Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Dobrý den, jsem mezi vámi nováček. Postupně se prolouskávám finančníkem a začínám vytvářet plán. Měl byl první dotazy. Chci si vybudovat strategii a tu řádně backtestovat. Používám Ninju a data od Zenfire (ještě 14 dní). Zaujaly mě publikované seriály a nové video tutorialy. Nikoho kdo by se zabýval osobně tradingem neznám, proto se ptám vás tu :-) Seriál Live začátky intradenního obchodníka považuji za takové mé hlavní nakopnutí... půjdu k věci.

Chci vytvořit strategii pro intradenní obchodování, kterou bych dokázal smysluplně otestovat. Zamlouvají se mi zatím 2 patterny, na které jsem tu narazil. Pochopil jsem, že start není třeba ještě více komplikovat. Jeden je klascký 0/V a druhý využívá S/R úrovně, podobně jako je komentováno ve video tutoriálu. Zajímá mě, zda má smyl se takovouto kombinací zabývat, jelikož se jedná o můj první počin v tomto směru nedokáži odhadnout, zda má šanci na úspěch. Něco již mám nakoukáno, ale roky zkušeností to nejsou. Testovat budu na "NQ" a robusnost chci vyzkoušet na YM a ze zvědavosti ES. Vím, že musí mít moneymanagement, ale myslím si, že ten budu schopen korelovat až během testu, zatím nevím co čekat. Možná se pletu, proto sem píši. Mám určitou představu o SL - plovoucí na volatilitě trhu a RRR - 1,5 , kterých bych chtěl dosáhnout, což bez testu je bezpředmětné. Nechci strategii moc komplikovat, ale úspěšná být musí.

Mé otázky tedy jsou, zda má význam zabývat se těmito 2 patterny, jakožto úplný začátečník. A také, zda mám reálnou představu, alespoň z teorie obchodování, nebo jsem zcela mimo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Univerzální odpověď nejspíše neexistuje. Říkáš, že začínáš s backtestem, a přesně tam se odpověď na tvoje otázky ukrývá. Pokud to nevyzkoušíš sám, nikdo ti neřekne, jestli tento přístup dává smysl právě tvému obchodnímu stylu. Jsem sice taky nováček, ale myslím si, že ze začátku je jeden pattern až dost, druhý bych osobně přidal až posléze. Být tebou, začnu nástřelovým backtestem (80 - 100 obchodů), který ti odpoví na to, jestli má smysl se patterny dál zabývat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Dobrý deň

Viem, že táto otázka tu zrejme zaznela už niekoľkokrát ale neviem si rady. Môj prípad je, že mam chuť ísť backtestovať, niesom v tomto smere lenivý lenže neviem čo backtestovať. Pred niekoľkými mesiacmi som backtestoval SaP500 trh rok dozadu...lenze nemal som nejaký presne stanovený OS. Mal som len nejaký MA a skôr som na to šiel odkazom od MA. Ako backtest mi vyšiel pekný ale pochybujem, že by som toto obchodoval LIVE. To určite nie.

Preto by som sa chcel spýtať Vás, ktorí týmto problémom prešli ako ste prišli na to, čo ako chcete obchodovať ? Či MACD a TS, či finwin, či trojitý klzavý priemer, či X indikátor s Y indikátorom ? Opakujem nemám problém backtestovať, no pokiaľ viem čo. Ako ste to robili vy ? Podľa čoho postupovali ?

Ďakujem za odpovede
Link to comment
Sdílet pomocí služby

já jsem se rozhodl celkem nedávno a trvalo mi to asi tak rok než sem si prošel vše možný systemy, indicatory atd. moje rada by byla asi aby jsi si našel něco co ti bude vyhovovat, bude to jednoduchy a budeš vědět že jsi to schopný obchodovat nikdo ti asi nepoví co přesně ;) Každopádně já ti doporučím nějakej price action přístup ;) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
prosim Vas jsem zacatecnik ( dva tydny) mam platformu Saxotrader muze mi nekdo poradit .v demu jsem zkousel obchodovat s komodity(kukurice atd.) +/- bylo vsechno jasny, vstoupim pak vystoupim stop-loss atd.,pokud neprecetl radu ze primo s komoditami a s cca 5000 Euro obchodovat neda, ze v realu jsou velke poplatky.Tak jsem si nasel v Saxotraderu E-mini S&P 500 (ve futures), vstoupim do obchodu (long) nastavim si limity vse funguje ale kdyz chci vystoupit tak se mi objevi radek s kratkou pozici a furt dokola nemuzu ty pozici uzavrit,uz jsem s toho zoufaly.co delam spatne? v manualu k platforme nic o tom nepisou. krasne mi nabehaji dollary ale uzavrit obchod se nedari :)
Predem vam dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alex_PR

Nepoznam tu platformu ale malo by tam byt CLOSE/Cancel all alebo Flatten all (everything) to by malo zavriet vsetky pozicie, skus sa pozriet
Stranger:
5000 no mozno sa da, ide o to co chces obchodovat treba si to najskor spocitat. Aky je margin, aku komoditu, ake SL aky bol DD atd.. Ak si napriklad zoberies DAX, v tvojom linku margin 3500 (btw mirus je o 1000 lacnejsi) zostane ti na obchodovanie 1500, tak sa to moc realne obchodovat neda.. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...