Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

mira_k ano mierim celu dobu na horsov prispevok ale ne v tom zmysle ze je malo 6000 eur zacat, ale s tym ze s ocakavanim 20 percent rocne sa nic neda zarobit. Aj dokonca napisal ze 1 000 eur jep re neho drobne. Preto uz duplom nechapem preco sa uspokoji s zhodnotenim 20 percent rocne, ved na to staci len matiku a vsetko je jasne.. Ved otazka koniec koncov ci je spokojny bola polozena jemu, ja nemozem za to ze sa tu zvrtla debata proti mne ked som vyjadril ze hodnotenie 20 percent pri tak malom ucte je zanedbatelne.
Jedine ak by sme skutocne mali na ucte niekolko 100 tisic EUR a tieto vlozili do tradingu., tak potom si mozem z 20 percentneho hodnotenia slusne zit. Aj ked podla mna by to tak nebolo. Lebo trading proste ked berieme seriozne a staviame sa k nemu s "laskou", tak ho budeme robit vzdy, kazdy den budeme sadat za grafy, lebo to proste budeme milovat a nebudeme kukat na to ci som zarobil za tento rok 50 000 usd ci 1 000 000 usd. proste je to praca, potesenie, musi to clovek milovat. Ja osobne do tradingu som sa na tolko zalubil ze firmy mi stoja uz niekolko mesiacov a venujem sa len tradingu. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Honza K.:

geniální příspěvek!

jen doufám, že to aspoň někdo pochopí jinak než stranger, který při slově AOS přestal vnímat a zrudlo mu před očima..pointa je totiž trošku někde jinde...

jeden z nejlepších příspěvků, co sem tu viděl za delší dobu..kdo pochopí tohle, ten pro sebe udělá tisíckrát víc, než kdyby protočil v live dalších 10 systémů po jednom měsíci..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll,

pokud si udelas cas, trochu svoji reakci na prispevek Honza K. rozved. pokud je to opravdu tak hluboke, je pravdepodobne, ze mi neco unika. ty mas na foru rozumne prispevky, ergo je moznost ze mi unika neco duleziteho. nechci to abych si vylepsil system apod., spis si obcas procitam fora a kdyz narazim na neco co nechapu, mam potrebu se zeptat.

zkusim rict co z toho vypliva mne, a budu rad za opravu a doplneni.

uzivatel se zrejme zabyva z casti overfitingem/curve fitingem. obecne - lide maji tendence verit svym bt a paperum a na zaklade nich si formuji ocekavani v podobe, jake profity mohou zhruba ocekavat pri live. k beznym postupum take patri to, ze si tyto vysledky sami znehodnoti (jako napr. tady stranger) tim, ze ocekavaji oproti vysledkum na BT a pepru jen napr. 20ti % zhodnoceni. bohuzel jim ale unika pointa ve smyslu, ze system ktery si tak pracne vymysleli nebo okopirovali je pouze upraven tak, aby sedel na historicka data a nema tedy zadnou vypovedni hodnotu co se tyce potencionalniho ocekavani vysledku pri LIVE. systemy, k jejichz stavbe je pristupovano prave timto zpusobem maji velmi omezenou zivotnost - v drite vetsine par mesicu (jde o ciste prvek nahody). tato doba vsak vetsinou staci k tomu, aby si novacek system mohl jet profitabilne pri paperu a mozna i na live vydelal par dolaru - ktere mu jen pridaji duveru v system, ktery s tradingem nema prakticky nic spolecneho. je pote schopny ztratit vice nezli by ztracel od zacatku, protoze pro nej je ta docasna profitabilita znamkou ''overeni funkcnosti''.
zajimavy poznatek je, ze tohle si ten dotycny (at je to kdokoliv) neuvedomi a nepripusti. bylo by to zasadni ohrozeni jeho identity, kterou si vybudoval okolo tradingu, ergo sebelepsi argumentace, sebehorsi vysledky nemaji prakticky zadny dopad na onoho jednotlivce. ten bude i nadale zit ve sve iluzy.
vetsinou pak nasleduje nekonecny cyklus zmen systemu apod - to myslim vsichni znaji, a s uplne stejnymi vysledky.

- ackoliv vyse uvedene mi z textu onoho uzivatele vypliva, mam pocit ze reagujes jeste na neco - na uplne jiny smer, jenz mi unikl resp. ktery jsem si prave ted neuvedomil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A to ještě AOS bere každý obchod pokud ho drawdownem narušený majitel nevypne. Samotný obchodník spekulant pak může obchod vynechat nebo i udělat jiný který vlastně ani nechtěl.

Jinak si myslím, že o případných procentech by se mohlo hovořit pouze pokud se za základ vezme cena kontraktu. Neboť v případě základu vztaženého na nějakou část kapitálu uvidí každý výnos toho druhého jinak. S $1000 by někdo mohl umřít hlady, jiný by se stal králem vesnice, záleží na tom v jakém globálu člověk žije. Vzpomínáte ještě když k nám jezdili nezaměstnaní z bývalého východního západu a jak bylo zle když se v restauracích dělaly dvojí ceny?

Stranger:
o kolik měsíčně přicházíš tím že necháváš své firmy ladem? Nebo-li kolik vlastně investuješ do grafů? A kdy očekáváš že se Ti to vrátí?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe preco hodnotis ineho podla toho ako si napriklad postupoval ty?
Nikdy nepochopim toto skatulkovanie. Ked ja som mla problemi tak budees ich mat aj TY!
Co sa tyka testovania, historicke data sa pouzivaju pri backtestingu, to beriem. Pri paperi je to ale ine. Uvedom si ze pri paperi nemas ako podvadzat, svindlovat, ani si nahravat. Ak vyskusas system dostatocne dlho povedzme par mesiacov a vysledky v paperi su uspokojujuce tak neje dovod preco by aj v live nemali priniest aspon mnou zmienenych 20 percent z papera. Ja si myslim ze je to velmi pravdepodobne az realne. Pokial do toho nevstupi psychika. Cize vobec nesuhlasim s tym co si napisal a opat pouzijem svoju oblubenu vetu.
Je to tvoj nazor a ja ti ho neberiem.

A k sprehadzaniu vysledkov nam sluzi monte carlo analyza co urcite viete, takze nemusi byt system ani AOS a da sa robustnost odtestovat aj na mechanickom alebo diskrecnom systeme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

ja si zase myslim, ze to jednou pochopis. neschazuj se tak :). nemyslim si, ze jsme az tak rozdilni - i kdyz se to na povrchu tak muze jevit.
ty si mozna myslis, ze ses lepsi, ze prave to co potkava vetsinu tebe nepotka. nerikam ze te to potka, jen rikam ze dle me k tomu mas dost nakroceno. uvidis to sam, mozna to ale jeste potrva.

dal se s tebou prit nebudu, a ani tohle jsem nechtel, napsal jsem jen nazor a chtel jsem se pouze neco dozvedet od majklla. zatim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
Napadlo tě, že když začneš s účtem 4000 a vyděláš 100% měsíčně, budou to jen 4000, ale když budeš mít účet 40000, i kdybys vydělal jen 50%, bude to 20000? Proč si vědomě zhoršuješ startovní pozici? Opravdu ty peníze chceš? Na mě to dělá dojem, aspoň podle tvojí logiky, že ne :)

Peníze z firmy - ono záleží na právní formě, u fyzické osoby to není vůbec žádný problém, u s.r.o. nebo a.s. trochu ano, není to ale neřešitelné, zvlášť za situace, kdy jsi schopen je za měsíc vrátit. Jestli on nebude problém v tom, že ty peníze musí ve firmě nejdřív být.

Na otázku "ale mne to proste neide do hlavy preco niekto roky studuje aby dokazal zhodnotit peniaze o 20 percent rocne. Nedokazem sam seba presvedcit a prijat fakt ze je taketo zhodnotenie stoji za tu "drinu" " mám odpověď, že to vůbec nemusí být dřina, ale zábava, jaký si to uděláš, takový to máš.

Jinak se mi líbí, že máš kvalifikovaný názor na věci, o kterých nejspíš moc nevíš: AOS nefungují (kolik jsi jich vyzkoušel?)
na vysoku skolu mam svoj nazor ... (td) (kolik jsi jich vystudoval?)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1
K tomu uctu ti odpoviem jednoducho:
Velky ucet znamena viac kontraktov. s uctom 40 000 ist jeden kontrakt je smiesne, tam uz by som musel ist s 10 kontraktami. A na to nesom pripraveny, nemam na to pripravenu ani mysel. Idem postupne, zacinam s jednym kontraktom a pri pouziti MM budem pridavat dalsie.

K tym s vysokou skolou a AOS boli to len moje nazory a ci ich povazujes za kvaifikovane to je mi jedno, proste to bol moj nazor.

Presne jak si hovoril so zivnostou neje problem, ale s s.r.o. ten problem je a velky. prestuduj si danove zakony. Ak by si s.r.o mal potom by si mal aj poznatky ze to take jednoduche neje a ze si nemozes robit co chces. To len taky geroji ako zda sa ty by dokazali vybrat z firmy 40 000 eur na sukromne ucely. No ale k tomu sa nebudem vyjadrovat a celkovo sa mi nepaci kam sa tato tema strhava. JE to zavyst alebo neakceptovanie a nepochopenie zmyslania nad ramec vacsiny?

Mohol som si mysliet ze skor ci neskor sa to zvrtne proti mne.
Ale uz vam nedam prilezitost
Nezeby ma to nejak tankovalo, ale je to strata casu. Ked je niekto uspesnejsi ako ostatny a to v akejkolvek oblasti, hned je vacsinou nechapany akoby bol z inej planety. Ak ma niekto svoje ciele a ide za nimi a nesedi ako poniektory, tak je to pre tych ktory sedia alebo nedosahuju take vysledky za nepochopitelny jav.

At sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe: trochu se to natáhlo, tak jen v krátkosti..první doporučuju mrknout na obrázek, který dávám níže..z tama to myslím už bude všem jané, v tom Honzovém příspěvku se to trošku ztratilo v kontextu... no a co z toho vyplývá? je tam krásně graficky zobrazen fenomén, kvůli kterému spousta lidí zahazuje systémy..pointa je v nahodilosti trhů VS. očekávání obchodníků... majkll

17807

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky,
stejný systém, stejné podmínky, jen jinak poskládané obchody

to že máš 60% win ještě neznamená, že každých 10 obchodů dostaneš 6 zisků a 4 ztráty ... taky můžeš dostat 40 ztrát po sobě a pak 60 zisků (extrém pro názornost) - ve výsledků máš pořád 60% win... je otázka, zda po tech 40 ztrátách bude v kondici tvuj účet na ty zisky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

Fakt husté (ako u nás v reklame :)). presný obraz toho čo je podľa mna základ obchodovania KONTEXT. Ten 3 malý screen vyzerá ako nefunkčný systém s blízka no vsadený do kontextu je jasne vidieť že ten systém je kvalitný. Na druhú stranu prvý malý screen vyzerá ako holy grail vsadený do kontext je to dajme tomu slušný systém:)

Ja sa mátam s live a moja equity má skorej južný smer no tento týžden po víkednových analýzach je dobrý hlavne sa cítim pri obchodovaní dobre. Samozrejme ma neobchádza začiatočnícka smola čo ma skoro rozplakalo ak si nádhodu videl screen čo som dával zo včera. Fakt mám problém sa s tým vysporiadať nevieš alebo niekto o dákom psychyckom ukludnení pri dačom takom. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kluci,
Z prvni krivky pocitat DD jednoduchym zpusobem znamena predpokladat, ze existuje nejaky jasny kausalni vztah mezi jednotlivymi obchody. Pokud neni a to je nas pripad, pak nemuzeme pouzit jednoduchou uvahu o tom, jak bude vypadat nas DD. Muzeme ale prvni krivku a udelat stochasticky model (v tomto pripade nejakou odnoz bootstrapu). Z toho dostaneme vysledek "intervalu spolehlivosti" ve kterem se budeme v realu pohybovat a podle toho nastavit i MM.

Nean

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nean:
nerozumím řeči tvého kmene :)

iigis:
ono je taky potřeba si uvědomit, že ne všechny ztrátová období jsou způsobená přirozenou nahodilostí trhů, ale za řadu ztrátových období může sám člověk-obchodník (chyby) nebo špatná strategie (tady se dostáváme právě k problému curvefittingu atd.)..

mira_k:
díky za doplnění, snad už to bude každému jasné..

---
jinak samozřejmě, že v reálu to neni takhle černobílé a že lze určitou propojenost jednotlivých obchodů uvažovat (vztah strategie k volatilitě atd.), ale tohle mělo být skutečně fakt ilustrační, tak aby to každého trklo, že nejni všecko zlato, co se třpytí..

každopádně tahle problematika mi přijde dost složitá a neurčitá na to, aby se z ní dal udělat nějaký závěr ve smyslu - pokud si vygeneruju z tisíce obchodů sto sad po sto náhodných obchodech a spočítám DD každé znich a ten nejhorší vezmu v úvahu, tak to je max. DD, kterého systém může cca dosáhnout..

ta hlavní pointa ale z mojeho pohledu by měla spočívat v tom opět toršku víc pochopit co to je "nahodilost, neurčitost, nejistota, riziko" trhů....

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...