Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

navratil: já ještě přidávám svůj pohled na ty tvoje obchody...takhle nějak docela jednoduše bych to četl já...pozděj zkusím mrknout ještě na nějaké tvoje ztrátové obchody a dát pár svých postřehů... PS. jinak co se mi z tvojeho stylu celkem zdá - ale nemusí to byt pravda - že se tvojim očím trochu v tom OHLC ztrácí open a close svíček, což sou důležité hodnoty...právě pro určování bearish, bullish tendence svíček, absorbce příkazů... majkll

17502

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

majkll, je videt, ze mame na trh podobny nahled, jen to kazdy nazyvame jinak.. S cim bych ale s tebou polemizoval je nutnost sledovani open a close na jednominutove svicce. Podle me to totiz nema temer zadnou vypovidaci hodnotu. Jde spis o PA, ktera se udala v nejakem kratkem casovem intervalu a nemusi byt nutne zrovna v te minute, kdy se vykresluje zrovna jedna svicka.. Je ale jasny, ze kazdemu vyhovuje sledovat jiny typ grafu a lepe to vidi. Mne treba vice vyhovuje zhustenejsi graf, abych videl troskudal a nesoustredil se prave na tu jednu svicku, ktera se zrovna vykresluje, protoze ta na minutovem grafu nic neznamena, pokud neni zasazena do spravneho kontextu trhu.. Jen muj pohled.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.:

určitě je to individuální..já bych bez open a close obchodovat nemohl..tvary svíček mi hodně pomáhají v určitých situacích...

ale určitě máš pravdu v tom, že na 1min je to hodně...nerelevantní šum...protože když se člověk podívá na jakýkoliv graf, tak jasně uvidí, že např. i po silně bearish úsečkách trh prorazí nahoru a opačně..na vyšších tf hodnoty open a close (potažmo tvary savíček) fungují mnohem líp..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Navratil: [/bold]
Majkl má absolutní pravdu do poslední tečky.

Osobně mohu potvrdit, že dokud jsem se soustředil na zisk v trzích, tak jsem i na SIMu prodělával! Měl jsem období, kdy jsem s tím chtěl seknout.
Dal jsem si pauzu na cca tři měsíce a jen četl knihy + pročítal fora (takový AHA efekt potom jsem fakt nečekal). Mimo to jsem trénoval disciplínu, ukázněnost v reálném životě. Přesvědčoval jsem svůj mozek, že ztráty jsou nutné výdaje (jako v podnikání) a že jediné co mohu kontrolovat je riziko.

Velmi mi to pomohlo. Možná by stálo za zvážení udělat něco podobného.

Jarda

PS: stále se mám co učit a snažím se o hlubší pochopení trhů. Do konce roku chci pokračovat SIM a od nového roku chci jít zase LIVE. Nejde to střídat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové díky moc za rady, proberu se tím, zatím se vracím ke studiu. Ještě k tomu přepínání sim/live, to asi nemá moc cenu rozebírat, to není příčina problémů ale důsledek. A co se týká nepřehledného grafu, tak já používám ještě footprint, tam je vidět opravdu všechno, bullish/bearish tendence, objemy, silné úrovně...Minutový mám právě pro obecnější přehled (jestli se to teda o minutovém grafu dá říct :-) )

majkll: ještě k tomu příspěvku s analýzou - live jsem šel právě proto, že už mám pocit že lecčemu rozumím a podle výsledků i na replay a simu jsem si byl celkem jistý, že minimálně na nule se udržím a budu hlavně sbírat další zkušenosti. Zisky bych bral jako takový bonus navíc, ale bohužel ani té nuly nějak nedosahuji. Zoufalý střídavě jsem a nejsem, ale síla ještě je. Pořád ještě vidím světlo na konci tunelu, i když to už jsem si myslel několikrát a zatím to byl vždycky vlak. Každopádně díky za podporu, hodně to pomáhá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Navratil:

Skúsim trošku aj ja nieje to nič svetaborné a zatiaľ nič osobné kedže ja som mal už tento týžden ísť live no peniaze ešte putujú... ale k veci.

Poslednú dobu som troška zagresívnel no nie pri počte obchodov ale pri exekúcií. Vstupujem fakt hneď ako príde momentum na moju stranu logika je jednoduchá. Čím lepšia cena tým je menší SL, viac priestoru na PT a BE. Samozrejme je viac SL no pokiaľ mám sl 5-8 tick a profity 30-40 tak to sa celkom vyrovná. No na takýto prístup asi musí byť vybudovaná dôvera v to že trh bude ozaj rotovať kedže dosť obchodov je protitrendu (ale to je zas realtívne kedže na každom TF je trend iný). Neviem či používaš dáke S/R ale mne najlepšie funguje naznačenie hladín na kt. chcem obchodovať a ak tam príde to čo chcem idem hneď do toho. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis: Díky za tip, taky jsem o něčem takovém uvažoval, ale ropa je v tomhle trochu zákeřná. Že přijde balík a výrazný pohyb v tvém směru ještě neznamená, že za vteřinu nepřijde ještě větší opačně. Kromě toho to už je opravdu ten poslední moment před exekucí, mě teď trápí spíš to před tím - určit že tady a teď už má trh potenciál jít mým směrem. Až budu mít tohle ujasněné, pak teprve má cenu řešit vstupy (můj názor, jestli to vidím špatně, opravte mě).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Navratil,

zdravim, jen nevim zda je dobre za kazdou cenu setrvavat na rope. Ropu jsem dlouho obchodoval a je idealni na system co pouziva treba Pavel K. On ma cit na trh a dokaza najit prilezitosti na obchod dlouhodobe s optimalnim rizikem. Ropa dokaze rychle ziskat profit pokud je rozumne nastaven, ale je to opravdu tezke pokud neni ziskan cit a vyse uctu neodpovida moznemu risku. Pri prechodu na jiny trh se musi opet nakoukat neco noveho, ale je to mozna lepsi nez ztratit podstatnou cast uctu. Jde o to citit se uvolnene a to je na rope dost tezke, tedy pokud nesplnujes podminky citu, vyse uctu atd. Je to jen muj nazor, a vychazim z me osobni zkusenosti. Nabizim to jako alternativu k zamysleni.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

romanrak: Já s ropou nemám problém, mě třeba přijde pochopitelnější než indexy. Navíc mám, i když se to nezdá, pořád ještě kladné skóre +$1000, takže zas taková tragédie to taky není. all: Dneska jsem jel sim, profit při RRR 1:3 mi utekl o fous, ale spíš bych chtěl požádat o konzultaci ke čtení grafu a Váš názor. Celkově dneska premarket silně up (cca o 2 body), po open konzolidace a pokles, nicméně proti hlavnímu trendu, nedal se tedy čekat žádný velký hukot. Mezi 15.38 - 15.54 trh zpomalil, na footprintu byl vidět velký tlak dolů, ale bez pohybu ceny, průraz low v 15.51 byl slabý a odmítnutý, načež následoval silný pohyb nahoru a zaražení o kulaté číslo 93.00. Pro mě byla důležitá hlavně první úsečka označená zelenou šipkou, kdy bylo jasně odmítnuté pokračování dolů. To samé se odehrálo i o chvíli později, s vyšším low takže pro mě stále v uptrendu (druhá zelená šipka), ale zase po poměrně razantním pullbacku označeném červenou šipkou. A teď, moje otázka je, kdy byste tohle začali považovat za bull setup, případně kdy a proč byste vstoupili nebo nevstoupili. Díky.

17558

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Navratil,

zdravim, OK nemyslel jsem to zle. Jen jako moznou alternativu. Co se tyka screenu, v mistech vami vyznacenych bych zadny obchod az do 18 hodin nevidel. Mozna v 15.35 by stalo za uvahu shortovat. Po predchozim odrazu silne rezistance a nasledujiciho TR byl pred 15.30 propad a flip pod TR. Potom odraz a pro mne 123 1tf za 93.08 short s pt na 92.65. Samozrejme jen muj pohled.
Preji mnoho vytrvalosti a uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil: ropu neobchoduju ani nesleduju, takže přidávám jen obecné principy z mojeho pohledu..je to narychlo, takže je dost možné, že mi tam něco uniklo...ale pro inspiraci...byla tam hromada různých trendových i protitrendových vstupů, které šly řešit hezky jak marketem, tak stopem i limitem...druhá věc je pak risk, ale to už je individuální.. majkll

17562

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim vas obchodnici s ropu,

chci hodit do placu dotaz. vy co ropu znate a mate nakoukanou, rad bych znal vas nazor.

obchoduji ropu a sleduji i T&S. davam dnesni malej screen prave z T&S. jak je videt, tak v 10:41:47 byl proveden poradny obchod. jednorazove nekdo za ask nakoupil 1001 kontraktu za 93.02. a ted otazka. kde se v tu samou chvili vzalo 1001 prodavajicich (nebo min podle toho, kolik nabizel kdo kontraktu), kteri mu ji prodali, notabne za tu samou cenu (coz je jasny)? nebylo to spis tak, ze kdyz by dal nekdo BUY 1001 kontraktu MKT, tak bych spis cekal, ze trh poskoci alespon o nekolik ticku. tohle prece znamena, ze:

a) mam spatna data
b) byli tam kupijici i prodavaji za LMT na stejne cene ve stejny okamzik ve stejnem mnozstvi. resp minimalne 1001kontraktu (treba chtel kupujici jeste vic, ale prodavajici uz nemel a nebo naopak)
c) chapu, ze jsme na silne S/R urovni, ale na sekundu presne aby se to odehralo a vlastne odehravalo "porad"?

co o tom soudite? nebo mi neco unika?

diky

tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...