Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mydlo SK nesuhlasim s tebou, trading je taky zlozity ako si ho sam vytvoris.
nepotrebujem ovladat indikatory a mozem tradingom slusna zarabat. ja som si vyvinul a stale vyvijam jednoduchy system ale efektivny. nepotrebujem vediet citat bar za barom ako od brooksa.

Ale v tom je trading krasny ze kazdy si v nom dokaze najst to svoje.
matematik bude zrejme robit zlozite matematicke vypocty,
programator si naprogramuje strategiu
a niekto kto nerozumie matematike ani nevie programovat a kto si veci zbytocne nekomplikuje si najde jednoduche paterny pretvori ich a de to :)

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
z Tvých příspěvků mluví počáteční nadšení (nic ve zlým) ... zatím testuješ, zda je systém efektivní ukáže až live a čas .. nic víc .. backtesting je jen hra, stejně jako papertrading, obojí má svoji roli a je více či méně nezbytné .. dokud nezkusíš live, tak nevíš o čem píšeš :) až při live přijde to hlavní a to emoce, ty nejdou natrénovat při paperu, ať se snažíš sebevíc, tak to nejde, reál bude vždy horší .. můžeš se na to připravit, ale dokud nezkusíš, nevíš na co .. je to prakticky nepřenositelný, nepředatelný

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k
ked nieco robim tak s nadsenim, bez nadsenia to proste neide. nadsenie je pohonom vsetkeho.

mikky182 vsetci preberame nejake paterny alebo systemy od inych a vsetci v nich najdeme to co nas vystihuje a najdeme v tom samich seba. kazdy si svoj patern, paterny, alebo obchodny system upravi podla svojho nastavi si mm a ladi ladi ladi, testuje az kym mu to nedava dobre vysledky.
ja som si zobral jediny patern ale neviem ako sa vola, vykresluju sa tie HL HH, LH LL, tuna som o tom viac pisalwww.financnik.cz/forum/read.php?3,59,183312#183312

ale jednoducho bez nadsenia to neide, na nadseni neje nic zle. a ja tradingom a jeho moznostami som nadseny. A verim tomu ze to je aj mojim hnacim motorom.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosim o radu jak uzavrit pozici v demo uctu saxotrader 2. Mam koupenou pozici (kontrakt) a pokud napriklad zacne pozice prodelavat a chci pozici uzavrit, tak kliknu na close position u prislusneho kontraktu. Misto uzavreni se objevi dalsi pozice s opacnym prikazem (pokud byl puvodni kontrakt nakoupen, tak se objevi dalsi kontrakt jako prodan). Mam tedy dve stejne pozice, ale jedna bezi jako prodej a druha jako nakup. U jedne nabiha ztrata a na druhe zisk. Vubec tomu nerozumim. Potrebuji pouze uzavrit nevyhovujici, nebo profitujici pozici.

Dekuji za jakoukoli radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj,

potřeboval bych pár rad (ověření) do začátku, jelikož jsem se investováním zabýval pouze teoreticky a jsem úplný začátečník (doufám s rozumným analytickým myšlením)

Otázka byla (jelikož jsem konzervativněji založený), zda jít na jistotu splatit uvěry a tím nepřeplácet 5% nebo zkusit zainvestovat. Bral jsem v potaz: mimořádné účty, termínované vklady, podílové fondy, státní dlohopisy kde jsem se bez rizika a krátkodobé likvidity nedostal přes 4,5%, tak jsem se nakonec rozhodl investovat do Akcci.

[bold] cíl: [/bold]
zhodnocovat dlouhodobě investice na minimálně + 8% p.a. (hodnota + dividenda) - (pro méně než tuto hodnotu bych nerad ztrácel čas a nervy věnováním se této investici, jelikož v určitém období v roce namám na nic čas (náročnější práce)

[bold] otázky: [/bold] - 6 otázek:
1) jelikož chci investovat dlouhodobě (žádný dailytradeing) rozhodl jsem se pro fio brokera (poplatky jsou sice "vysoké" ale těch trasakcí - nebude mnoho) , hlavně je v cz a případné reklamace nechci řešit na dálku.............jakého brokera by jste mi doporučili pro dlouhodobějš íinvestice ? (cz nebo ang)

2) pro screening používám kombinaci finviz.com + fio e-broker .............. můžete mi doporučit lepší nebo podobné (poud možno free nebo levné placené) ?

3) nejsem jistý zda investovat celou hotovost nebo jen část a částí splatit úvěr (kvůli klidnému spánku, navíc pokud splatím čás úvěru můžu investovat měsíčně až 10k pokud ne 5k, navíc se vyhnu riziku bod 4.) .............. investovat nebo splatit+investovat část?

4) chtěl bych investovat stejnou částku v prvidelném časovém intervalu (riziko že nedodržím plán a investuji mnohem více za krátkou dobu)..cca 1x za 2týdny v období 2 roky(cca 1M kč za období 2r = 20k/2týdny) .................... Je to příliž často , nebo naopak ? Nebo je to nesmysl (dlouhá/krátká doba) a mám investovat podle "příležitostí" ?

5) složení portfolia asi nejdůležitější
samozřejmostí je diverzifikované portfolio minimální diverzifikace 10+ typů akcií (čím více tím lépe), vycházet hlavně z fundamentální analýzy, ani jeden typ ne více jak 20% portfolia , poměr cz/svět 30/70 (akorád nevím co s kurzem měny :/ )
- 85 % - akcie nezadlužených velkých firem se stálou působností a s dlouhodobou dividendou alespoň 6%+ zlato+ sříbro
- 10 % - velkých firem i s ktatší působností na trhu s dividendou 11%+
- 5 % - akcie nezadlužených velkých firem s vlivem na trhu bez nebo s nízkou dividendou, kde klesla cena akcií (vlivem zpráv a externích hodnocení) nikoliv cena firmy
................co myslíte nyní o investici do zlata(stříbra) , není to bublina, která sice nesplaskne ale mohla by se ufukovat? Mohlo by portfolio fungovat nebo mi doporučíte jiný způsob ? Nebo jsem úplně mimo mísu a raději bych neměl investovat ?

6) jakých chyb se dopouští začátečníci při investování......dost jsem jich našel na tomto fóru,ale můžete mě prosím upozornit na ty opravdu nejčastější ?

Doufám , že si to přečte alespoň někdo zkušenější, kdo je ochotný odpovědět.

Předem děkuji každému zaq odpověď
Fiury

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fiury
Je z Vas citit dost velka neistota v seba sameho a to pri investovani nie je dobre,prva chyba.Druha je pytat sa na rady do coho investovat druhych ludi na trhu ako by niekto vedel aka akcia alebo komodita bude o nejaky cas niekde su to len odhady a nikto vam nepovie viac aj keby chcel.
Ak vas zaujima dlhodobe konzervativne investovanie s kontrolovanym riskom zajdite na seminar o obchodovani opcii ktory robia autori serveru.Zaberie to len par minut denne ale tiez to nie je zarucene a pre kazdeho ale o tom investovanie a trading je.
Takze vela zdaru (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny,
je to tři týdny, co jsem se porozhlédl po světě a objevil trading. Od té doby nedělám po večerech nic jiného, než že hltám informace ze všech stran a proudů, a samozřejmě se mi v hrnci z toho míchá pěkný guláš. Ve zdejších diskuzích (zaplať Bohu - nebo možná spíše Petrovi s Tomášem za ně) jsem pochopil, že z guláše se nejlépe utíká praktickou cestou, a proto chci v následujících dnech a týdnech udělat níže popsané.

[bold]Byl bych rád, kdyby někdo z Vás, kteří jste Váš guláš poskládali zase zpět do škatulek s jednotlivými ingrediencemi, poradili, jestli je taková cesta alespoň trochu schůdná.... [/bold]

1) zprovozním Ninja Trader s intradennímy daty od Zen Fire;
2) vytvořím ultrajednoduchý obchodní plán postavený prozatím na základech Fin Winu a jemu přizpůsobím jednoduchý obchodní deník;
3) Začnu s backtestem cca 3 patternů jednoho trhu (zřejmě e-mini Russel), 1x trendový, 2x protitrendový nebo naopak;
4) uvidím, co se bude dít a co se mi z guláše začne vracet do krabiček se surovinami...
5) současně přečtu Williamse ohledně pozičního obchodování a později (v létě) začnu s backtestem jedné poziční strategie jednoho trhu - čas ukáže jaké a jakého)
6) v průběhu času si pak utřídím myšlenky, zda chci obchodovat pozičně nebo intradenně, co chci obchodovat a jakým způsobem ...

Z výše popsaného doufám, že mi vypadne spousty otázek, na které budu hledat odpovědi buď zde nebo všude možně jinde, časem se vyvrbí konkrétní obchodní plán, který budu brousit k okamžiku, kdy o něm budu přesvědče do té míry, že ho přenesu do papírového obchodování...

Taková je mnou nastíněná cesta z guláš - pokud to není to pravé ořechové a měl bych to vzít odjinud, prosím Vás, opravte mě... jediné co potřebuji časem, je čas ;)

Zdar a sílu
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 leaDr:

No ja bych se spis jako prvni rozhodl jestli chci obchodovat pozicne nebo intradenne a pak se dal ubiral jednou nebo druhou cestou.
Ze zacatku neobchoduj protitrendove patterny, jsou vice o cviku citu s grafy. Nebo minimalne ten pomer obrat (2x trendove, 1x protitrendove).
Najdi si clanky o volbe SL a PT abys mel cim zacit testovat. Cili clanky o RRR bys mel mit taky nastudovane.
Pak si zvol nejaky rozumny timeframe (to uz je na tvych testech a nevyhybal bych se alternativnim jako volume).

A ver ze gulas budes mit jeste dlouho :) Ale zkouset, zkouset, zkouset. TO je asi jedina cesta jak z gulase ven.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...