Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

Dnešní vstup. Trh byl strašně rychlý, ten výrazný pokles vyvolal paniku, ani jsem nechtěl obchodovat ale našlo se klidnější místo. Na vstupu jsem jen tak stihl dát příkaz, po desetině sekundy jsem byl +200, ale zase na výstupu jsem se obral - než jsem vyhodnotil že výš už fakt nepůjdeme, padlo to jak šutr a moc mi z profitu nezbylo. Další vstupy už jsem neměl, moc velká volatilita, nevešel bych se se stopkou.

17161

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

navratil:
covece, kdes byl v lete, kdyz jsem tu marne volal po spolubojovnikovi?? :)
... nevadi ... s deltou nemam zadne zkusenosti a tak to nemuzu ani porovnat ale ten tvuj patecni vstup - vidim, ze jsi nemel snad zadnej skluz v plneni (predpokladam teda, ze byl nazivo) i kdyz narust momenta byl velky. Ja jsem mel skluzy v patek tak ohromny (90-110 $!!), ze me to fakt znechutilo ale to je nejspis tim, ze to byly jen papirovy obchody (prikazy jsou drzeny v mem pc). Uz jsem se tu jednou na to ptal añle porad nevim, s jakymi skluzy s moji strat prorazu v zivem obchodovani muzu pocitat.
zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V létě jsem střídavě dovolenkoval a stavěl další systém, moc jsem neměl co napsat. Teď zase budu pár dní přispívat, než zjistím, že jsem zase vymyslel nesmysl, a frustrace mě odradí od dalšího psaní :-). A s těmi skluzy to fakt neber vážně, na demu to Ninja jen odhaduje, nemůže přece tušit kde ve frontě na burze tvůj příkaz je. A včerejší live obchod - směr dobrý, myšlenka taky, jen ji ostatní nepochopili a před tím vystřelením nahoru si ještě došli pro stopky.

17178

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil:

"jen ji ostatní nepochopili a před tím vystřelením nahoru si ještě došli pro stopky. "

:) z mojeho pohledu to byl třeba dost nesmyslný vstup, protože 1) se dalo minimálně micro zastavení ceny na dané ceně očekávat, 2) nevstupoval si ani na spodní hraně S/R zóny kvůli slevě a ani si nevstupoval až na proražení vrcholu předchozího swingu, 3) si vstupoval po zásadní svíčce s dlouhým knotem, kterým trh silně odmítl prorazit přeedchozí swing...tj. v podstatě si vstupoval uplně nejhůř jak mohls..

ovšem je to jen můj pohled, tak se tím nenech odradit, jestli ti to dlouhodobě funguje.. (tu)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll: ukázal bych ti footprint, bohužel z historických dat už se načítají nesmysly - to mikro zastavení tam právě proběhlo, navíc na ropě je celkem běžné zastavení jen na jednom baru následovaný prudkým růstem (tak jako o pár minut později). Takže podle systému vstup OK - potvrzení uptrendu, zastavení trhu a odmítnutí dalšího poklesu podle delty, nic nebránilo vstupu. Je pravda že ten pullback byl možná až moc prudký, zkusím si toho všímat víc, dík za tip. O dlouhodobosti zatím nemůže být ani řeč, ale na replayi to dává slušná čísla :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil,
presne jak pises, pokud ti tohle rika tvuj koncept delta/foot print a mas to otestovany, tak je to OK.
ja bych tam nevstupoval z jednoho duvodu a to, ze se deltou a FP nezabyvam a snazim se cist trh ala PA ... je jen otazka nakolik se da kombinovat tvuj koncept s PA aby z toho nebyl neobchodovatelnej paskvil.
zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešní boj. 1. vstup short do trendu v korekci, nevyšlo. 2. vstup do trendu v korekci, pěkně mě to několikrát oťukalo tick od SL, původního i posunutého na BE, pak posunuto na 300 při odmítnutí průrazu 83.55. To sice vzápětí zase znegoval report a trh ještě vyskočil, ale to bych stejně nechytil, zkrátka vystoupeno podle plánu na signálu o odmítnutí poračování trendu. pajus: k té kombinaci delta/FP/PA - podle mě to musí jít jedno s druhým. Trh ti ukáže širší souvislosti - směr, SR, průrazy apod., FP/delta pak aktivitu na konkrétních místech, to se naopak moc globálně brát nedá. V kombinaci mi to pak dává vstupy téměř na high/low korekcí, které samozřejmě občas vyjdou a občas ne, ale díky tomu jak ropa umí trendovat, se dostávám na hodně vysoké RRR - stopky mám málokdy přes 150 a PT 1000 není nijak nereálný. Budu sem dál dávat screeny a budu rád za každý komentář a jiný úhel pohledu.

17179

17180

17181

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, samozrejme system je system, ale obcas neuskodi se na trh kouknout z trosku sirsiho pohledu. Pokud se podivas na SR 79,00, je videt, ze byla v predchozim shortu nekolikrat otestovana. Pote byla otestovana do longu, kdy se vytvoril bod 2 formace 123. Pak doslo k vytvoreni bodu 3 a nasladne pohyb bez vetsi korekce ve velikosti 500 USD. Kdyz se podivas na velikost formace 123 a tvuj vstup, tak je to proste velky risk, obzvlast pokud vezmes v uvahu predchozi info. Podle me mel byt vstup na "rh", ktery se vytvoril tesne pred prurazem bodu 2, pokud by si zde trh nejakou dobu odpocinul. To se i stalo, ale swing byl moc velky pro SL. Proto bylo mozne brat celou vytvorenou formaci jako pekny 3U a vstupovat na mini RH vytvoreny na 79,00 s minimalni SL a velkym potencialem.

Abych to shrnul. Tvuj obchod byl z MEHO pohledu hodne riskantni ze 2 duvodu:
1. Trh pred potvrzenou SR
2. Pred vstupem velky pohyb s malym odpocinutim ceny.

Jenom muj pohled na vec a jak se trh snazim cist ja.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Navratil:
pro mě byla cena na 78,85 taky "dobrá." Souhlasím i s některými argumenty pro "riskantní" vstup od Pavla K.
Ne tak ale úplně s tím, že před tímto zamýšleným vstupem došlo k velkému pohybu a proto jej raději neobchodovat. Ke konsolidaci ceny začlo docházet kolem 16:20. Cenu sleduji na RB15 a mimo pár dalších doladění se zaměřuji především na "správné" postavení EMAček. Na této ceně byl z mého pohledu bod zlomu, ale i já byl v tomto případě "sestřelen" na stopce na 78,67 k tomu ještě s 2tickovým skluzem. Pak se samozřejmě vydala ropa na tick přesně opět vzhůru :D

Jak psal Pavel K., mnohem výhodnější byl ten následný možný vstup na 78,97 s v mém případě výstupem v oblasti 79,70.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Navratil: mě se tvůj přístup zamlouvá, opravdu. Snad aspoň krátký nástin vidění trhu z mého pohledu. Od včerejška po tom rázném výprodeji na všech frontách si vytvořila ropa dno, EMY jsou opět v růstu a MACD se dostalo do pozitivní oblasti. Proto bych od 80,50 případné větší propady zpět k EMAčkách využil spíš k LONGu. Dnes bych se ale asi pozici otevřít neodhodlal, jde to neustále ale zvolna nahoru celý den. Snad jediný vhodný místo v 15:24 na 82,85; ale jinak samá hrůza ;)

17182

Link to comment
Sdílet pomocí služby

měl bych dotaz ohledně TPO a Volume Profile. Máš jej koupený od fin-alg už naostro a nebo testuješ trial verzi?
Rád bych se na to taky mrknul, Market profile mě láká už delší dobu. Zrovna teď o víkendu jsem byl na jednom webináři a určitě by se pomocí něj dala "vychytat spousta much" ;) Verzi od Market delty jsi asi netestoval, co?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger: to je moje práce, obšlehl jsem od fin-alg co jsem potřeboval, není tam ale všechno, co fin-alg nabízí. Když mi nepůjde trading, ještě na tom trochu zapracuju a budu to prodávat ;-). Nic jiného jsem netestoval. Mám filozofii dávat do tradingu co nejmíň peněz, dokud nezačnu vydělávat, takže zatím žiju jen z free aplikací a toho, co si udělám sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...