Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní deník


Martinek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 319
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

maxnový Napsal:
-------------------------------------------------------
> Potřeboval bych trošku poradit. Mám obchodní deník
> z kurzu E-mini z r. 2008. Byl nastavený na trh
> ER2, tedy hodnota bodu 0,1. Začal jsem testovat
> jiný trh s hodnotou bodu 0,01 a přepsal jsem tuto
> hodnotu. Bohužel ve sloupci PT mě vyskakují jiné
> hodnoty, než jaké jsem nadefinoval u jednotlivých
> paternů. Asi je potřeba ještě něco upravit, ale
> nevím co. Měl někdo stejný problém? ( možná to
> není problém, jen něco přehlížím)
>
> Děkuji
>
> Aleš

Pokud obchodním denníkem myslíš backtester, není to tak jednoduché. Zkus upravený Tomášův backtester, který si můžeš stáhnout zde: www.financnik.cz/forum/read.php?14,115176,page=5 .Aktuální je verze XIV.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim, predevsim chci podekovat martinovy za super denik, ale mam jeden problem, chci si tam zmenit misto trhu ER2 tak chci si tam dat trh YG mini-zlato, a zajima mne jak to mam provest, aby se mi pocitali spravne hodnoty, zkusil jsem to prenastavit, ale nedari se mi to, nebot mi to nepocita spravnou cenu.
Diky za tipy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

nemá prosím někdo ten Martínkův deník upravený pro Nasdaq(NQ)? Už se s tou úpravou plácám několik hodin, a stále bez výsledku, navíc v tom novém Office 207 je to snad ještě víc nepřehlednější :-( Jestli to nedám do kupy, tak budu muset asi říct nějakým programátorům, na tohle jsem fakt antitalent...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax:

do nastavení komise jsem dal NQ, ale nepomohlo to. Komise např. 4.6, to počítá dobře, ale ty hodnoty NQ jsou špatně. Tzn. když je vstup např. na Sell 1140.75 a výstup např. 1141.75 tak mi to odečte -100$ (s komiseme -104.6$), místo 20$, chtělo by to nějak podělit v těch vzorcíh 5 asi, ale už u Martínek psal že to umí jen ER2 a YM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

=KDYŽ(L50;KDYŽ(L50;KDYŽ(D5="S";H5-L5;L5-H5)*(KDYŽ(C5="YM"; 5; 20))*G5;0);" ")
Je temer stejny, dulezita je ta zavorka (KDYŽ(C5="YM"; 5; 20)
Ta znamena, ze pokud je v policku C5 YM, pak se rozdil mezi hodnotami nasoby 5ti (hodnota bodu pro YM), kdyz ne tak 20ti (hodnota pro NQ)
Jinak normalne si proste zkopirujete ten vzorec nahore a vlozite ho do bunky O5.. Nevim, jaky by mohl byt problem, kdyztak sem prilozte vas denik a ja se na nej kouknu, jestli jste v nem provadel nejake upravy..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Pavel K.
Mockrát díky, jste super nějak mně to předtím nešlo. Asi jsem předtím s tím něco udělal. Asi bude třeba upravit i vzorec pro RT, jelikož mně to stále dává RT nastave Znamená to tedy, že pro jiný trh stačí změnit to poslední (KDYŽ(C5="YM"; 5; 20) na novou hodnotu - tedy např. 1 a 15? Abych tomu dobře rozuměl (chtěl bych se to naučit), mohl byste mně napsat např. hodnoty pro ES a proč jsou takové. Ještě jednou díky. Já totiž jsem samouk na počítač a takovéto funkce vidím poprvé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono je to jenom o tom pochopit fukci kdyz
kdyz(podminka,podminka plati-co se ma udelat,neplati-co se ma udelat) na to je dobra napoveda v excelu, to znamena, ze ta podminka vyjadruje nasledujici: kdyz bude v policku C5 zadano YM (musi byt v uvozovkach), pak nasob 5, kdyz ne tak 20. Podle toho uz lehce vymyslite ES.. :) Tzn. staci misto 20 napsat 50 (hodnota bodu)..
pro zmenu komisi:v liste nastaveni staci zmenit hodnotu komise u ER2 (i nazev se klidne muze prepsat) a je to..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Pavel K.
Ještě jednou díky. Samozřejmě jsem si to zkusil a jak vidím, udělal jsem to dobře. Mám ale problém v tom NQ, které jsem zkopíroval dle Vašeho návodu, že když jsem byl v short a měl jsem vydělat, tak se mně suma nepřičetla, ale odečetla jako prodělek. Mohl byste mně ještě poradit, co s tím RT - resp. když bych chtěl změnu. Momentálně tam je =KDYŽ(C50;KDYŽ(C5="YM";Nastavení!$B$3;Nastavení!$B$2);" "). a RT 4.80. Tadynevím, co změnit za co. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den. Zaujal mne Martinův obchodní deník,který je perfektní! Jelikož jsem začátečník,tak jsem se chtěl zeptat,jak jde předělat obchodní deník na intradení obchodování forexu a jak by to bylo obtížné pro někoho kdo neumí s excelem joko jsem já.Zatim skoušim obchodovat na MT4 demu 6 párů mněn asi bych musel zapisovat do deníku každý pár zvlášť? Omlouvám se za hloupé dotazy,
moc byste mi pomohli, posunul bych se zas o kousek dál.

Předem děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...