Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

pajus:

Okolo 80% celkového objemu peněz v trzích obchodují automaty a ty mají, dle mého názoru, rtc zakódovány na vymetání blízkých SL. Jinak by nebyl jediný důvod k rtc několikrát za minutu, že by se trh rozjel a valil jako dřív se dnes už stává málokdy - jen abych Ti nasměroval úvahy o SL. Zkus se podívat na trh na 120 nebo 240 min tf a uvidíš, kde se dá s malým SL relativně bezpečně vstoupit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ten chop poslednich 3 dnu byl fakt tezky. Vcera jsem utrzil po prvnich 2 obchodech neprijemnou ztratu ale poslednim v 19.01 jsem aspon ukoncil den na -0 (jeste tam byla krasna sit v 19.41 ale to uz jsem u toho nesedel).
... tak dnesek byl zas podle meho gusta. Nechal jsem se zlakat na jeden obchod pred open 14.48 na 86.76, kdyz predtim trh nemohl prorazit micro SR zpet do zony pred reportem a k EMA na vyssim tf. Odhadoval jsem, ze uz dnes se to rozhybe dolu a tato formace me to jen potvrdila. Stejne jsem ale byl dost opatrnej aby se nestalo to, co tento tyden uz mnohokrat (nevyplneny 1.PT o 1-2 ticky a pak BE nebo o 1-2 ticky vyplneny SL).
Po 2 obchodech dnes koncim. Zda se, ze na 85.50 se tvori dno a chut slabne.
At se dari
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus:

Měl jsem včera podobné obchody - ten tvůj první jsem bral trošku dřív v 18:58 za 89,73, bohužel o 2 ticky mě nepodržel SL - chyba, špatně nastavenej SL.
A druhej obchod jsem měl taky o trošku dřív než ty říkáš o té ideální situaci v 19:39 za 89,47, PT na 89,01.

Dnes short v 15:37 za 85,88, výstup jen na posunutém SL na 85,75. Tady měl být ideálně PT tak okolo 400 USD někde k hranici 85,50, kterou taky zmiňuješ.

Ahoj Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím pánové, k aktuálnímu dění jsem se pokusil něco z mého pohledu přispět na vedlejším vlákně, tady jen krátce kde jsem viděl včerejší lámání chleba na ropě. Jak říkáte, ten pohyb během posledních tří dnů víceméně do strany v oblasti 89 si říkal o akci, nahoru se tomu tři dny opravdu nechtělo a cena byla odmítána v oblasti 89-90 už příliš dlouho! I při pohledu na EMAcky (hlavně ty s delší periodou) začínala cena naznačovat "chuť jít dolů", směrnice EMAcek se z vytvořené vodorovné polohy stáčí doprava.I vývoj na EURUSD (průlom 1,4500 v úterý) naznačoval svým pohybem dolů možný směr na indexech i ropě, tak jsem dal i tady na svůj úsudek a soustředil se na pohyb dolů. Včera to bylo fakt těžce uchopitelný, ale stěžejní se mi zdál průlom po 89,20 s potenciálem k supportům v oblasti 86,60, druhým až v olbasti 85. Já vystoupil na tom pevně nastaveném před prvním supportem.

17002

17003

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim Jardo,

do takovejch obchodu jako ten tvuj dnes v 15.37 uz nelezu - z meho pohledu je to uz dost riskantni (bylo tam nekolik micro SR a mezi nima se to moc mlelo sem a tam) a navic to bylo na hranici super-silne SR, ktera jeste nebyla flipove testovana.
Co se tyce vcerejska, podle meho citeni to nebyla chyba SL ale spis bych rek, ze jsi tam byl trochu brzo (18.58) a ten posledni zminovanej ... jo mas pravdu, ja bych v te moji idealni sit byl taky v 19.39. Mimochodem, takovej micro Rh v 19.40 se jen tak nevidi ... ten obchod urcite potesil, co?? Zvlast, pokud obchodujes zive.
tak at se dari
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj pajus,

tou super silnou SR myslíš úroveň okolo 86,50? Jestli ano, tak z mého pohledu k otestování sice dojít mohlo, ale spíše až po větším pohybu short. Při tom negativním sentimentu co byl jsem na této úrovni ještě neviděl nic, co by ten trh mohlo zastavit a otočit. To přišlo až na té úrovni 85,40-50 (kulatá SR a silná TL za poslední 4 týdny).

Jinak co se týká toho úspěšného obchodu, tak sice potěšil, ale stejně to jen zatím stačí na krytí ztrát. Pořád bojuju s psychikou (např nevybrání PT v tomto zmiňovaném obchodě v logické úrovni) a i když si to uvědomuju a snažím se s tím něco dělat, tak to není ideální (obchoduju živě).

Pokusím se přispět trochu častěji, ať tady nejsi moc sám, ale toho času je málo... Ale vlákno čtu pravidelně :)

Ahoj Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardo,
mel jsem vyznacenou uroven 85.90 a tu jsem mel na mysli ... tu tvoji 85.50 ovsem take. I kdyz byl sentiment dost negativni, tak prece jen trh udelal ten den na te me 85.90 uz skoro 3000 $ a to uz do smeru neobchoduju.
Ja se snazim uplne zautomatizovat svoje papirovani - hlavne rizeni obchodu, ... no nevim, jestli se dostatecne pripravim na prechod do ziva.
... tak at se drzis a dej vedet, jak jses na tom
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus: vnímání SR úrovní je opravdu hodně individuální a subjektivní věc. Já jsem třeba úroveň 85,90 vůbec vyznačenou neměl. Tím ovšem vůbec nechci tvrdit, že tam SR nebyla. Ty jsi to prostě takhle viděl a to je v pořádku. Přikládám screen ala Gladiator ( nevím jestli jsi čítal jeho přízpěvky?), třeba to někdo mohl vidět i takhle. Když teď v rámci naší diskuze tuhle situaci více rozebíráme, tak o to více cítím jako svoji chybu, že jsem na těch 85,50 neměl PT. Jarda

17016

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardo,
vubec jsem tim nemyslel, ze ta moje SR by snad byla lip prectena nez ta tvoje ... to fakt ne. Kazdej to cteme jinak a to je v poradku. Zcela urcite je vnimani SR subjektivni a je hodne tezky se je naucit rozpoznavat - me davalo dost praci se v nich vyznat a umet si je vyznacit. V podstate nikdy nevis, ktera zafunguje a ktera ne.
V tom vyznacenem obdelniku (chop) bylo hodne urovni a mohlo se to otocit skoro kdekoliv.
at se dari
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím pánové, ropáci ;) Už jsem dnes docela stručně a snad i výstižně komentoval dvě příležitosti k zobchodování, a to na TFku a ESku. Jedna zajímavá příležitost se naskytla i na CLku. Šlo o včerejší prolomení klesajícího klínu, který se vytvářel kolem tří hodin, takový nezajímavý pohyb do strany :) Po průlomu vzhůru jsem vstoupil na 84,76 s 2tickovým skluzem. Stoploss nastaven na 16ticků, tzn. na low předchozího rangebaru (používám na ropu RB15), EMACky při překřížení. První odpor se dal očekávat v oblasti 86,50. Cena se ale po konsolidaci vydala opět vzhůru k další rezistenci na 89,00/20. Až tak vysoko jsem ale nevystoupal, nevěřil jsem v až tak zásadní růst a pozici uzavřel na 88,28. S odstupem času samozřejmě předčasně :o) Jinak mimo techniky impuls k tomuto přílivu peněz do ropy a akcií nastartovala nejspíš SNB jejich intervencí na trhu a zafixováním EURCHF na 1,20. To způsobylo i silný pokles zlata, započatý včera po dosažení dalších historických maxim a následným dalších výprodejem dnes ráno kolem 6:00. Odtud se přesouvalo právě do komodit a akcií. Vypadá to až nezdravě, jak strmě indexy i ropa dnes rostly!

17041

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
musim rict, ze jsem si to vcera svoji chvilkovou nepozornosti dost zavaril. Udelal jsem si rozbor a pripravu do long, nacez ve 14.57 me utekl vstup na 87.09 ... jak ja jsem toho litoval ... predevsim proto, ze po prvnim ziskovem obchode bych uz neobchodoval. Takhle jsem pak po rychlem vystupu trhu hledal signal do korekce a v 16.30 jsem si ji vyzral az do dna. V 16.10 se vytvoril 3U a cena byla trochu s podivem odmitnuta (16.13-16.14), pak to s obtizema prekonavalo micro SR na 88.55 a kdyz byla prekonana, tak se trh otocil. 16.30 vstup short + plny SL.
Snad bude dnesek lepsi.
tak at se dari
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

.. tak dnes uz to bylo lepsi, i kdyz jsem opet trochu promeskal vstup pred open ve 14.57 na 88.93 ... no alespon se jeste naskytla moznost hned pri open na prorazu Rh long a pak v 15.52 na 89.70 - muj oblibenec do shortu (tam me ale nedosel 2.PT o par tiku.
Musim rict, ze takovyhle dny, jako dnes, me daleko nejvic vyhovuji. Dny jako vcera (kontinualni vzestup/pad) jsou pro me na prd. Pokud nenastoupim hned v uvodu, tak pak uz tezko.
Za chvili bude report a pak jeste Obama. Dnes uz nejspis koncim.
zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nebudu se rozepisovat o fundamentech na trhu a možných příčinách k dnešním pohybům, to si může každý lehce zjistit sám, tedy v případě že k tomu někdo při svém obchodování přihlíží ;) ESko: Včera v 19:18h vstup na 89,42 se mi jevil jako velice zajímavá short příležitost s možným propadem až k 86,50, kde byl první silnější support. EMAcky "vytvořily vrchol" a začaly naznačovat pohyb dolů svým překřížením. Vstup načasován na CLku na RB15, v souladu s MACD, stoploss 17ticků. Nebýt toho žalostného výkřiku po nočním prohlášení populistického Baracka bojujícího o přízeň voličů, tak padáme ještě mnohem ladnějším pohybem ;)

17060

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Po delší době to tu zase zkusím oživit dnešníma vstupama (sim, i když včera jsem zkusil live). Po dalším nezdaru zkouším kombinaci PA a footprint/delta. Systém primitivní, čekám na korekci do trendu (trend nebo aspoň náladu určím okem nebo podle chování orderflow) a v korekci na svíčku s jasným odmítnutím pokračování korekce (ideálně že delta má opačné znaménko než směr svíčky). Nástup nad/pod signální svíčkou, BE po 10 tickách, PT 100 ticků, předčasné ukončení podle chování trhu. Dneska první dva vstupy BE, třetí zatím otevřený ale v live bych to zavřel na double topu po neschopnosti překonat výrazně předchozí high na $850. Třetí vstup byl ukázkový, delta signálního baru -306, jasné selhání pokusu o průraz dolů, po vstupu naopak následoval průdký růst. Případné komentáře vítám.

17149

17150

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...