Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přeji dobrý den,

s brokerem FIO mám dobré zkušenosti, problém jsem s ním (zatím) neměl.
V čem je ale problém ... :
- vysoké poplatky obecně na české burze (pokud nebudete obchodovat loty ve SPADu)
- vysoké poplatky FIO na US burze (začínají na cca 9 USD ...)
- poskytovaná data US burzy jsou zpožděna (potřebujete jiný zdroj dat)

Pokud chcete zainvestovat větší částku na delším time-frame, asi budete spokojen.
Pokud chcete na burze obchodovat aktivně, je FIO nepoužitelné ...

Pro čásku 10k CZK ale smysluplný cíl na burze nenajdete. Snad koupit (třeba) akcie ČEZu a čekat na dividendu ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lubos31, ja tiez nie som zastancom velkych uctov pre zaciatocnikov, lebo ak nevies co mas robit, tak stratis ako maly ucet, tak vymazes i ten velky. Ale suma ktoru tu pises je naozaj priserne nizka. Chcel by si s nou napriklad zacat podnikat? Asi nie, tak preco mas pocit, ze ti staci na trading. Ak si chces len tak klikat, tak na to ti staci i demoucet, ale samozrejme vo velkosi ciastky s ktorou budes chciet zacat i live. Casom ti mozno dojde, ze s tymto sa urcite zacat neda a tiez zacnes hladat i rozumnejsieho brokera. A ak nevies co s tymi peniazmi, tak ich radsej venuj na charitu :), myslim ze FIO si ich zarobi i u ineho nestastnika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Lubos31:

Pri vsi ucte... vyprdni se na to, ze se tu objevuji nazory, ze se s takovou castkou da vubec do tradingu vstoupit. Uz jenom to, ze se ti 20k zda "tak trochu moc"... studuj a seznam se s celou problematikou tradingu a zapomen na to, ze 10k je vstupenka do sveta tradingu. Venuj 1-2 roky studiu, obeznam se se vsim co muzes, vstrebavej informace a sam pozdeji poznas ze tve soucasne predstavy jsou absolutne naivni. Zni to tvrde, ale kdyz uz jsi ochoten naslouchat hlasum z fora... zkus naslouchat i ty neprijemne... Pozdeji...az budes vedet o cem je rec, snad pochopis ze ti bylo chteno pomoci... V danou chvili jsou pro tebe informace o jakemkoli brokerovi naprosto irelevantni.

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

omlouvam se za duplicitni dotazy nejak se me to v prohlizeci nezobrazovalo a tak jsem myslel ze to nedoslo
dekuju za odpovedi

tak treba by me zajimala zrovana ty zpozdena data, pisou tedy 15 minut
jako zdroj bych pouzil real time Google finance to me prijde nejrozumejsi
jde me o to co je pak ale smerodatne pro odchod jestlize neco koupim a budu se pritom ridit momentalnim kurzem
z Google Finance a v e-brokeru bude kurz spozdeny a nizzsi co tedy potom vlastne kupuju respektive za kolik a podle ceho???

a dalsi vec ktera me jeste v souvislosti stimto napadla ale asi to bude blbost jestli by prave toto zpozdeni nemohlo byt nakonec vlastne vyhodou protoze v porovnani z real time vlastne budu vedet trosku dopredu co se bude dit ;)
no jak rikam jenom me to tak napadlo asi to tak nebude to jenom tak premejslim nahlas..

a dalsi vec kdyz bych chtel obchodovat akcie NYSE a NASDAQ coz znamena mit bankovni ucet v dolarech
lze si ho zridit u Fio a musi se na nej vlozit cash Dolary a nebo staci CZK a oni me to prevedou na USD podle kurzu
(ohledne tohoto jsem jiz psal na jejich info@ a nejak se neozivaj, tak nevim
dekuju vam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Budete kupovat/prodávat za aktuální cenu (real cenu na burze) - cena v eBrokeru je opožděná, takže nebudete ve výhodě, ve výhodě bude broker (FIO), který by mohlo toto prodlení snadno využít (... netvrdím, že toto dělá ...).

Pro obchodvání je Vám v eBrokeru automaticky zprovozněn účet v USD a v EUR (pro obchodování na XETRA). Stačí vložit CZK a při nákupu jen volíte, z jakého účtu má proběhnout platba - a pokud obchodujete z účtu CZK, proběhne konverze CZK na příslušnou měnu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lubos31: Už jste někdy řídil auto, které je ve skutečnosti o 10 - 15 minut napřed a vy nevíte, kudy zrovna jede? Asi ne, ale představit si to snad umíte. Stejné to bude, pokud vám broker dovolí obchodovat něco, k čemu nemáte realtime data. Bude to úplně stejné obchodování jako házet kostkou.. Smysl bude mít trochu snad jenom v případě, že budete obchodovat v horizontu týdnů a měsíců, pak vám asi bude zhruba jedno, jestli je zrovna při vstupu trh o pár bodů níže/výše než si myslíte :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ne, z FIO opravdu nejsem ... mám u FIO pouze účet, kde jsem kdysi aktivně obchodoval (pár desítek obchodů "za své", několik obchodů na SPADu "za jejich" - na úvěr). Poslední obchod s nimi proběhl před cca 2 lety, když jsem "čistil" účet a převáděl stock k TOSu.
Nyní se do eBrokera podívám jen tak 2x do roka, abych se ujistil, že tam mám ještě aktivní české akcie.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...