Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak jsem zrušil účet


MN

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 251
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

A jeste doplnim k tematu:
Svuj prvni ucet jsem zrusil z duvodu absolutne nedostatecneho kapitalu..proste jsem to zkusil a par set $ fuc....
Druhy ucet byl tatam z duvodu tzv. average down, nebo-li "redenim" chcete li ... ztrata hodne citelna ... bohuzel, clovek se uci cely zivot, ve Fx to plati dvojnasob..
Zaver: vim, kde jsem udelal chybu - porusil jsem dve z nepsanych pravidel obch. Fx ...muzete si precist desitky knih o obchodovani, projit stovky stranek na internetu, diskutovat v nekolika forech ..., ale vlastni zkusenost a vlastni chyby a z nich plynouci ponauceni je nenahraditelne.. vse imho!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ad (kouzelný pojem) antistoploss:

Objevil jsem zajímavé čtení od jedince, který na mě nepůsobí jako diletant. Zdá se, že je zaručený antistoplossista a stojí si za tím; blíže zde:

www.forexfactory.com/forexforum/showpost.php?p=143740&postcount=15

Hlavně poslední odstavec je síla (samozřemě v kontextu s předchozími): "Jsem obzvláště obezřetný člověk a zřídka kupuji zajíce v pytli. Přesto jsem přesvědčen, že stoploss si vymysleli brokeři, aby si zajistili stálý pramen zisků" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

r65,
.. s FF nic nevím, jen jsem to předpokládal ;) Translator znám, bohudík jej nepotřebuji. Největším mým zážitkem bylo, když jsem si s ním kdysi dáávno před dvojčaty prohlížel www.fbi.gov, seznam 10 nejhledanějších osob. UBL přeložil jako "Osama popelnice obtěžkaná" :) :)

Ad téma: zatím se s minilotíky držím, stopky používám hodně volné a kdyžtak zastavuji růčo.. kolikrát i třeba pár pips v mínusu, když to někam doráží a prorazí tam kam nechci nebo neprorazí kam bych chtěl.. Je to fakt individuální a hodně to stojí na tom, do jaké míry jsem schopen se tomu věnovat. Ale kolikrát jsem při cca 30-50p ztrátě na SL zaklel že mi to spikem prorazilo o pár pipsíků a pak to šlo nazpět nebo do daleko menší ztráty - to už z hlavy nespočítám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazor jednoho antistoplossare (nejsem autor) a tenhle clanek jsem tady uz kdysi zminoval...

...Maly ztraty? Nechci zadny!

Rozhodl jsem se prilit trochu oleje z jineho soudku do debaty... a predesilam dopredu, ze ne vsichni a mozna vetsina se mnou nebudou souhlasit... ale takovej je uz muj styl, jit proti proudu vetsiny... navic na mym obchodnim ucte mi cisla prozrazujou, ze na tom asi nebudu zas tak spatne... rada prispevku tady i v mnoha ucenych knihach rikala v kostce tohle.. >>jednim z hlavnich problemu obchodniku ve snaze dlouhodobe prezit je jejich neochota /neschopnost prijimat vcas ztratyjednim z hlavnich problemu obchodniku, kvuli kterym rada z nich driv nebo pozdeji konci porazena s obchodovanim, je jejich vira (anebo naucena teorie, protoze to temer kazda teorie hlasa) ze maji /musi prijimat hned male ztraty, a tak je casto jiz podvedomne ocekavaji, anebo trefneji receno cekaji na ne a jakmile se objevi (a ze se v absolutni vetsine pripadu objevi), sahaji po nich..... nejvic me desi frekvence, a potom jakasi lehkomyslnost anebo jak bych to nazval, s jakou chce kazdy tyto "male" ztraty prijimat... jde skoro az o navyk, bez prehaneni... zkratka muj upravenej citat zni, ze lehkomyslna ochota spousty lidi brat jednu "malou" ztratu za druhou uz dokazalo otocit mnoho "malych" ztrat do tech celkove devastujicich, fatalnich vykonu mnoha radoby obchodniku, kterych kariera netrvala mnoho casu... jak rikam, mnoho z vas co berete maly ztraty se mnou asi budete kategoricky nesouhlasit, ale aspon se nad veci zamyslete...... mozna je to ten nepravdivejsi argument, co jste o obchodovani mohli slyset.... je to jedna z mala veci, se kterou s tomem pri vsi ucte nesouhlasim, i kdyz jinak ochotne a s profitem pouzivam jeho s+r metody, je prave ta vec, hned sebrat "malou " ztratu, jakmile se ukaze, ze jsem v pozici, ktera se do ztraty otocila, cili pokud hned obchod nejde tam, kam jsem planoval.... ve svych zacatcich jsem to delal... ale protoze jsem mel negativni vysledky, a chtel prijit na to proc, zjistil jsem, ze casto jsem lapal po ztratach, ktery jsem brat vubec nemusel, po zbytecnych ztratach, doslova zbytecnycjh.... zjistil jsem, ze ve vetsine pripadu, kdybych v nich mel jenom o trochu vic trpelivosti a zustal v pozici o trochu dele, brzo byl se ocitl s trhem na otocce, a vratil bych se zpatky do profitu, a trh by pokracoval tam, kam jsem puvodne chtel.... zjistil jsem, ze muj problem nebyl ve zvoleni si spatnyho obchodu.... byl jsem temer vzdycky ve spravnym, ale moje nacasovani melo mouchy... casto jsem vlezl do obchodu prilis brzo.... takze jak to ted delam... predne musim rict, ze jsem az fanatickym vyznavacem s+r urovni na zaklade jednotlivych uderu jednotl. dni. Tyhle urovne pro me perfektne funguji..... takze kdyz se nalezam v obchode, kterej se otoci a svezu se do ztraty, na rozdil od mych zacatku nevystupuju!!!!!.... ale peclive studuju dalsi s+r urovne, protoze co se stalo, trh porusil moji prvni S+r uroven, a dostal me do cervenejch cifer, a ja mam vypozorovano, ze kdyz trh porusil prvni uroven, pujde az k dalsi a tu bude testovat... tyhle urovne skutecne tak fungujou.... takze jsem v klidu, vim, kam az se ma docasna ztrata muze natahnout, a v okamziku, kdy se to skutecne potvrdi a trh testuje tu dalsi s+r uroven (ta obvykle uz vydrzi, jsem prece jen ve spravnym obchode!)., tak z ni otevru dalsi kontrakt, a za lepsi cenu, a potom kdyz se trh vraci do myho puvodne planovanyho smeru, o to rychlejsi a potom i mohutnejsi je muj profit... je to samozrejme moje vylepsema verze scalovani trhu, ale ja s ni od doby, kdy ji pouzivam, vydelavam vyrazny penize!!!!!! zkratka dokazu obratit spoustu jinak malych prijatych ztrat zpatky do vyher, a casto ne prave malych vyher.... nabizim vam to jenom jako neco k premysleni, hlavne samozrejme tem, kterym se tolik v soucasnosti nedari a potrebujou ten svuj system necim vylepsit... jak tvrdi tom a ja s nim uplne souhlasim - kazdej si musi najit nebo vytvorit takovej system, kterej bude tim nejlepsim prave pro nej... zadnej system nemuze byt universalni aby byl o.k. pro vsechny.... proto pokud muzu, vsechny povzbuzuju - pokud se vam prave nedari, nehazejte flintu do zitam, nebojte se experimentovat a nebojte se myslet! treba vase limity jsou ukryty prave tam... a skoncim svym nejoblibenejsim citatem, kterej znam nazpamet a mluvi sam za sebe... (b.russel, matematik s nobel. cenou) >>mysleni je podvratne, revolucni, strasne a destruktivni, je nemilosrdne vuci vysadam, zavedenym institucima pohodlnym zvyklostem. mysleni nahlizi do pekelne jamy a neboji se! mysleni je velke, prudke a svobodne. je to svetlo sveta a nejvetsi pycha cloveka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Používání a nepoužívání SL má svá pravidla. Nejde konstatovat, ted se na to vyprdnu a nebudu používat SL a zkusím ředit a ředit, pokud to jde proti mně, tudy cesta nevede. Mnohdy, kdyč človíček nepužije SL, jde ztráta mnohem do větších rozměrů a mnohdy, když SL použije, trh jej prorazí a zase se obrátí. Chci jen naznačit, že ti, kdo se vysmívají těm, co SL nepoužívají, ať si uvědomí, že třeba právě ti druzí mohou mít větší zisky než oni. A ti, co SL nepoužívají si zase musí být vědomi toho, že jsou i jiné (třeba lepší) cesty k výdělkům i s použitím SL a ne jen ta jejich a že na trh vyzráli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Pajiku,

s tvym prispevkem v zasade souhlasim. Pouzit ci nepouziti SL v obchodnim systemu (OS) zalezi prave na danem OS. Pokud jedes akcie, tak se vetsinou nejeda o velke pohyby a pozice se da ridit i bez SL. Tady na serveru se ale >95% obchoduje s pakovymi instrumenty, kde lze zrusit >50% celeho uctu behem 60min. Pohyb podkladoveho aktiva je ve futures a podobne i ve forexu prumerne 50% pouziteho kapitalu KAZDY obchodni den, proto jsou zde SL vice nez doporucovany. Myslim ze budes souhlasit ze u Akcii se ceny KAZDY den nepohnou u vetsiny akcii o 50% a zde je ten hlavni rozdil v nutnosti pouzivani SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pete (ze jsme se o tom bavili vcera, je to tak ?). Samozrejme s hotovosti kolem 5 000$ jit na kontrakt za 50 000-70 000$ je rozdil, jako jit na to same s hotovosti 50 000$. Proto i rozumim tomu, ze se tam kde kdo hrne a ze bez SL na eminy je hazard. Princip vsak je u vsech komodit ci futures a akcii a jinych indexu stejny. S 5 000$ jit na akcie, to je opravdu uz asi pod hranici rozumne castky na obchodovani swing ci intraday. Prostě ja žiju ve světě akcií a také na to tak pohlížím z tohoto pohledu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ha! Musim zareagovat na radovanuv prispevek "Pokud nekdo vymyzal ucet, tak zhrzene odtahnul a nema se uz s cim delit... a nebo ho dolil a stydi se za to a take uz nepise."
Ja si naopak myslim, ze vymazat si ucet (a nejlepe dvakrat) je jedna z nejlepsich cest, jak dlouhodobe profitovat. A proc to rovnou nepriznat? Clovek to musi priznat hlavne sam sobe. Neco na zpusob anonymnich zavislaku (na cemkoliv)... nejdriv si musi priznat sami sobe, ze neco zvorali a je na nich, zda-li se z toho vykopou. Obchodovani je podobne (ne, ze bych mel zkusenosti s necim jinym nez tradingem :)

Akciove konta jsem leta a leta tomu vyrusil na nulu hned dvakrat, forexove jsem musel take jednou dolevat. A jak jsem spokojeny... je to proste soucasti procesu.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasim s větou od nick caba:

"vlastni zkusenost a vlastni chyby a z nich plynouci ponauceni je nenahraditelne" ..já začal ve stylu R65 - ovšem s tím, že po cca 2 měsících v pěkném zisku jsem si řekl "jo to je paráda, všechno umím všechno znám, nyní mě už nemůže nic překvapit" - potom však náhle přišla studená sprcha a já se z několikanásobného zhodnocení účtu dostal až na můj počáteční vklad. Tehdy jsem si řekl - tak to asi dál nepůjde a tak jsem začal trochu lépa vnímat okolí a brát trh takový jaký je. Každý "novic" si myslí, že on bude tím nejlepším trader hned ze startu, ale jakmile dojde k bodu zlomu, zjistí, že přece jen to obchodování není až taková procházka růžovým sadem..

No každopadně mi v opětovném začátku pomohlo mé dlouhodobé podnikání, i když jsem firmu nedokázal vyšvihnout na přední pozice v rámci ČR..

No nic, po dlouhé době zase moc povídání z mé strany, jdu obědvat..

Tak hodně štěstí všem..:o))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...