Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

yax
(tu)
inak keby som neveril, tak svoj volny cas travim inak ako pozeranim do grafov. Ale nedivim sa ak niekto nie je po 5 rokoch este stale full time trader. Uz nejaku dobu obchodujem live a priznam sa, zaciatky boli krusne, hlavne prve obchody, ktore i ked boli podla planu rad za radom koncili na SL. Ten pocit ked sa scvrkava ucet sa neda natrenovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a taky každý jede jiným tempem..takže 5 let tradingu u někoho nemusí být 5 let tradingu u někoho jiného..pokud mám manželku, děti, běžný byznys, nemocné rodiče atd. tak za 5 let nemusím pokročit tak, jako za 5 let pokročí nezadaný student vysoké školy, kterého netlačí nic moc...

myslím, že důležité je, jít stále dopředu..a ten čas ani nijak striktně neřešit - pokud vidím stále progres, pokud se zlepšuju a zlepšují se i výsledky, pak nevidím důvod, proč to třeba po 5 letech vzdát z důvodu, že to ještě není na full-time...

a taky - pro každého je finanční full-time meta někde jinde..je to jinde pro ředitele banky a jinde pro opraváře praček..

a taky je tu dalších spousta "a taky"..prostě v tomhle odvětví neni dobré moc zobecňovat..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkl
Tabulku jsem si udělal před třemi roky a jak píšeš po teoretické stránce super ale v reálu za ní silně pokulhávám
:) A to jsem si ještě říkal jak jsem si to hezky očesal aby to jó šlo v poho plnit.

Stranger
Nemusíš si ani tisknou tento příspěvek a kontrolovat ho za pár let, ale stačí když se podíváš zpět pár měsíců na své příspěvky než jsi šel "live". Dle mého stoupáš po hromadě krabic z papíru navršených halabala a ten pád může být velmi tvrdý. Pokud se ti to stane, můžeš se zablokovat v reálu a ten blok odstranit chce pořádnou kupu práce.
A další rada. Pokud ti tady někdo něco napíše tak se nad tím zamysli, bude to lepší, než psát další příspěvek, ve kterém si budeš bránit svůj postoj na věc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jonny-Em:
Tedy já bych se přimlouval za dokončení školy. I když pokud by to měla být škola, jak píše horse-czech (5 hodin měsíčně ...), tak je snad opravdu lepší se na to vykašlat a nebo jít do Plzně a ten titul si koupit, výsledek bude stejný.

K tradingu - tady na fóru se většina lidí orientuje na daytrading. Chápu to, DT má bezkonkurenční ziskový potenciál a dá se dělat i s nižším účtem, je ale časově i psychicky náročný. Pokud chceš jít cestou DT, nemám ti co poradit. Kdybys chtěl zkusit spready, mohu napsat něco z vlastní zkušenosti. Začínal jsem s 10K účtem a v podstatě hned od začátku vydělával cca 500-1000 měsíčně. Představuje to cca 2-5 ukončených obchodů měsíčně, takže časová náročnost není skoro žádná. Samozřejmě je lepší trhy průběžně sledovat, není to ale nezbytné. Tahle konzervativní strategie se dá určitě skloubit s částečným úvazkem i se školou.

K práci - každá práce, kterou člověk dělá, by ho měla bavit. Jinak výsledky vypadají podle toho. Takže pokud tě trading baví, pokračuj v něm, jestli je to pro tebe jen otravná cesta, jak si vydělat peníze, najdi si něco jiného. Kontrolní otázka: ten úvazek v ING máš jen jako zdroj živobytí, nebo ti to přináší i něco jiného?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
Zdá se, že dokážeš poradit každému, jen sám sobě ne. V této souvislosti mě napadá známý aforismus: "kritik je člověk, který říká, jak by to dělal on, kdyby to uměl".
Každý nemá potřebu se vykašlat na zajímavou práci a živit se tradingem. Jak píše majkll, když to člověka baví a vidí pokrok, na čase moc nezáleží.
Vycházíš z toho, že v anketě finančníka byla většina traderů profitabilní do pěti let. Chybí tam ale důležitý dodatek: byla to anketa mezi úspěšnými tradery. Mě by mnohem víc, než tato anketa, zajímala jiná: jak velké procento bylo těch úspěšných (vztaženo ke všem, kteří začali).
Kontrolní otázka: jak dlouho děláš trading ty, s jakými výsledky a jak máš naplánovaný další postup? Kdy např. můžeme čekat, že přijedeš na školení Finančníka ve ferrari?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1 nepotrebujem v zivote jazdit na ferrrari. Toto nebol nikdy dovod preco som chcel robit trading. V zivote sa mam dobre uz teraz, ale nevidim perspektivu zarobit v podnikani az tak vela penazi aby som mohol slobodne pomahat ludom, chorym detickam, staviat nemocnice po celom svete a kupovat drahe lekarske pristroje. TO je mojim cielom, preto robim trading. A som odhodlany to dokazat.
K procesu co sa tu niekto pytal aky je moj proces, tak presne ho mam definovany a presne podla neho idem. Lebo bez planovania a terminu su nase ciele stale len snami a tie sa nikdy nesplnia. ALe ked tomu dame termin tak ten sen premenime do ciela a tento aj zrealizujeme.
Momentalne som v takom procese ze ako som si natlkol hubu v live som sa "zavrel na niekolko mesiacov" analyzoval, rozoberal, doladoval a teraz idem paper. A v january som odhodlany zacat live ale uz s poriadnym uctom.

K tym 5 rokom to bol len moj pohlad na vec ktory ale odraza skutocnost. (mozno ne v tradingu) ale v inych oblastiach. a myslim ze ani trading nebude o nic insie. Aj v podnikani som si natlkol kolkokrat hubu a vzdal som sa ? NIE!

Mam este vela slov na jazyku ale musim ist dat malej papat :) mliecko nepocka
At sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Láďo,
to už je lepší :) osobně preferuji první větu citátu :) jsem holt pragmatik a analytik (i povoláním :)) celkově na různé motivační knížky, školení moc nejsem, nic mi to nedává, když mi někdo jiný říká "zvedni ten svůj zadek a něco dělej" .. snad jediný knížky v poslední době co jsem dočetl do konce jsou od Ivo Tomana, ke kterýmu jsem přišel na Money Expu a dobře se mi čtou .. ale jinak je můj přítel Excel a i checklist na vstup do obchodu jsem měl svého času jako vývojový diagram :) .. aneb co je psáno, to je dáno

btw: tím neříkám, že mám neco proti představivosti, ale maximálně na počátku, pak už text, čísla, vše jasně dané

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@stranger: zkusím to trochu strukturovat:

1. já si našel svůj obchodní systém, na kterým trávím cca 5 hodin týdně. Někdy je to 0,5 hodiny denně, někdy 5 hodin v kuse, záleží na trhu.
2. nemám zatím dostatečný kapitál, abych se mým systémem mohl uživit (ono to nedělá stovky procent ročně, ono to dělá asi jen 15% - 20% s velmi nízkým rizikem a volatilitou). potřeboval bych cca 5.000 - 6.000 eur čistého měsíčně, abych si mohl udržet životní standard. Zatím vydělávám kolem 1.000 eur měsíčně, a to je jen kapesné.
3. dokud nebudu na takových výdělcích, nebudu opouštět práci sám, protože si tradingem nedokážu na svůj současný životní styl vydělat.
4. pokud budu mít to štěstí a zůstanu ve své práci a zároveň si kapitál navýším tak, že budu získávat těch 5-6 tis. eur, uvidím, co budu dělat dál. zatím tam nejsem, ale až budu, nevím, jaxe zachovám.
5. nepracuji v ing, pracuji v bance, respektive dceřiné společnosti banky zabývající se tradingem...

je to již takto jasnější? :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolím si odpovědět za horse.czech, tedy alespoň napíši svoje tušení :-) Protože mu ta strategie vyhovuje, cítí se s ní dobře a pomalu ji třeba piluje, nebo ladí další strategy, aby mohl třebas za dalších oněch 5 let vydělávat 40% a bude spokojenej , protože za těch 5 let zvýší svoje objemy 5x a bude mít víc než chtěl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...