Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

stranger, tak tohle je vazne blbost, rikat, ze je stejne, jestli jedes paper pri stejne rychlosti nebo 4x zrychlene. Obchodovani je i o trpelivosti a to docela dost! Takze ne, v tomhle strangera neposlouchejte! Vim, ze je to jeho nazor, ale novacci by si to nemeli rozhodne brat k srdci.
Nerikam, ze zrychleni neni spatne, pokud si clovek chce pouze projet urcite situace znovu, ale brat to jako pripravu na real je kravina!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Carousel46:

Nenahradzuj paper replayom to je o niečom úplne inom. Replay je dobrý možno ako backtest osobne som vôbec nebacketstoval iba som urobil pár mesiacov replay ale to kvôli tomu že mám systém ktorý zbacktestovať nejde. Replay si môžeš pretočiť tam kam ti to vyhovuje myslíš že toto pri live môžeš? Stačí sa nad tým zamyslieť...

Rovnica je asi takáto
backtest = min skúsenosť min ta pripraví na live
replay = o niečo reálnejšie no stále máš možnosť "vediť čo sa stane"
paper = Nevieš čo sa stane takže je to najlepšie no ešte tam nieje psychika
live = pravá "sranda"
backtest

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. to berem z mojho pohladu ze ked cem robit paper pol roka ci 4 mesiace, preco nerobit replaypaper a tie 4 mesiace zvladnut za 1 mesiac. A potom suhlasim s tym ze si treba dat mesiac realneho papera.
Len som cel povedat to ze ked mam plan a podla neho idem, tak rovnako budem obchodovat v live ako na pepri ako na replaypaperi. Aby som uviedol veci na pravu mieru. pri replay paperi ak vidim ze sa mi vykresluje vstup ktory mam jasne dany a viditelny, tak to pustim na realnu rychlost, ale ak vidim ze trh je o nicom, preco by som si to nemal pretocit? Rozdiel medzi live bude len ten ze tuna to nebudes pretacat ale sa nudit :)

Uprimne, chcel by som zazivat vzrusenie a adrenalin o ktorom tu vsetci hovorite pri obchodovani, ja zazivam, jedine NUDU.
toto je najnudnejsia praca aku som kedy robil, a robil som ich uz dost, grafika, obchodnika, riaditela, poistovaceho agenta, konatela firmy. Chcem to vzrusenie co vsetci o nom pisete, ako ho dosiahnut? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nazdar... ne, ani s jednim uctem jsem neskoncil na nule. Nevidel jsem duvod obchodovat s jednim uctem treba do 100k. Chtel jsem si natrenovat starty s 20k (protoze jsem vedel, ze vic nejspis na real mit nebudu) a vyzkouset si ruzne situace co se stane kdyz nevyjde prvnich par obchodu atd.... Pak kdyby ma hodnota uctu rostla tak se obchoduje porad stejne kdyz riskujes urcite % uctu a ne podle hodnoty kontraktu. Tak je to podle me...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bill9195 já jsem na tom byl stejně na svým startu. 20tisíc a xtb. Já začal s live po čtyřech měsících a trvalo mi asi rok a půl než jsem se dokázal udržet na nule. Přišel jsem i o svůj první vklad. Teď jsem ve fázi malých profitů. Jediné co bych zmněnil, že bych do live už nešel s 20tis ale minimálně s 50ti tis kč a to bych ještě hledal brokera s mikroloty. Tam bych obchodoval s těmi 50ti tisíci maximálně objemy 0.05 lotu. To je jediné co bych zmněnil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis ale preco hovoris ze pri replayi si mozes pretocit to dopredu a zasa to zadu. O tom neje replay. replay je len o tom ze nezaujimave casti si pretocim do predu. Zakladom je pristupovat k tomu zodpovedne, tj ziadne dopredu pretacenie a potom dozadu. Proste trhy si pustis tak ako keby isly realne len ked trh je onicom pretocis to. To ti da uz viac skusenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: Hm, myslim, ze ak replay niekto berie len ako rychle otestovanie nacrtnutej strategie, tak moze zrychlovat prehravanie,ale ak to berie ako nacvik discipliny a dokaz , ze dokaze dodrzovat uz stanovene OP, tak by sa zrychlovat nemalo. Prave tie hodiny cakania na prilezitost nas ucia discipline, ak to zrychlim, tak sa nenaucim spravne cakat. No a velakrat sa stane, ze z nicoho nic po fundamente zrazu graf vystreli.. pokial to zrychlim, nemam sancu reagovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...