Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tohle mi taky vždycky vrtá hlavou. Jako nejpravděpodobnější vysvětlení mi připadá, že to obchodujou počítače - jakmile se na třeba bidu objeví velký objem a jiný algoritmus vyhodnotí, že to je dobrá cena, skočí po nich. A je to provedeno tak rychle, že my to v DOMu vůbec neuvidíme. Než k nám stihnou data do DOMU dojít, je zobchodováno a my vidíme jen uzavřený obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Bloomberg, yahoo finance, marketwatch...každý z těchto webů má sekci energy markets, kam ropa patří, řekl bych, že stačí sledovat tyto.
A provázanosti komodit a forexu se nevyhneš, je tam přímá úměrnost, protože ropu koupíš jen za dolary, takže když vyděláváš v euru, tak cena kterou platíš za ropu je funkce kurzu EUR/USD. Sledování dollar indexu je pro obchodování ropy nevyhnutelné, pokud nejsi čistý technik....a pokud jsi čistý technik, tak žádné zprávy nepotřebuješ :)

každopádně hodně zdaru,
jb.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Já dnes 19.4. již CLM, včera ještě CLK. Obchoduji cca od 8:00. V tento čas to bylo na plnění znát, hlavně pokud to kombinuješ s QM. Odpoledne rozdíl jen v QM, v CL možnost v plnění, pokud člověk trefí vstup, výstup na 1-2 ticky a případně větší skluz za market(odhad).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj základní pattern je založen na výpočtu právě z volume. Obchoduji již od rána, tak se mi za ty roky několikrát stalo, že z nočních hodin vycházel likvidněji nový kontraktní měsíc. To se v průběhu dopoledne změniilo. Ale díky tomu jsem měl špatně zakresleny úrovně vstupů. Jen chci říct, pokud z volume nepočítáš úrovně, kde má dojít k vyčerpání trhu, tak např. včera odpoledne bylo skoro jedno jaký kontraktní měsíc ID obchoduješ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pane Slaughter,
pokud Vás to opravdu zajimá.

Já to mám jinak. Mě spočítaná R/S klidně vyjde tak,že není okem logická. Ve výpočtu používám i vzájemné poměry volume jednotlivých úseček na minutovém grafu.Prostě výpočet je stejný, jen pokud jsou zachovány stejné procentuelní poměry mezi jednotlivými měsíci (první spočítaná úroveň řídí výpočty následujících po zbytek dne). Bavit se o tomto bez detailnějšího vysvětlení je asi nepřínosná hloupost. Pokud někdo chce probrat něco, co souvisí s obchodováním ropy a sám ji obchoduje (je jedno jak). Rád proberu. Tak např. se pořád peru s výstupy. Jak je flexibilně měnit v závislosti na síle trendu? Stačí myšlenka.

Používám pro první kontrakt PT 320-700 USD v závistosti na patternu.
Druhý standartně posouvaný na 3min grafu.
Na vstup posouvám po 150-300 USD

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...