Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

to sl27,

jak daleko jste od reality není lehké určit. vstupy dle citu i když žádný nemáte můžou do jisté míry fungovat a obchodovat s úspěšností 50/50 se dá i když nemáte žádný systém ani netušíte co jsou ty 4 body co zmiňuje uživatel davidoff77. jednoduše si házejte korunou (nebo vstupujte dle 'citu', zatím to bude mít asi stejné výsledky). nastavte si rozumný MM a pokud nemáte ''pochroumanou'' psychiku (to byste měl můj respekt :)) a máte disciplínu společně s dostatečnou kapitalizací, tak Vás vítám mezi ziskovými tradery.

stop lossy nemusíte používat nadále - resp. tak že nikdy nemusí dojít k jejich protnutí, ale přece jen doporučuji mít v trh STOP příkaz (i daleko od aktuální ceny a opakuji, s tím že nikdy nebude zasažen, protože pozici ukončíte sám dříve - je to jen pro případ že vypadne internet a trh udělá rychlý pohyb proti Vám, nebo když nestihnete dostatečně rychle zareagovat, resp. jen taková malá pojistka).

samozřejmě můžete studovat trhy, miliony indikátorů a věci okolo, tomu se meze nekladou, ale lidé od toho v drtivé většině očekávají něco jim to nemůže dát. nestěžujte si zbytečně cestu, neposlouchejte každého a jděte na to jinak (ti co na to jsou ''stejně'' donekonečna ztrácí).

a k poznámce o ''bavorákách''. opravdu, trading není extra věda, a v podstatě je jednoduchý. nebojte se, že bude nedostatek lidí, kteří v trzích ztrácí, když k tomu budete od začátku přistupovat jinak, sám uvidíte, kde se všichni berou.
tím jinak nemyslím abyste porušoval některé ''rozumné zásady'' - ale co je rozumné a konkrétně pro Vás si musíte zjistit sám, určitě to nevyčtete.

ps. hodně jsem to odlehčil (snad ostatní pochopí), určitě Vám nechci doporučovat ať jdete a dáte do obchodování svoje pracně vydělané peníze

přeji Vám mnoho štěstí
deluxe

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
dělám BT a nevím, kde hledat odpověď na svoji otázku. Snad se vyjádřím srozumitelně.
Testuji v Sieře NQ 3min a přecházel jsem z NQU1 na NQZ1. NQZ1 částečně pokrývá i koncové období NQU1.
Co se stalo bylo to, že jsem měl načtené období NQZ1 a procházel jsem zpětně obchody, které zasahovaly i do období NQU1 - ale právě cena byla na vstupní svíci jiná v NQU1 a jiná v NQZ1 (i uspořádání svící se lehce lišilo mezi NQU1 a NQZ1. né moc, ale lišilo). Trh byl prostě posunutý cca o 5 celých bodů.
Přijde mi to jako zásadní věc, kterou bych měl vědět. Pokud někdo zná vysvětlení, byl bych vděčný za odpověď.
Díky a ať se daří!
Luke

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kingie : Ano od posledního dna udělal dolar pěknej skok, myslím více jak 10%, ale o to nejde, tomáš_66 se ptal na kurz v horizontu měsíce, takže dejme tomu je dnes kurz nějakých 18kč za usd a i kdyby klesnul o dvě kč na 16 (což si nemyslím, tedy v horizontu toho měsíce) Tak dejme tomu že vloží 50tis vklad, což je cca 2800usd, tím pádem by přišel o oněch 10% vkladu, ale pokud bude dejme tomu obchodovat 0.2 lotu tak udělá jeden obchod na eur/usd a získá 140pips a má těch 10% zpět. Tak takhle jsem to myslel. Jinak já měl takový dobrý trejdy asi tři za letošní rok a to s mým účtem cca 1500 usd a obchody s 0.1, takže jsem měl letos tři obchody, kde jsem získal cca 10% účtu. Ale to je velice výjimečné, sám jsem na tom tak, že směruju svůj profit mezi 30-50 pips a celkově jsem lehce nad nulou, takže jsem stále forexučeň. Ono taky kdyby můj účet byl 100 násobně vyšší, tak bych rozhodně neobchodoval 100 násobné objemy. proto taky udělat zisk 10% z účtu kde je 1000usd je o něčem jiném než udělat zisk 10% se stotisícovým účtem, že jo. Tak takhle jsem to myslel, rozhodně ne nějak uštěpačně, nebo špatně. Hodně úspěchů !!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
rád bych upřesnil pár věcí :) . Když jsem tady odeslal dotaz, skutečně jsem neočekával radu typu: "teď ještě počkej protože 5.10 dolar spadne na 16 kč" . Spíše mě zajímalo, jak se dolar vyvíjí v očích, těch, kteří se na tohle zaměřují. Nesouhlasím s tvrzením, že to je 50/50, proč by jsme pak vymýšleli systémy, když si můžem házet mincí. Při pohledu na vývoj USD/CZK, jsem viděl pěkny up-trend, s několika proraženými korekcemi. Můj dotaz tedy směřoval k fundamentům, do kterých já nevidím, ale doufal jsem, že tu je někdo, kdo to třeba sleduje. :)

Díky za čas při čtení a odpovídání na můj příspěvek, ale nechápu jak někdo může určovat kurz +-2kč :Snavíc když spread mezi bidem a askem uděla jeste vetší rozíl. Jsem student a chci zakladat 5 000 USD učet na spready a 10% z te časty pro mě není málo.
Nakonec jsem peníze vyměnil (za 18,35) a nejspíš to byl dobrý krok, měl jsem obavy že to vyleze nad 19 a to bych si se svým kapitálem v korunách nemohl dovolit.

Hodně zdaru! (tu) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dýl než 2 měsíce jim to nadšení minule nevydrželo. Na druhou stranu se StopLoss prošvihne rychlejc takže to je jako 2x Stop a dávat si většího bacha. Amíkov mění zlato na dolary ale ostatní jsou s cenou zlaťáků zřejmě spokojení - asi je potřeba počkat až nebudou.

Schválně, jestli ten odkaz bude fungovat:
(td)
www.boerse-stuttgart.de/rd/de/aktien/chart/charttool?SID=25dp4098f445ogdhbdqc6n7p02&bNews=0&btnSubmit=Chart+zeichnen&d1=10&d2=38&highlow=on&http_host=www.boerse-stuttgart.de&ind1=40&ind2=35&lang=de&log=off&modul_id=530&percent=off&req_url=%2frd%2fde%2faktien%2fchart%2fcharttool&sSymbol=CZKUS.FX1&ticktype=price&typ=linie&vol=on&hist=12

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem jsem začátečník a chtěl bych se zeptat jak bych měl začít, nemyslím tím software ani brokery jde mi hlavně o studium grafů. Stáhl jsem si platformu s demo účtem nějakou dobu to zkouším jsem zatím v plusu ale nevím na základě čeho jsem ty obchody udělal jak může někdo vůbec předpokládat jakým směrem se trh vydá to nechápu. Chtěl bych do tohoto businessu proniknout a nehodlám v tomto úsilí polevit. Pokud je tady někdo z blízkosti Brna nejlépe Blanska rád bych se s ním sešel a pokecal. Mám naprosto začátečnické otázky teď zrovna bych chtěl vědět jak se dá predikovat vývoj trhu na základě informací o open, close, high, low. Koupil jsem si pár knížek od Larryho Williamse jsou skvělé. Mám tokové tušení že jsi to dělám příliš složité když to může být jednoduché. Chce to asi hodně času k mému štěstí já ho mám spoustu :S no vlastně ne zas tak moc aby přešlapoval na mrtvém bodě. Jen nevím jak pořádně začít vždy když si spustím platformu tak blbě čumím na graf a jen tak aby se neřeklo tak zadám nějaký příkaz a ať to dopadne jak to dopadne. Je tu strašná spousta informací bouhužel je jich tolik že se mi s toho motá hlava jeden řekne to druhý ono. Přemíšlim o koupi TNT pro abych mohl začít testovat na historickýsh datech protože papet trading jde moc pomalu a na intradení se ještě necítím cena tam skáče moc rychle na to abych mohl něco promyslel, jen doufám že když koupím program tak už nebudu muset platit další poplatky za historická data. Díky za rady a že jste si to přečetli až do konce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý podvečer,
jsem ve fázi počátečního studia tradingu. Sleduji grafy, články zde na Finančníkovi atd., ale hlavně mě nadchly knihy Petra Podhajského a Tomáše Nesnídala. Pomalu se začínám rozhodovat, na jaký trh se zaměřit a dělat v něm backtesty, papertrading a v příštím roce spustit reálné obchodování. A při tomto rozhodování mi zamotala hlavu jedna informace z knihy [ital]Jak se stát intradenním finančníkem[/ital], která se podle mě dá vyložit různě. Na straně 199 stojí: "... se totiž ukazuje, že až 70 % profitů je velmi často realizováno právě během prvních dvou a půl hodiny obchodování."
Měli tím autoři na mysli, že je výhodné obchodovat první 2,5 hodiny po otevření trhů (v US trzích tedy např. od 15:30-do 18:00 našeho času), nebo tím mysleli první 2,5 hodiny, které trader sedí u počítače (a může to být v US trzích třeba 19:00-21:30 SEČ)?
Jinými slovy: zdůrazňovali stav trhů, nebo stav obchodníkovy mysli/koncentrace?

Selský rozum mi velí chápat to v druhém významu, ale červík pochybnosti hlodá...

Děkuji za reakce.

Roman Věžník

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, ja obchoduju na forexu cca pul roku (zatim demo ucet) zkousim take komodity. Dneska sem nasel na internetu spolecnost ktera za poplatky vam dava tipy investice s 90-99% sanci na uspech. Co si o tomto myslite? Nezkousel to nekdo? link se prej vkladat nesmi tak napisu ze je to thegoldnsilverguru. Docela me to laka vyzkouset takze za kazdy nazor bych byl rad :) dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Bill9195

Byt Tebou bych zavolal kartarce a zeptal se ji, jestli to mas vyzkouset nebo ne...

Ale ted vazne - tady jde krasne videt, jak funguje marketing a lakani lidi pouzitim "spravnych" slov. Predpokladejme na chvili, ze je ono marketingove tvrzeni pravdive. Pokud se nad tim zamyslis trochu vic, tak on samotny fakt, ze ma system uspesnost 90-99%, vubec neznamena, ze je ziskovy. Ono totiz tech 1-10% muze znamenat ztratu ve vysi velikosti uctu. Ooops, too bad.. try again.

Pokud se o obchodovani nejakou dobu zajimas, tak bys mel vedet, ze je potreba u obchodniho systemu sledovat vic parametru, nez jenom uspesnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lerry:
Ahoj, myslim ze by jsi mel zacit uplne od zakladu a stanovit si jakym stylem a co by jsi chtel obchodovat. Existuje mnoho pristupu jak do strategii tak do druhu trhu. Zalezi na vstupnim kapitalu, tvym stylu a tvym cilum. Od techto zakladu se odviji potom i software, data, broker. Zkus www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html a postupne prochazet financnika. Zabere to cas, ale s tim jsi jiste smireny. Jsem taky z Bk, klidne napis na centrum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...