Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak jsem zrušil účet


MN

Doporučené příspěvky

r65,
k tebou publikovanému názoru antistoplossisty: chjo, na mě moc emericky dogmatický. Nebylo by, kdyby ten pašík uved že "v nejhorším případě zařízne ztrátu čas od času ručně". Protože tak jak on obchoduje, by musel být opravdu génius na entry, a nikdy by nesměl entrovat v období (momentálně mnohaměsíčním) range. Páč pak by musel čekat i mnoho let, až to zase půjde kolem něj, a koukal by na padající S/R jak jelito, a pokud by obchodoval s nízkou pákou popř. óbrúčtem s malým využitým marginem aby to ustál, tak zas až tak procentuelně svůj vklad nezhodnotí.

Nikdo nenajde svatý grál, nikdo nemůže nad trhem zvítězit.. Akorát jsou ti co se na něm většinou vozí, a ti, co do něj většinou pumpujou. Používám SL a používat jej budu na FX vždy. Jestli je pevně určen od začátku (v mém případě konverguji pro tento případ spíš k volnějšímu, pro případ nečekaného) nebo je SL v rozjeté pozici "mentální", to je fuk. Mockrát jsem zažil "mentální SL" při rozjeté pozici na mínus 15p, přičemž fix předem byl třeba na -80p.. Sranda je v tom, že třeba tyhle připsané miniztráty v důsledku "mentálního SL" se mi valnou VĚTŠINOU osvědčily jako velmi prospěšné; bodejť, páč šlo většinou o zlomovky S/R nebo třeba intraday takových těch lokálních, malíčkých S/R..

Úžasné použití pevného (potažmo posouvajícího-se) SL zmiňuje mnou zmíněný názor antistoplossisty: ochranu již dosažených zisků v pozici.

Jinak mám stupidní OS, jedu striktně EUR, GBP, CHF a JPY buď proti, nebo v neprospěch USD.. Tyhle 4 pozice otvírám a zavírám z naprosté většiny zároveň, pokud ne, tak JPY je samozřejmě největší exot.. Ale nikdy nejedu něco z těch čtyř majors zároveň pro a proti USD; to se raději zdržím třeba s JPY a někdy i GBP.

No sem se asi moc OT rozkecal.. Takže k tématu: Až účet vynuluji (s čímž navzdory dosavadnímu vývoji počítám), postnu sem (varuji) rozkecanou story, jak k temu došlo ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 251
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny FX bojovníky.
Navzdory negativním ohlasům na toto vlákno si myslím ,že není až tak zbytečný a taky teda přispěju svojí odstrašující historkou.
Začal sem obchodovat live asi před půl rokem s 10 000 dolárků předčímž jsem asi půl roku jel demo. Rovnou předesílám že se mi od začátku nepovedlo dostat se ani dolar do plusu i když dlouho sem se plácal kolem 9000,-. Obchodoval sem hned z kraje 3 loty a co sem prodělal to sem zase vydělal a to pořád dokola až sem začal blbnout.
Začal sem vstupovat intuitivně podle toho jak moc to šlo dolů nebo nahoru a já si říkal že teď se to otočí... BLBOST !!! A vážně před tím varuju. Největší výdělek jsem měl asi 3000,- na 4 lotech, to bylo naposledy co jsem se téměř dotknul 10000-cové hranice (mého původního vkladu).. Povzbuzen tímto úspěchem jsem nakoupil 10 lotů a téměř okamžitě to začalo padat... ajá blbec posouval SL pořád níž až jsem vypadl s 5000 ztrátou během 20 minut. Pak už to šlo jenom dolů až sem měl na účtě 108 dolarů během dalších 2 měsíců, tak sem se teprve probral, noci proležel v grafech a analýzách a konečně sem si ujasnil svůj obchodní plán. Teď skoro dva měsíce obchoduju 0,1 lotu. a můj účet je asi 300 dolarů.. jde to fakt pomalu...
Důležitý pro mně ale je , že jsem zastavil propad a za posledních 50 obchodů jdu pomalinku nahoru.. Pomalu ale jistě a to mi dává sebedůvěru a klid... mám teď zhruba necelou polovinu obchodů ziskových a dobrej poměr mezi ziskem a ztrátou...
Kdybych takhle obchodoval od začátku s těmi 3 loty měl bych zisk za dva měsíce 6000,-

PS: Ještě doplňuji že jsem obchodoval převážně fundamenty, teď jedu podle TA a jsem spokojenej.. Každýmu holt sedí něco jinýho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky přispěju svou zkušeností, jak lze nepozorností (spíš mojí blbostí) při obchodování poslat účet do kytek.
Obchodoval jsem na malém účtu miniloty a měl jsem je ve VT defaultně nastavené (DA 0,1).
Jednou se mi při obchodování platforma zasekla (přesně si již nepamatuju o co šlo, ale bylo to v období, kdy VTčko prostě blblo, padalo, ....). Trh byl velice zajímavý a tak když mi platforma spadla, nečekal jsem a prostě jsem ji nainstaloval znovu. Všichni uživatelé VT vědí, že je to během chvilinky. Jakmile byla platforma OK, zadal jsem v tom rychlém trhu nějaké obchody na main párech proti dolaru. Zadal jsem je rutinně, automaticky tak jak to běžně dělám, včetně patřičných stoplossů a na chvilku jsem odběhl od PC. Když jsem se vrátil, koukám, že trh nasadil zpátečku a jaké bylo moje nemilé překvapení, když jsem viděl, jak můj účet mizí pro mě do této chvíle nepoznanou rychlostí ........
Než jsem si stačil uvědomit, co se vlastně děje (tupé zírání na monitor a snaha vše pochopit), měl jsem miniúčet na minilotech vygumován.
Prostě jsem po nové instalaci již zpátky DA neupravil na minilotíky a všechny obchody byly ve stand.lotech. Moje chyba a další zkušenost.
Už se těším na obchody v celých lotech....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Omlouvám se, tenhle příspěvek sem nebude patřit, nevím ale jak postupovat jiným způsobem. Obracím se teď na Sida s technickým dotazem. Od 17ti hod. 27.11.06 nejdou odeslat příspěvky na vlákno "Komentáře a tipy ...." a také se mi nechce věřit, že by tam od té doby nikdo nepřispěl. Přitom sem a zřejmě i do ostatních vláken to jde bez problémů. Co s tím, mohl bys, prosím, poradit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...