Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

navratil:

k tomu Tvému 02:01PM bych řekl že si nesleduješ své ATR které jasně říkalo o kolik se ty svíčky hejbou a že když to nepůjde hned nahoru tak Tě to sejme pokud nebudeš o ATR plus uctivá vzdálenost dál, což se také stalo.

Jak tu někde nedávno [bold]majkll[/bold] psal o tom čekání tak tohle je, myslím si, právě ono(jedna část toho ona (tady to neulítlo do targetovatelného zisku)).

Na tom Tvém 04:49PM si měl v tomto směru u longu náhodou štěstí, ale bylo to to samé a u shortu sis mohl něco ušetřit.

To se mi to radí když chodím jen do Replay školky. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Navratil:

Všetká česť za to dielo (tu) Akurát som chcel písať ako si spokojný lebo časom som to chcel odskúšať (finančne sa staviam podobne ako ty) a čítam že si to urobil sám! Inak k vstupom ja používam T&S takže podla FP velmy neviem čo sa deje, jediné čo ma napadá je že keď si bol ochotný kupovať pomerne vysokú cenu tak si mohol počkať na momentum pri prieraze predchádzajúceho high, alebo kupovať nižšie hlbšie v korekcii. Pár zlých obchodov by mohlo takto primitívne filtrovanie odstrániť ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, tak to jsi vazne dobrej, kdyz jsis tohle zvadl udelat sam! Co se vstupu tyce, tak ten prvni vstup podle meho neni dobry, ale zalezi to na pohledu a na zakladni myslence, na zaklade ktere obchodujeme. Mne by se nelibily ty dve dost dlouhe svice bez jakekoli mensi korekce jit hned zase short. Po nich bych short urcite nesel. Navic pokud se podivas na premarket, je tam videt celou evropskou seanci jasny long. Tohle je pro me idealni signal hledat po takovem mensim pohybu, kdy dojde k vybrani nekterych SL, vstup long. Take se zde vytvorilo pekne 123 nabizejici minimalni SL...
Druhy vstup uz idealni - role reversal do trendu na pekne SR, navic cena se vracela pekne pomalu za klesajiciho volume (to ale osobne sleduju jenom pro zajimavost). (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky všem za reakce, vše pečlivě studuju. Demo sem dát nemůžu, sorry, fakt to beru jako rezervní plán. Až budu vědět, že mě trading uživí, s klidem to zveřejním, tak se snažte to do mě natlouct :-) K dnešku - vzhledem k reportu jen jeden vstup ze začátku, s vědomím že mi v cestě stojí SR, ale bylo dost místa na posun na BE, takže jsem šel do toho. Na FP je jasně vidět odmítnutý pokus o průraz 83.50, beru to jako silný signál aspoň krátkodobého momenta a pokusu o atak té SR. Takhle mi mimochodem vychází polovina vstupů - chytím momentum, které mi dovolí posunout na BE, ale o moc dál už to nedojde. Počítám s tím a nevadí mi to, občas to prostě tu SR prorazí a pak jedem pro 1000.

17185

17186

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Navratil: [/bold]
Tvůj příspěvek má jednu chybku....
Pravidla Finančníka zakazují zveřejňovat komerční aktivity jiných subjektů.

A pokud si schopný programátor a programování tě zároveň baví, možná by jsi vyniknul spíše v pozičních strategiích, kde se dá nějaká automatizace lépe udělat (třeba statické arbitráže).


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vezmu to hromadně, snad na nikoho nezapomenu.

igiis: T&S je pro mě strašně nepřehledné, nějak se v tom proudu obchodů neumím zorientovat. Ty moje, resp. fin-alg, tabulky zobrazují defakto to samé, ale v tom se vyznám bez problémů. Klidně se rozepiš, jak T&S využíváš, já jsem to vzdal v podstatě hned. K těm vstupům za vysokou cenu - vstupuju na překonání signálního baru, očekávám momentum a pullback a nákup se slevou jde proti logice vstupu. Zároveň ale nechci čekat na nějaký průraz dál v trendu, čím dřív vstoupím tím je větší prostor na slušný pohyb a ustání korekcí.

Jiří S.: ATR mám pro informaci, beru ho v potaz pokud se delší dobu pohybuje nad 0.2, což mám maximální stopku. Pokud jeden nebo dva bary ulítnou, na ropě to nic neznamená, další klidně můžer být 5ticková minikorekce s pohodovým nástupem a malým SL. Jak vidíš, jednou to vyšlo, jednou ne, s tím problém nemám.

Pavel K.: Tohle už je asi o čtení trhu - trh šel long, pak malá CG, vzápětí short a překonání předchozího low, čili pro mě downtrend. Korekce tam podle mé definice byla, sice malá, ale na ropě často víc není potřeba, tak jsem vstoupil. Pak samozřejmě klasická začátečnická chyba, že sice přijde protisignál na reverz (svíce v 15:13), ale já už jsem nastavený na short a signál do longu vůbec nezaregistruju. Vidím ale že pro tebe je takový pohyb jasný filtr, prozkoumám to, dík za tip.

MixaJ: sorry ale tady o žádné komerci není ani řeč a pokud se to v ní někdy vyvine (což pevně doufám, že ne), tak si to určitě admini ohlídají. A můj názor na programování a trading je ten, že peníze pro programátory nespočívají v programování strategií pro vlastní potřebu, ale v jejich prodeji nebo prodeji software pro ostatní tradery. Dál to prosím nerozebírejme, snažím se naučit tradovat ropu, ne programovat statistické arbitráže.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil:

No je pravda že T&S je dosť o držku zo začiatku treba do toho hladieť a hľadať čo sa deje pri pohyboch v ktorých chceš byť mal som štastie že som sa rozhodol prejsť na T&S keď som mal prázdniny a tak som mohol robiť 5-6 hodín screentimu denne, inak to asi nejde. V T&S vlákne som dačo popridával no bez akejkoľvek odozvy tak som sa na to vybodol... Nevravím počkať na pullback ale skorej na potvrdenie samozrejme záleží na swingu pokiaľ je ale dosť široký tak nieje odveci počkať na prekonanie high a ak akcia pokračuje ísť tam ak je momentum na prieraze zdravé tak trh pôjde rýchlo tvojím smerom..

PS: pekné že to takto ovládam, dneska som sa presne v takom obchode nechal napíliť... :) treba len zobrať ponaučenie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří S: sorry ale občas se v tvé květnaté mluvě ztrácím, na mě musíš jednodušejc. Jak normálně bych vlez předtím, tomu nerozumím. Kdybych se choval normálně podle plánu, tak bych tam přece vlez přesně jak jsem psal na 82.18, tick nad svíčkou v 15:07, stopka pod ní, takže na 82.07. Předtím jsem o vstupu fakt neuvažoval, tam nebylo kde.

pajus: tak tam pak už nebylo moc pochyb, stačilo držet svůj plán a vstoupit. Pavel K. určitě naskakoval na RH po překonání 82.50, na což jsem koukal taky, ale obchoduju něco jiného, takže jsem tam nelez. Mmch, kdy se chystáš na live?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... kdy se chystam nazivo?? ... nevim, snad zacatkem pristiho roku - nikam nespecham a svoje penize mam natolik rad, ze je nechci jen tak riskovat, jen abych tady verejne mohl napsat, ze jsem si "kliknul live".
Me dela nejvetsi problem, kdyz se zmeni charakter trhu (+/- kazdy 3 tydny) a vstupy, ktery jsem uspesne bral najednou prestanou fungovat a fungujou trochu jinak. Driv jsem mel hodne uspesne, rikam tomu 3UH ... v podstate klin s prorazem a uz strasne dlouho zadnej nebyl. Nez jsem na to prisel, tak jsem tam nechal dost "sim" penez.
Dalsi krasnej priklad: v srpnu jsem tu psal, jak zvlastne dobre mi to jde. Co den, to min +550$. Delal jsem jen 1 obchod/den a na konci mesice mel neuveritelnejch cca +4000$. V zari se to cely zmenilo.
Asi budu muset zavest prisny hodnotici kriteria na konci kazdyho tydne a kouknout, jak to ted funguje.
Docela by me zajimalo, jak to resej ostatni ... namet na diskusi??
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil:
co jsem předtím koukal tak si tam lezl vždycky brzo. No a teď jsi to zaspal. Tož tak jsem to myslel.
A jak jsem psal o těch šorťácích tak jsem tím myslel že se jich v ní nechalo dost zavřít v pozici a že i ten poslední se z toho dostal s nulou a pak už nic nebránilo v cestě do kopce.
--------
Teď, už bez spojitosti s tím nad čarou, když na to koukám bez rychlíku, tak to vypadá i že by snad mohlo jít o vstup ve svíčce 15:03 než se sežuchla dolu, nebo pak ta "zelená" hned po ni neb pak by trh už klidně mohl vzít už jen cestu nahoru a ten ocas dolů by tam být nemusel a kdyby jo tak stop pokud by stopka nebyla o víc než ty 2 čísla níž.
Přec jenom po té velké zelené v 14:31 co se musela vyzobávat nadvakrát a ten support pod ní by si to asi každej na short hodně rozmýšlel - s dlouhejma EMAma to díky tomu pohlo slušně nahoru.
Myslím, že svíčky 14:31 a 14:32 a 15:01 a 15:02 spolu nějak přes objemy souvisí.
Tož ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...