Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Protitrendove patterny nejsou spatne, prinaseji pekny profit kdyz je clovek korektne rozpoznava. Ale poji se tim vetsi znalost trhu, rozpoznavani DB, DT, Flipu... Navic musi clovek rozlisovat jestli jde o nastupujici DT/DB nebo korekci, atd. S trendovyma jen sledujes indikatory a odhadujes silu trhu, tzn. vyhybas se obchodum blizko supportu a rezistenci (ikdyz tohle taky pridej casem, ale zas ne za moc dlouho :) ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky za odpovědi,
mám přečteny obě knihy od Petra s Tomášem a mám pocit, že když k nim přidám Williamse ještě, tak budu mít takový základní stavební kámen, od něhož se můžu odrazit.

Ohledně kombinace intradenní / poziční: zdálo se mi rozumné mezi oběma diversifikovat - navíc v rámci studia mě zajímají obě dvě možnosti, pokud je to vysloveně chyba, vyberu jen jednu z nich:)

Dlouho mě nic nehnalo tak dopředu, jako tohle studium:) Snad jen když jsem kdysi chtěl oběhnout Krčskej les pod 4min za kilometr:)

Díky, Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

Som tu uplne novy.Len vcera som nahodne nasiel tuto stranku a musim vam povedat naozaj ma to fascinuje.Hmm ako by som to povedal?Vzdy ma zaujmala takyto druh byznysu no ani ma len nenapadlo ze by som ho mohol robit aj ja,pretoze sa mi to zdalo byt viac menej nadludske :) ze taketo obchody mozu robit len ti vyvoleny,no ako pozeram prispevky na tomto fore zda sa ze to nie je az taky problem.Vcera som asi 3 hodiny cital na tejto stranke rady a manualy no musim sa priznat celkom sa v tom stracam :( .Je tu toho tolko ze ani neviem cim mam zacat.Chcel by som aby mi niekto individualne poradil,nejaky skusenejsi trader,ze s cim prvym zacat,ako robit papertrading atd.
Mam 18 rokov a chcel by som to vyskusat :).Prosim nejaku ochotnu dusu co by mal snahu pomct mi v tazkych zaciatkoch nech sa mi ozve.
Dakujem pekne,s pozdravom Miro :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miro453:

trading je strašně komplexní na to, aby vám někdo řekl bod po bodě, co dělat..pokud chcete začít tady na finančníkovi, tak doporučuji i několikrát pročíst manuál zdarma, než pochopíte naprosté základy..pak bych pokračoval články - od nejstarších po nejnovější s tím, že postupně budete vědět, co a jak vás zajímá a co můžete přeskočit atd...to je myslím na začátek ok..můžete taky koupit nějaké knihy o tradingu, ať už tady ze stránec naše české, nebo i anglické, na keteré třeba tady narazíte v diskusi atd., pokud zvládáte angličtinu..studium nikdy není na škodu..

určitě po načerpání obecných základů je dobré si rozmyslet, jakou cestou se chci vydat - jestli poziční či intradenní obchodování (o rozdílech mezi nimi jsou tu články), jestli mě zaujaly opce nebo komodity nebo něco jiného atd...určitě není na škodu vyzkoušet si více přístupů, abyste poznal, který vám sedí a který třeba vůbec ne..

každopádně - na začátku se v tom ztrácel asi každý..je to pro vás prostě všechno nové, takže tomu musíte dát přiměřený čas, než si to sedne..postupně vám to začne zapadat do sebe..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miro453
rozhodne suhlasim s Michalom urcite treba zacat manualom zdarma, ktory najdes na tejto stranke www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html
Ja som zacinal tak ze som si precital tento manual tak povediac pozvolne, cital som to polovici veci som nerozumel ale cital som a vstrebaval informacie.
Potom som tento isty manual precital o den neskor znova, ale zacal som citat ho pomalicky, pozvolne a zacal som robit poznamky, snazil som sa pochopit co sa tam pise. Vzniklo mi tak velmi vela informacii ktore som si zaznamenaval a robil z nich poznamky.
Po treti krat som manual precital znova a tento raz som rozumel uplne vsetkom co sa tam pise.
(odporucam pouzivat na zapisovanie poznamok a robenie poznamok program ONE NOTE od microsoftu, je to velmi dobry a vhodny program pre taketo studijne ucely.

Studovanie samotneho manualu mi trvalo par tyzdnov cize krok 1.
Krok 2 bol pre mna zacat studovat a prechadzat si OBCHODNE ZAKLADY www.financnik.cz/clanky/zaklady/
prelistuj si ich uplne na zaciatok a zacni ich studovat. Taktiez som si robil poznamky a tiez mi vzniko velmi vela udajov.

Odporucam tak citaniu manuala a zakladov cas medzi jednotlivymi krokmi, pretoze ka zoberies obchodne zaklady a precitas za jeden den 10 clankov, budes mat z toho hokej. To nerob, skor si kazdy den precitaj 2 clanky a urob si poznamky a snaz sa chapa tomu co si cital. (ze to bude trvat par tyzdnovp recitat desiatky clankov? to ano, ved milionarom sa nikto este nestal behom mesiaca.

Ked docitas si obchodne zaklady porozmyslaj zhodnot sam seba akym obchodnikom chces byt, co chces robit, svoje ciele, jednoducho zhodnot sam seba ako cloveka co najobjektivnejsie. Co su tvoje silne stranky, napriklad matika, vizualizacia, alebo ine kvality ktore mas. Dalej ale zhodnot aj kolko zhruba si myslis ze si ochotny v trhoch stracat. ci 200 USD alebo 35 USD. (to ti da aj nepriamo smer kam sa poberat ci pozicnemu obchodu alebo intradennenmu)
Zacni sa pomalicky obzerat po obchodnej platforme. za mna odporucam ninja trader. (teraz sa tym netrap neskor zistis si co to je aj ako sa s tym pracuje)

Potom si postav svoj prvy obchodny plan a zacni ho backtestovat a sledovat grafy.
Potom uz budes mat dostatok informacii aby si vedel co robit dalej.
To je len taky prvotny odpich do toho. Neviem ci som to popisal v ramci regular ako zacat (nic take neexistuje) ale ja som zacinal takto.

At sa dari.
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miro453: Vitaj (tu) Chlapci ti tu dali kopec uzitocnych rad. Ja som prave vcera pisala o svojom prvom LIVE obchode, tiez som tomu neverila, ze by som sa k tomu mohla dopracovat. Cela burza bola pre mna uplne sci-fi, presne ako ty som si myslela, ze to je len pre par vyvolenych... takze prajem hlavne hodne trpezlivosti, nikam sa nerut, trhy tu boli a budu.. chce to hlavne vsetko robit s rozvahou.. drz sa (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem velmi pekne za rady,som velmi rad ze su taki zhovorcivi,tlerantni a napomoicni ludia.Paci sa mi ze sa snazite mi pomoct lebo sami dobre viete ake su zaciatky :).Som rad ze to tu neni banda namyslenych idiotov ale skupina velmi prijemnych ludi.Zajtra si idem dat vytlacit nejaky ten manual nech sa mozem tomuto venovat aj v skole pocas nejakej nudnej hodiny pretoze ma to dost zaujalo,po takomto niecom som tuzil.Byznys ma lakal uz od dectva pretoze moj otec je podnikatel no v uplne inom druhu tak ze som od malicka vychovavany takymto smerom,otec sa snazi mi v takichto veciach pomahat a mna to velmi bavi :)

Este raz velmi pekne dakujem,nech sa dari aj vam :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pribinacek
Dovolim si nesuhlasit,
preco strasis novacika?
To je blbost co pises.

Uz sa to tu vela krat rozoberalo.
Ak mas plan a ten plan poriadne zbacktestovany a potom poriadne poctivo zpaperovany (paperi sa podvadzat neda)
dalej ak vlozis do toho peniaze ktore ak by si nahodou stratil nebudes podtlakom, dalsie plus, ak popri studovaniu tradingu sa budes venovat aj psychologii knizky, sila vizualizacii a podobne, mas dalsie plus. Dalej ak pochadza z rodiny podnikatelov a jeho otec a rodicia ho v tom podporuju tak ma dalsie Edge. Ak je mlady a pusti sa do niecoho takeho (ako do biznisu) je lepsie skrachovat v mladi ako ked uz ma clovek rodinu, to je dalsie Edge, A dalsia podstatne vec. ak vymaze ucet je debil. pretoze neverim ze niekto kto obchoduje a mu to neide a nece sa vratit k paperi ze neje debil.
Nemozes vymazat ucet ak mas zdravi rozum. Jednoducho ked mi raz to nepojde a povedzme ze po nejakej stratenej ciastke sa vratim k paperu lebo nieco neje v poriadku tak neexistuje aby vymazal ucet. Ano pri obchode bude zazivat vzrusenia, obavy, strach ale len do takej miery aku on povoli ale ak bude mat dostatocne poctivo nastudovane paper back a aj psychologiu od kniziek (disciplinovany trader, alebo trading in the zone) bude schopny pri dostatocnom cviceni identifikovavat pocity ktore nim prechadzaju a bude na to pripraveny aspon po teoretickej stranke.

Ten sumar ze 80 perrcent traderov straca a 20 percent zaraba je podla mna len cisto nazor ktory ovplyvnuje kazdeho zacinajuceho tradera. Naco rozmyslat hned nad neuspechom. to je frustrujuce ked viem ze kazdy dookola strasi ze budem patrti medzi tych 80 peercent. Netreba si take reci vsimat a nenechavat sa ovpplyvnovat. Treba si ist za svojim cielom. Stavim sa ze keby vsetky brokerske firmy zobrali zoznam svojich zakaznikov tak vyjde ovela vacsie cislo profitujucich traderov, ale to nemozu a tak su to len domnienky. Mozno to platilo pred 10 rokmi ci 20 rokmi,kedy skutocne zacinajuci trader nemal vobec take informacie ako ma dnes. jedine co mu ostavalo bolo vlozit prachy a ckat ako sa trh bude vyvyjat, neboli take ucebne pomocky, neboli take stranky ako je tato. Ano vtedy ludia co mali doma leziace peniaze si mohli povedat, skusim to vlozili tam peniaze a prisli o nich. A uveril by som vtedy ze to je tych 80 percent. Dnes aj vdaka takymto strankam aka sa ti dostala do oci mozes ziskat plno informacii a pripravit sa na vsetko. Ano psychika bude s tebou lomcovat mozno menej mozno viac a mozno vobec. Poloz pevne zaklady vo forme poctiveho studia a potom uvidis sam ze ludia co tu hovoria veci ako pribinacek (nic proti nemu je to jeho nazor) oni stratili alebo sa vobec nedostali nikam. A vsimni si traderov ako pavelK majkll a podobne oni nehovoria dookola jake to je tazke., Ano kazdy sip rejde svojou cestou, ale treba verit svojim schopnostiam a svojim skusenostiam ktore si nabral za ten cas kym sa pustis do live.

A este raz hovorim, ten co vymaze ucet je debil, ked vidim ze plavam proti prudu tak sa otocim a plavam s prudom a nie snazim sa silou mocou ist proti prudu az do vycerpania. Naopak kusok sa vratim po prude naberiem nove sily skusenosti a potom sa vydam opacnou stranou tam kde bol kedysi proti prud je teraz len jemny tlak alebo odpor a casom sa z toho stane odlyv a ty odplavas tam kde chces :)

At sa dari a hlavne citaj vecne clanky. akceptuj psychologicky jav tradingu trenuj, a vzdelavaj sa ale nezacinaj s tym ze budes mat nutne problemy a ze je to nevyhnutne lebo to tak nemusi byt.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger

- mal by si sa trosku krotit, nadavat ludom do debilov nikomu nepomoze a navyse je to proti pravidlam fora.

- ved uplne staci vyhladat si statistiky NFA, ktore napriklad zosumarizovali vykonnost klientov vsetkych americkych fx brokerov. a mozes si domnienky overit. je to velmi jednoduche, a predide sa nezmyselnym flamom a urazkam.

mira_k :) :) :)
ale na druhu stranu malokomu sa podari urazit jednym prispevkom drvivu vacsinu diskutujucich :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem zase kousek dál, po včerejším večerním martyriu se mi podařilo rozchodit historická data v Ninjovi ... právě to mě na tom učení baví nejvíc, postupné zdolávání překážek:)

Rád bych k sobě našel parťáka, který se nachází zhruba ve stejném stádiu jako já, chystá se pomalu na začátek backtestu intradenních grafů komoditních indexů. Prostě se mi zdá, že potřebuji se nejen ptát na fórech, ale mít někoho stejně naladěného, s kterým bych mohl všechny ty překážky, které jsou přede mnou, zdolávat.

Třeba se jednou dobéřeme k prvnímu živému obchodu:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...