Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

leaDr: Pokud se muzu vyjadrit, tak doporucuji nikoho k sobe nehledat. Rozhodne ne nikoho na tve urovni (to nemyslim jako urazku!). Musis se ucit, a uci se vzdy nejlepe od tech nejlepsich.. takze at ti je odborna literatura a prispevky ostrilenejsich zde nejlepsim pritelem.
Potrebujes motor (cili zkusenosti profiku), ne brzdu (zacatecnika, ktery mozno na pulceste rekne "tohle nefunguje") :)
A taky by te partak mohl chtit zlakat na to, co vyhovuje jemu (jine paterny, jiny nahled na trhy) a ty si musis vyzkouset, co sedi tvemu naturelu... myslim, ze tenhle web je dostatecne navstevovany na to, aby ses necitil jak kul v plote (tu)

Jo a jeste k strangerovi a jeho hlaskam ... ehm tak jako zena jsem taky zastance diplomacie, na druhou stranu mi jeho ostra hlaska bude rezonovat v hlave jako cerveny alarm a urcite splni ucel :) Kazdopadne jeden takovyto alarm urcite staci, takze zpatky k diplomacii :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

po precitani prispevku od skuseneho tradera strangera sa mi zda zivot hned krajsi :), slnko tak nejak viac svieti, vtaci viac spievaju, vsade okolo je mier, laska a v neposlednom rade som zistil, ze trading je vpodstate brnkacka a zarobit musi kazdy. teda ovsem ak nie je debil............
Takze zlozitosti tradingu uz mame vyriesene, diky stranger, vzdy si rad precitam rady zo zivota, od ludi, ktori to zvladli a trading ich zivi (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
tvůj názor respektuju, ale s dvěmi věcmi obecně nesouhlasím:
1) nemáš zkušenosti s obchodováním naživo (pokud máš, tak se omlouvám) a tudíž bys za to, co si napsal asi nestrčil své končetiny do ohně :)
2) tyhle ani jiné stránky nikdy nenaučí nikoho obchodovat a hlavně konzistentně na burze vydělávat. Jsou pouze zdrojem cenným střípků do mozaiky profitabilního tradingu

Toť můj názor, jinak ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neviem ci mam reagovat na vsetko, asi nie. Proste som napisal svoj nazor. AK by bol ten "debil" v rozpore s pravidlami admin to pozmeni.
Prosim neberte to slovo debil ako urazku. Za to sa ospravedlnujem ak to takto niekto zobral (co sa necudujem lebo som to aj tak napisal) ale nemyslel som to tak a nechcel som nikoho urazit.

Zhrniem to asi takto vsetko
- tradingom sa nezivim
- paperujem a vidim ze poctiva praca, sebavzdelavanie a pevne zaklady su zakladom uspechu (paper sa neda oklamat)
- nevidim dovod preco nemat vysledky podobne paperu
- ze ma psychika polozi tak ze budem frustrovany, vymazem ucet a ze sa pridam k tym podla vas 80 percent stracajucim? to je vas nazor. ja si to nemyslim. (mozno je to vasa skusenost, preco ju vnucujete inym?)
- K predchadzajucemu bodu. AK by to nahodou tak aj bolo ze psychika ma polozi budem frustrovany atd. urcite prestanem obchodovat a vratim sa k paperu.
- Neprerobim ucet, lebo od zaciatku k tradingu pristupujem velmi sebahodnotiaci cize aj strategia ktoru mam odraza mna sameho, preto ak nahodou nieco nepojde, nemam problem pozriet sa na to objektivne a opat zhodnotit situaciu, pripadne ukoncit trading a vratit sa k paperu. Ale opat opakujem a vraciam sa k bodu cislo 2 ze paper mi dokazuje ze som na spravnej ceste a nemyslim si ze je nejaky velky rozdiel medzi paperovat a ist live
- Ze neuvidim vstupy v live tam kde som ich videl v paperi, ako to tu uz zaznelo niekde?) to je blbost.

Chapem, ze vela ludi sa proti mne stavia ak napisem nieco co vam bolo vstiepovane od kedy ste sa k tradingu dostali a to ze 80 percent ludi straca, 20 percent nieco zarobi, 10 percent z toho sa psychicky zruti ked vybielia ucet, 5 percent to nakoniec tak necha a len 5 percent zacnu nieco zarabat ale pohybovat sa len okolo nuly a len 1,5 percent ludi sa stane profitabilnym traderom.
Je na kazdom ci nieco take prijme a necha ho aby ho to ovplyvnovalo podvedome ale aj vedome (formujeme svoju mysel) ak zacnete s tymito myslienkami aj v live tak potom sa necudujem ze to neide.
ALe prosim pekne, nevnucujte svoju pravdu inym a najme nie novacikom. ja som len na to reagoval ze je tu novacik, nadseny, (nadsenie je hnacou silou do predu) je ohodlany dokazat sa tym zivit alebo si privyrabat a niekto povie ze zo 100 ludi len 5 ludi budu profitabilny traderi.

Este dobre ze ja som zacal clankami, resp manualom zdarma, lebo niektore prispevky na fore by ma k tvrdej praci demotivovali. To je ako s tou motorkou co som popisoval. len BU BU BU.

At sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
to neni, že by někdo šel proti tobě, ale píšeš o tom, čím si hodně lidí prošlo (včetně mne) a vidí sebe a chtějí pomoci, aby se to tebe netýkalo, to je přeci princip tohoto fóra, ani to neni strašení, ale ty čísla jsou reálná .. tj 80% (hodně konzervativní odhad) prodělává a 90% nově založených účtů každý rok skončí (stats brokerů, někde na fóru je myslím i link na zdroj) .. to samozřejmě neznamená, že se to musí týkat každého, kdo sem přijde, určitě ne, každý má ve svých rukou, do jaké statistické kolonky zapadne ... ale současně asi největší omyl nováčků, se kterým jsem se setkal, je tvrzení "me se to týkat nebude, já to budu mít jinak, protože ... " zde už se verze liší ...
týká se to každého, bez výjimky, jen je otázkou, jak moc a jak dlouho, back a paper ti mohou pomoci, ale nejsou jakoukoli zárukou pro úspěch, ten stojí a padá na live zkušenostech, tam se ukáže, zda na to dotyčný má, zda je vůbec systém, který si otestoval schopný live obchodovat (já třeba takto zahodil 2 systémy, zcela jistě nebyla chyba v nich, ale u mne, ale i když dávaly velmi dobrá čísla v testech a paperu, tak při live ne).

Tvuj příběh je tady jedním z mnoha, který tady probíhají víceméně podle stejného scénáře ... objeví nováček, ptá se, učí se, vymyslí první, druhý systém (který samozřejmě neprozradí, protože by ho hned začala obchodovat celá burza a systém by padl .. jak úsměvné :)) ukáže pár ziskových obchodů v drtivé většině v paperu a vše doplní větou, že on to zvládne, že jeho se psychika nebude týkat nebo že je/bude připraven, sim a live je stejný, ignoruje názory, zkušenosti ostatních, protože jsou určitě proti němu ... a pak .. zmizí ... bud se objeví pod jiným nickem nebo už nikdy a neni to kvůli tomu že si užívá svých vyděláných dolarů v Karibiku.

Stejně tak poznáš na sobě, co znamená nevidět jasné signály v live. Live trading jsou nepřenositelné zkušenosti, musí se zažít, pak dotyčný pochopí, co tím druzí mysleli.

Chápu, že chceš druhým dát svůj pohled na věc, poradit, pomoci, ale ten hlavní střípek do mozaiky chybí, který by tomu dal kontakt s realitou. Pokud někomu stačí pro negativní ovlivnění mysli, pár nesouhlasných příspěvků na veřejném fóru, tak zcela jistě na live trading nemá.

Takže držím palce, ať se ti přechod na live povede (vážně, bez ironie) a nemysli si, že jsou tady všichni proti tobě, pokud s Tebou nesouhlasí, tady ne ... na burze už ano :)

měj se
M

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
Psal jsem to s dobrým úmyslem. Aby věděl, do čeho jde. A aby nezahazoval školu s vidinou, že stejně bude dělat trading.

A to že jen 20 procent traderů je ziskových je prostě statistika. Je to stejné jako to, že 80 procent podnikatelských pokusů zkončí do dvou let.
Je dobré toto vědět právě proto, abys věnoval dost pozornosti všem aspektům věci a přípravě, než se do toho pustíš.

A pokud jde o ty "debily" co vymažou účet, pak věci nejsou tak jednoduché, jak je popisuješ. Plno lidí ví, co by měli dělat a nedělají to. Vidím to i na sobě. Vím, že bych některé věci dělat neměl a stejně "podlehnu" a udělám je a nemluvím jen o tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viete ze som pisal svoj nazor aj v inych temach. A viete ze som pisal aj ze respektujem fakt psychiky a ze tu je a vzdy bola. Preto ja si nedovolim tvrdit ze to zvladnem bez myhnutia oka. Ja len pisem ze si myslim ze to oproti lpaper nebude az tak rozdielne. Mozno bude, ale to ukaze az live. Ale jednoducho si myslim ze treba byt opatrny ak niekomu hovorime ze vybiely ucet alebo ze bude mat problem, staci pred tu vetu dodat. Myslim si, vzhladom na to ze si zaciatocnik velmi nadseny ze budes mat problemi ako kazdy a ze mozno vybielis aj ucet. Takato veta mi znie ako varovanie a prijimam ju aj hocikto iny. Ale ak niekto napise budes mat problem, vybielis ucet, to uz znie inak. Mozno je to len slovna hracka ale inak znie takto polozena veta a najme pre zaciatocnika, nemyslite?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger
ja ti v kazdem pripade drzim palce a doufam ze to zvladnes. s tim ze paper nemusi byt o live tak rozdilny mas pravdu - co se tyce psychiky, ale jen pokud mas dobry system (coz ja prvne nemel). zajimalo by mne tedy, popisujes nekde alespon zhruba, system se kterym obchodujes, respektive na cem je zalozen? o nic nejde, jen abych vedel jak jsi se k tomu asi postavil a pak to porovnal s vysledky (pokud je sem casem zminis)
diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262 - ked sa mi ukludni taky ten zhon ktory prezivam kvoli tomu ze cakame babo, taktiez svadbu pripravujeme. taze je toho pozehnane, k tomu hladam byt a proste je toho teraz vela. Cize zatial paperujem uz nejaky ten mesiac. Ucet uz zalozeny mam u AMP ale mojim cielom je zapperovat par mesiacov potom ist live. Nemam sa kam ponahlat. ale do konca roka chcem ist uz live.

deluxe - suhlasim, ak mas system ktoremu veris nemoze to byt az taky rozdiel. Suhlasim tiez s tym ze ak nemas system ktoremu veris a nemas ho poriadne odtestovany tak proste nemas sancu. Tiez som si presiel 2 systemy kym som sa dostal na spravnu notu, na to co mi sedi a navyse prinasa aj uspokojujuce vysledky.
Obchodujem cisto vizualne, cize ziadne indikatori, na systeme LH LL HH HL ale modifikovane to mam uplne.
Ano daval som tu zopar obchodov v zivom paperi na rope napriklad. Aj vysledky doterajsich paperov na ES. ale uz cca tyzden idem NQ, pretoze mi bolo odporucane zacat s mensim SL a lacnejsim trhom co som si vzal k srdcu, tak paperujem trh NQ. zatial zhodnoteny ucet o 128 percent za 5 dni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger
Pálí ti to lépe nežli mě, protože já našel systém vhodný pro sebe až za pár let a byl tak 10tý o kterým jsem byl přesvědčen že je to ten pravý, a že mě sedí. Ale bohužel vždy optimalizovaný na historická data.
Doufám, že opravdu víš co děláš, a že bude o jednoho profitabilního tradera víc. A výsledkům z paperu a BT nepřikládej velkou váhu - záruka to opravdu není, záruka je mít edge :).

Btw. čím levnější trh tím více budeš živit svoji brokerskou společnost. já si vzal k srdci právě tohle a od NQ rychle opustil (i když zdánlivě racionální argumenty že je to levnější a stačí menší SL vypadají ze začátku slibně)
- jen moje názory, ty si jeď samozřejmě svoje

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...