Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

stranger:

já si myslím, že v případě některých uživatelů spíš platí "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá", takže bych možná hledal ten problém někde jinde než v těch, co odpovídají..a taky bych možná pouvažoval nad spojením "zneužívání z lenosti"

PS. je celkem zajímavé slyšet od lidí argument "anglicky neumím" ve světě byznysu, kde je angličtina neoficiálním "úředním" jazykem...

slibuju, že příště to už bude bez mojich nejapných komentářů..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Strangere, z mé strany to nebyla žádná výtka ani jiná injektiva :) Spíš povzdech. Na otázku, co si myslím o tomhle tvrzení:

Ked mate 3 straty za sebou a dodrziavate obchodny plan, tak nieco neje v poriadku s vasim obchodnym planom.

bych napsal asi jen to, že takové tvrzení mohl vymyslet zřejmě jenom člověk, který v životě udělal kolem 10 obchodů :) Já jich udělal několik desítek tisíc a můžu s čistým svědomím tvrdit, že podle mne neexistuje trader, který by po zobchodování byť několika set obchodů neměl více jak 3 ztráty po sobě. To prostě k obchodování patří a obchodní plán může být stále ok i při sérii třeba 10 ztrát po sobě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
jestli můžu něco poradit, nic Tě neposune dál, jako vlastní práce, domácí úkoly, vlastní pátrání .. řada posledních Tvých dotazů jsou klasický zadání domácích úkolů :)

- 3ztráty po sobě = podívej se na vlastní testy, statistiky, nic jiného ti nedá lepší odpověď
- pullback apod = zkus google, najdi si význam a srovnej s tím co znáš
- co se stalo v trhu = zkus Forexfactory, Reuters, Blomberg, Marketwatch jestli tam něco neni, pokud nerozumíš přelož si to googlem, najdi si vlastní interpretaci a tu pak konfrontuj

.. a hlavně nesnaž se poznat vše na začátku, trading je nikdy nekončící vzdělávání, ale mělo by to fungovat jako sněhová koule, tj zdravý a funkční základ a ten vylepšovat, takže ted bych se být tebou vykašlal na vše další, nové a rozchodil systém co máš a uvést ho do profitabilní a stabilní live praxe, pokud to bude, jdi dál, zkus to vylepšít, nerozptyluj se ted, když ještě nic neni

btw. začni s angličtinou :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.
Tak ja som to nenapisal ale niekto iny. a srdecne mne je jedno kto co pise. ja si vzdy vezmem z toho len to co je pre mna uzitocne prospesne. A straty beriem ako prostiedok k tomu aby som sa mohol niecomu novemu naucit.

mika_k suhlasim s tebou. Niekedy sa aj ja pristihnem pri tom ze ako keby som chcel vediet vsetko, ale nikdy vsetko nebudme vediet pretoze to neje mozne. nastastie je to len pocit pristihnutia sa a nie naozajstny pocit a nedajboze cin!
Ja som si uz na zaciatku po precitani manualu urcil akou cestou sa chcem vydat co sa tyka tradingu a touto cestou aj idem. Hlavne je to silne vizualne technicky pohlad na trhy podporeny stipkou indikatorov ktory bud potvrdzuje alebo nepotvrdzuju moju analyzu. Cize v tomto mam 100 percentne jasno. Nedavno som ale objavil nemenovanu stranku a tam som cital troska viac o technickej analyze (patri to k mojej ceste) a tak som narazil na vyraz pulback a throwback a cchel som si len overit ci sa jedna o to iste co flip.

Predsa na to tu chodite vy skusenejsi, aby ste pomahali tym menejskusenym ne? Ja tiez ked budem skusenejsi a budem profitabilny trader a budem mat cas a uvidim ze niekto potrebuje pomoc tak s radostou odpoviem na hocijaku banalnu otazku novacika aj keby sa tu nachadzala 300x.

"Opakovanie je matkou mudrosti a otcom akcie a ta je zasa architektom uspechu"

At sa dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

do tohoto fora jsem přispíval poprvé asi před 5 lety a už tehdy jsem cítil jako trapné "obtěžovat" zkušené tradery dotazy v tomto vláknu. Zeptal jsem se jen na pár věcí a rychle jsem se snažil přispívat do vláken Futures nebo jiných. Sbíral jsem teoretické vědomosti pro svůj teoretický začátek obchodování. Nicméně dnes už můj začátek v tradingu není teoretický ale reálný a tak se skutečně potřebuji zeptat na něco právě v tomto vláknu, protože ted teprve jsem skutečný začátečník.

Můj dotaz je docela jednoduchý. Ptám se, jestli je REÁLNÉ začít trading jako PRVNÍ PRÁCI. Je mi 20 let (účet u IB bych otevřel na bratra). Aktuálně studuji VŠE a k tomu dělám part time v ING. Nicméně už mám dost sezení v lavici a zároven si uvědomuji svojí momentální bezcennost na trhu práce. Od roku 2007 sleduji a studuji trading. V knihovně mám asi 12 souvisejících titulů a v počítači složku "trading file" s asi 500 paperovými a 1000 backtestovanými obchody na různých stategiích... Live ale není ani jeden a právě to chci změnit.

Chtěl bych (a můžu) obchodovat u IB s 10 000 USD s tím, že bych si zachoval svůj aktuální part time v ING, který v celku obstojně kryje moje měsíční náklady. Tradingu bych mohl věnovat pravidelně 20 hodin týdně. Moje očekávání je za první rok skončit v plusu a během druhého se dostat na stabilní průměrný zisk 500 USD/kontrakt za měsíc. Chci se zeptat, jestli je tohle očekávání reálné. Ted se rozhoduji co chci a většinou je to tak, že zpětně vypadají všechna rozhodnutí jednoduše a jasně. Proto se ptám Vás, kteří ÚSPĚŠNĚ obchodují full time a mohou se dívat zpět, jestli je tohle očekávání reálné nebo zcestně naivní. Teoreticky myslím, že to možné je... Ale jsou tu věci jako velký psychický tlak, že můžu skončit bez peněž a VŠ a další, které tuhle teorii možná staví do kontrastu s realitou.

Předem děkuji za reakce a omlouvám se pokud to příliš vypadá, jako další stupidní dotaz typu: "A já na burze uspěji nebo ne?"

Jonas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Jonny-Em:
Pokud ti to cas umoznuje, tak z prace neodchazej, je to lepsi na psychiku.
Jinak 500$ na kontrakt je realne, v tom problem neni. Pokud mas zeleznou strategii (veris ji a dokazes ji bez problemu aplikovat) tak neni problem.
Jinak doporucuji ted treba mesic (nebo vic) jet na zivych datech zatim bez penez a na konci mesice budes mit prvni hmatatelny vysledek. Nesvindluj a delej jakobys obchodoval s realnyma penezma. Pokud podle statistiky jsi schopen ustat drawdown a serii ztrat, tak se pak pust do live. Ale ver mi, ze to najednou bude uplne nove, ale pokud mas strategii ktere 100% veris, tak je to dobry zaklad.
Jinak VS nezahazuj kdyz uz tam jsi. Sice pokud pojedes v zivote na vlastni triko tak ti na nic moc nebude, ale na uradech a u lekaru s tebou budou jednat lepe ;) A taky si ukoncenim VS dokazes, ze jsi schopen veci dotahnout do konce.
Az te trading v pohode uzivi, pak se rozhoduj co dal, do te doby nic nemen. Trading muze byt skvely stejne ale tak frustrujici a ver mi, ze za ty nervy ze to je jedina cesta tve obzivy a nedari se to nestoji.
Jinak ver ze trading se neda delat na pul plynu, udelej si z nej rutinu a neber si dalsich hromadu veci, trading je velky zrout casu nez se stane profitabilni.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Jonny-em: moment... jestli je ti 20, budes bud v prvaku nebo druhaku na vse. neodchazej. radsi prejdi na dalkovy a dodelej si to tak.. sam sem to udelal a Bc titulu jsem tam venoval cca 5 hodin mesicne mimo tamejsi soustredeni den a pul trikrat za semestr. a u toho sem pracoval full-time tak 50 hodin tydne.

radsi bych zustal na part-time v ing a zkusil tradovat. ja sam obchoduju od cerstvych 18 let a nyni je mi anebo brzy bude 25. stalepracuju na full-time a jeste bych, pokud budu mit to stesti a zustanu v soucasny praci, rad na full-time pracoval dal... poznas spousty lidi, ziskas hodne zkusenosti a budes mit jednou dobry pocit, pokud se ti je podari predat dal. tam ja ale jeste zdaleka nejsem :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

odchod z VŠ a spolehnutí se na trading je hodně rizikové. Nicméně moje stávající situace je taková, že částečný úvazek v ING jde s VŠE (v prvním ročníku) sloučit velm obtížně. Tím pádem nepřipadá v úvahu, že bych u toho ještě mohl dělat trading... určitě ne seriozně jako business.

Ale děkuji moc za reakce

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jonny-Em, horse.czech
nerozumiem tomu ze venujete sa niecomu cez 5 rokov a stale nieste profitabilny traderi? Netvrdim jazdit na ferrari alebo byvat v dome. ALe minimalne uz nepracovat a venovat sa tradingu.

Johny mas uz 1000 backtestovych obchodov a 500 paperovych, preco si neides live? Boli vysledky tak zle alebo sa stale krutis okolo hladania svateho gralu? Ci je to nedisciplina? Akoze nerozumiem tomu.
Ked sa niecomu venujem roky, tak by mi to malo priniest aj ovocie inak je to strata casu a radsej sa tomu venovat nebudem.

horse.czech tak isto, stale pracujes na fulltime po 7 rokoch? Do kedy na tom budes pracovat, do 30ciatky ci 40ciatky?

Vsade sa pise ze ano je rozumne testovat ale nie nekonecne dlho. ked mam strategiu ktora mi ide v backtestingu nasledne v paperi aky je dovod nezacat live?

Johny pises ze mas k dispozicii 10 tis USD, Horse.czech pises ze robis v ING.
To vas vobec nestve ze neste nejak dalej?

Ci je to cas co vas brzdi? Ale s tym ked si neviete najst cas je spojena nedisciplina, lebo s nou sa da najst cas minimalne na hodinu dva denne.

To len taka uvaha moja. No ale neberte to zle. len celkovo som sa zamyslal nad tym ze venujete sa niecomu roky a nic vam to este neprinieslo. Vobec tuzite, chcete kazdou bunkou svojho tela byt traderi? alebo to beriete len jak hru?

Nuz kazdy musi vediet kedy pojde live kedy je pripraveny, ale len testovat niekolko rokov mi pride ako strata casu. Jedine ze hladate stale svoj svaty gral a s vysledkami nieste spokojny.

No budem rad ked mi to vysvetlite, lebo je to pre mna nieco nepochopitelne.

At sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, tvoj pohlad mi pride ako vyslovene teoreticky. Vysoku skolu studujes povedzme 5 rokov, teoreticky by si mal po jej skonceni byt odbornik, ktory je schopny hned odvadzat skvele svoju pracu. Bohuzial ti vsak chybaju skusenosti. Dal by si sa operovat doktorovi, ktory prave skoncil skolu? No ja by som bol hrozne nervozny. A v tradingu to nie je o nic jednoduchsie. Trva roky kym sa z teba stane konzistentne zarabajuci trader. A ak cakas ze tebe sa to podari za rok alebo dva tak to beriem ako hodne najivnu predstavu. Trading nie je zrovna miesto kde sa vsetci drzia za ruky spievaju si Let It be od Lenona a zarabaju velke peniaze. Vsetko chce svoj cas a usilie, ale ani to ti este nezarucuje uspech, niekto uspeje skor iny neskor a dalsi nikdy. Preto ma tvoj udiv udivuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11 na vysoku skolu mam svoj nazor ... (td)
Tuna sa bavime o tradingu a o tom ze 5 rokov je dlha doba. A ak sa k tradingu pristupuje tak ako sa ma, potom za 5 rokov clovek musi si aspon zarobit tak aby nemusel viac chodit do prace.
Ved o tom aj hovoria uz davnejsie zverejnene statistiky na financniku. kde vacsina traderov sa stali uspesnymi za 5 rokov. boli aj vynimky ktorym sa to podarilo za 3 roky. Cize preto mi to neide do hlavy preco taka dlha doba?
Mimochodom trading by som neporovnaval k zamestnaneckemu pomeru. skor k budovaniu biznisu cize podnikaniu. Ktory podnikatel podnika 5 rokov bez vysledkov? Tak bud sa tomu venujem tuzim to rozbehnut a chcem a robim pre to vsetko, alebo jednoducho to zabalim a nebudem 5 rokov robit nieco co mi nic neprinasa. A proces ucenia sa, toho skutocneho ucenia prichadza az pri live. na vsetko sa neda byt pripraveny a vsetko nastudovat a nateoretizovat. Cize ked budem doma planovat ze jedneho dna zalozim firmu (zacnem tradingovat live) a budem dookola len planovat, pripravovat si strategie, robitp rieskum trhu, pripravot ponuky cenove ponuky, vytvara dalsie doplnkove sluzby, ale realne to neskusim. tak kde sa dostanem? Nikde.

Trading je predsa proces, tak ako kazdy jeden biznis. neda sa do nekonecna pripravovat. Koniec koncov hovoria to aj financnici ze testovat rozumne vela ale nie prilis vela. v tom zmysle.


Inak nesuhlasim s tebou ze niekto sa tomu venuje roky a neuspeje, to je blbost. tych 80 percent stracajucich nevenuje dostatocne usilie a odhodlanie tomu stat sa uspesnymi, preto stracaju. Ked sa niekto niecomu venuje seriozne a polozi sa do toho cely, tak tie vysledky pridu! Sme ludske bytosti ktore su obmedzene len svojim mentalnym a dusevnym postojom. Inak dokazeme byt produktivny a uspesny v akejkolvek oblasti. Lenze treba chciet a neze chciet len ale treba mat aj odhodlanie. Povedat si CHCEM BYT USPENY, neznamena nic oproti tomu povedat si SOM ODHODLANY BYT USPESNYM a tak sa aj spravat a konat aby som nim bol.

kazdy si ale musi ujasnit co chce a mne len prislo divne ze ked sa niekto tomu venuje 5 rokov ze si este nezarobi natolko aby nemusel chodit do prace. Potom sa tu nejedna o seriozne venovanie sa tomu ale len take, "leda bolo"

Freeman este k tej poslednej tvojej vete, ja necakam ze sa stanem profitabilny trader za 1 ci 2 roky. ja pre to nieco robim a som odhodlany dokazat stat sa profitabilnym traderom za menej ako 5 rokov.
Cize byt odhodlany a pracovat a len cakat, su dve rozdielne postoje k celkovemu tradingu ale aj zivotu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, najlepsie bude ak si tento tvoj prispevok vytlacis a vratis sa k nemu za 5 rokov. Potom sa mozeme konkretne rozpravat s tym rozdielom, ze uz budes mat i prakticke skusenosti z live obchodovanim. Zatial je to len vo faze, ze si myslis, ze si veris, ze si odhodlany. Nechap to v zlom, kazdy tu je zapaleny a nieco pre ten svoj uspech robi, ale ci sa ti to paci alebo nie, kazdy sa k full time nedopracuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...