Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

Obávám se, že Ti v tomhle nemůžu pomoct, protože nic nepočítám, obchoduju to, co vidím. K výstupům: pokud dostatečně profituješ, netrápil bych se stíháním síly trendu. Ne proto, že by to byla hloupost, ale prostě proto, že můžeš lehce sklouznout do pasti "pořád to dělám špatně/mohl jsem z toho vytěžit víc" a to akorát ublíží Tvé psychice. V tradingu nemůže být z podstaty věci nikdy nic kontinuálně dokonalé. Tudíž vychází-li Ti ziskovost obchodů dlouhodobě rozumně zisková, e. křivka je stabilní, pak bych se tím opravdu netrápil.
Já vystupuju na PT nebo na SR, kterou už trh jednou vytvořil, a je mně úplně jedno, jak daleko za ně se trh podívá - proč? Protože jsem to nemohl tušit předem a za roh nevidím. Komentovaný screen jsem dával do vlákna buď "opce: základní info", nebo do "měnové opce".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím zkušenější "ropaře", jak to vidíte s dlouhodobějším vývojem ceny ropy, myslíte že je pravděpodobný pokles pod $80?
Momentálně na to sázím, většinou pozicí jsem ve shortu.
Nepředpokládám, že by se ekonomiky nějak zázračně vzpamatovaly a začalala stoupat poptávka po ropě.
Jediné aktuální riziko vidím v teroristickém útoku nebo havárii na ropných zařízeních.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Ahojte, čisto teoretická otázka. Myslíte/máte skúsenosť, či sa trh bude chovať rovnako pri rôznych objemoch? Obchodujem live ale nie veľa kontraktov. Čisto hypoteticky ma napadlo, či ten istý pattern bude fungovať napr., ak by som zadal 500 prípadne 1 000 kontraktov. Obchodujem okrem iného ropu - CL, 2 min. graf, intradenne. Ak by ste vedeli niekto niečo bližšie, tak budem rád za každé ozrejmenie. Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud zadáte 500 nebo 1000 kontraktů na ropě najednou jako market, spustíte rychlou lavinu a projeví se to jako "pík" nicméně cena se téměř okamžitě začne vracet do své původní trajektorie, protože vznikne spread mezi ostatními korelovanými trhy a toho využijou HFT a spreadové algoritmy. Hodně taky bude záležet, v jakou hodinu to tam mrsknete, tj. do jak likvidního trhu. Pozor, likvidita trhu je vždy výrazně vyšší , než se zdá z aktuální hloubky trhu. Kdysi jsem pozoroval na TF jednoho tradera, který byl prostě nepřehlédnutelný, obchodovat vždy 500 kontraktů market najednou, takže byl dobře vidět. Během několika dnů prodělal několik mil. USD a musel odejít. Nicméně zajimavé zjištění bylo to, že i přes tak velký příkaz měl obvykle slippage kolem 2-3 ticků! Někdy i méně. Něco podobného ale v řádu 100 kontraktů bylo a bývá vidět na EMD, které má výrazně nižší hloubku trhu a přesto jsou slippage taky malé.
Je tedy velký rozdíl mezi tím, kdy je nějaký pohyb vyvolán osamělým velkým hráčem a pohybem vyvolaným zprávou/makry.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Měsíc nám vládne.

Včera se zase jednou pořádně rozjela ropa a když jsem se večer podíval kam až se dostala, vzpomněl jsem si na uživatele Kurdebele, který ropu obchodoval podle fází měsíce a tady na fóru si to dost schytal. Ráno mi to nedalo a podíval jsem se, jak je na tom měsíc a vida - včera byl v novu. Potom jsem se podíval na pohyby ropy v posledních dnech novu a úplňku. Pro začátek nabízím myšlenku na základ systému - ve dnech, kdy je úplněk jít SHORT, při novu LONG, vstup na open dne, výstup na close. Za posledních deset cyklů je výsledek 7 x Win, 2 x Loss 1 x BE. zisk 6,26 bodu. To dává vzhledem k marginu ropy více než 100% za 5 měsíců.

Asi se tomu tmářství budu trochu věnovat. :) Předem děkuji, za laskavá upozornění typu, že je to nesmysl, že to nemůže fungovat nebo že je to málo průkazné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Honza K. Napsal:
-------------------------------------------------------
> Kdysi jsem pozoroval na
> TF jednoho tradera, který byl prostě
> nepřehlédnutelný, obchodovat vždy 500 kontraktů
> market najednou....
> i přes tak velký příkaz měl obvykle slippage kolem
> 2-3 ticků! Někdy i méně.

Urcite to bylo TF? Nebylo to ES?
Nemam s tim zadne zkusenosti a nikdy jsem takove objemy nazivo nevidel,
ale logicky bych ocekaval, ze BUY 500 CONTRACTs TF MARKET vyvola vykoupeni
vsech kontraktu ktere jsou videt v hloubce trhu (radove desitky kontraktu na kazde cene).
Pokud ne, tak to znamena ze nejaky HFT nebo tvurce trhu stihne pridat dalsi kontrakty
na prodej po prijeti toho BUY 500 burzou. Je to mozne?
Nebo nekdo vi o te objednavce BUY 500 jeste predtim nez dojde na trh?



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Určitě to bylo TF. Pozor, skutečná hloubka trhu je vždy vyšší než se zdá z DOM. Na trhu je mraky příkazů, které jsou aktivovány až "if touched", tj. jakmile cena dojde na vaší cenu, tak jdete na trh marketem apod. Pokud si pamatuju, na vstupu viset limitem, tj,. byl hezky vidět v DOM jako limit 500 (takže na dané ceně bylo třeba 560 ks apod.) a výstupy měl stop market na SL a limit jako PT, takže se při aktivaci SL projevil pouze ve volume a time&sales.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Inak ak už spomínate príkaz "if touch". Ja vôbec nerozumiem načo tento príkaz existuje. Kedy je ho vhodné použiť ? Však prečo nepoužiť limit príkaz, kde mám istotu, že za takú cenu sa príkaz zrealizuje, za akú zadám. Pri "market if touch" mi hrozí slippage, ktorý môžem eliminovať limitným príkazom. Je tak ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A take LIMIT prikaz je videt v trhu (v DOM), IF TOUCHED je zrejme na serveru brokera a do trhu (na burzu) se posle az pri splneni podminky. Vzhledem k tomu, ze server brokera je velmi blizko burze, tak to funguje jak ma. Kdyby se ten prikaz drzel v platforme na mem PC, tak by to uz tak vesele nebylo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

×
×
  • Vytvořit...