Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
nevím kam položit tento dotaz, netýká se přímo investování, takže doufám, že mi ho "neomlátíte o hlavu", když to napíši sem.

Mamka kdysi koupila v kupónovce nějaké akcie Mlyn Košice a.s. (ISIN: CS0008468955) a zapomněla na to. Nedávno ji přišel ze Slovenska dopis, s tím že má zaplatit poplatek 10 euro za vedení účtu. Podle hlavičky dopisu, dopis zaslal Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s. (www.cdcp.sk) a píší že poplatek je za vedení účtu u FNM SR, kam jsme bezplatně v roce 2011 naše akcie převedli - nikdo nic nepřeváděl, nikdo o akciích ani nevěděl.

Hledal jsem informace o společnosti Mlyn Košice a.s. a informace o jejích akcií, ale moc jsem úspěchu nesklidil. Nenašel jsem ani historická data akcií. Jediné co jsem našel, jsou články o bankrotu a konkurzu z let 2001 - 2005. Pokud společnost zbankrotovala, jaké tady máme akcie ??? jaké vedení účtu ??? a všeobecně co s tím ??? ...

Nějaké odkazy co jsem našel:
-> sk.wiki-firmy.com/Firma/Mlyn_Ko%C5%A1ice_a.s.,_v_konkurze,_30414351#
-> www.etrend.sk/vyhladavanie.html?local_input=Mlyn+Ko%C5%A1ice+a.s.+&section-1=on&section-2026=on&from-month=3&from-year=1998&to-month=3&to-year=2012&etrend_submit=H%C4%BEada%C5%A5

Neví někdo o co by mohlo jít a co s tím udělat?
Díky za jakékoliv info.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nějakou dobu se zabívám tradingem, aleještě jsem nikdy neudělal reálný obchod (ani nemám založený účet u nějakého brokera). Zatím se zabívám backtestingem a paper tradingem. Než se pustím do reálného obchodování, chci mít více méně zvládnuté techniky obchodování.

Zajímá mě ještě jedna záležitost, ke které jsem tu nikde nenašel ani čárku.

Jak je to s daněním příjmů z tohoto byznisu?
Pokud bych se chtěl živit tradingem (hlavní zdroj příjmů), je nutné mít např. živnost na určitou činnost? Nebo můžu obchodovat čistě jako fizická osoba bez živnosti?
Měl bych si zakládat všechny dokumenty od provedených skutečných obchodů? Určitě je potřeba tyto příjmy poté zdanit daní z příjmu. Daní se všechny zisky (ziskové obchody)? Nebo jen ty peníze, které si nechám převést z mého účtu u brokera na svůj osobní účet?

Tyto otázky ohledně legislativy, daně z příjmu apod. mě nejvíce zajímají. Dokud nebudu znát jasné odpovědi, nechci se do reálného obchodování pouštět. Nechci pak něco řešit za pochodu ve stresu, nebo řešit nechtěné "daňové úniky" že jsem něco nevěděl. Neznalost neomlouvá .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lionardou:
Příjmy z tradingu spadají do §10 DPFO
Nepotřebuješ žádnou živnost
Na měsíčních výpisech je i sumarizovaný zisk od začátku roku, takže na výpisu za prosinec je uveden kompletní čistý zisk za celý rok. Někteří brokeři posílají posílají v lednu výpis 1099, kde jsou podklady pro (americké) daňové přiznání.
Zisk se daní bez ohledu na to, zda ho necháš v USA nebo převedeš do ČR.

Řekl bych, že je těžší peníze vydělat, než je pak zdanit. Jinými slovy - nastudovat si způsob zdanění se ti teď jeví jako důležité, ale časem se možná ukáže, že ti ta informace k ničemu nebude - prostě nebude co zdaňovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

doktor.pk:

měla by také dostat nabídku na převod na jejich Fond Národného Majetku SR s tím, že nebude s-poplatněna za vedení účtu (i za převod) a požádá je současně o zrušení majetkového účtu neboť je asi poslední šance do konce roku 2012 a pak to budou pálit natvrdo. Raději doporučeně a s doručenkou.

Jen by mě zajímalo co s tímhle podvodem s minimálním maximálním vedením majetkového účtu budou dělat Slováci když si přes jejich burzu koupí trochu svých slovenských akcií když budou chtít nějak na burze začít? Protože to vedení niců je za pěkně nehezkou tenisovou raketu.

Státní evidence by se měly hradit ze státem přijatých daní, no někdo si zase udělal dobrej job. Ještě že se neevidují trakaře jako v té oné pohádce posledních vánoc - www.ceskatelevize.cz/porady/10214495452-tajemstvi-stare-bambitky/41123310001/bonus/4706-dane/
.
Já jsem moji mámu uvrtal do ELITEX Šurany a pořád v likvidaci a pořád nezlikvidováno a hodnota nekladná. Chtěl jsem koupit tu textilku jako Buffett. Asi to bude chtít nějak předelat k lepšímu jako to předělal on:).

paja1:
zdaňovat se musí jakýkoli příjem (nad určitou hodnotu(kladné součty)) i když k němu lze započítat uznatelné výdaje a ztráty byť výsledek skončí nižší než ta "určitá hodnota". Výpočet výsledku §10 je tak i v přiznání konstruován.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

AHoj, rad bych si doladil trochu prace s TOS u opci. Procetl jsem co se dalo a nyni obchoduji aktivne na demo pltforme. Vysledky me strategie jsou celkem dobre, ale stale resim jeste jednu vec a to jsou stop lossy.


Zakopany pes je ale v tom, jestli je mozne resp. jak nastavit u beziciho obchodu treba trailing stop na uzamykani zisku. U futures to slo, tak nejak doufam ze i tady. Rekneme ze otevru pozici, trend jde jak ma a jak bych si chtel uzamykat zisky a pripadne vystoupit z trhu automaticky. Mno... a jak n to v TOS. V TOS jsem nasel nastaveni teto moznosti jen u obchodu, ktery zrovna oteviram a ne uz u beziciho.

Diky za rady :)

pozn.:
Vetsinu obchodu exekuji s pojistkou, proto mam jasne definovane riziko a stejne tak i zisk (povestsinou vypisuji). Obcas vsak potrebuji editovat pozici ( u nakupu ) kterou jsem si puvodne jistil opci na druhou stranu. Rekneme zetrend vyvinul mnou zadanym smerem a to dokonce mnohem mnohem vice nez jsem prdpokladal a ja tedy vyrusim svou pojistku a zustanu naked. Celim tim neomezene ztrate to je jasne, nicmene takovy obchod si pohlidam primo u pc a pred uzavrenimm trhu bud znovu jistim, nebo pozici zlikviduji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 1 month later...

Zdravím ludia, chcem sa opýtať, práve si testujem moj obchodný systém na intradenné obchodovanie tým sposobom že si odkrývam jednu úsečku za druhou v grafe a stala sa mi divná/zaujímavá vec, celkovo mám cca 175 obchodov z toho mám:
Apríl 2011 : 24 obchodov
Máj 2011 : 28 obchodov
Jún 2011 : 17 obchodov
Júl 2011 : 20 obchodov
August 2011 : 25 obchodov
September 2011: 22 obchodov
Oktober 2011: 20 obchodov
November 2011: 7 obchodov
December 2011: 5 obchodov
Januar 2012 : 5 obchodov
Februar 2012 : 1 obchod


Je to normálne že mám za 4 mesiace len 18 obchodov ? ... keď som sa pozeral na tie grafy znova tak moje obchodné signály tam neboli, nech som do toho pozeral akokolvek dlho.

Za odpoveď Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

neni zde o jaky trh a jaky typ obchodu jde, ale myslim, ze kdyz obecne reknu, ze mene je lipe- da mi asi vetsina za pravdu. Pak -li ze vysledna bilance je kladna, pak bych v tom nevidel problem. Lepsi udelat 1- 2 obchody tydne s dobre nastavenym positions a RRR, nez se hnat do poctu. Nemluve o tom, ze s mensi frekvenci obchodu muzes alespon dle meho nazoru dosahnout kontrolovanejsiho rizika a robustnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

postenyi Napsal:

> Je to normálne že mám za 4 mesiace len 18 obchodov
> ? ... keď som sa pozeral na tie grafy znova tak
> moje obchodné signály tam neboli, nech som do toho
> pozeral akokolvek dlho.
>
> Za odpoveď Ďakujem

1. Podívejte se na vyšší timeframe a zkontrolujte, zda se trh opravdu od listiepadu 2011 změnil z pohledu vaší strategie. Tj. pokud obchodujete nějaké trendy, konkrétní pattern, tak zda trh přešel do postranní fáze apod.

2. Pokud se vám trh jeví podobný jako předtím, může být problém ve vás, tj. mentálně si tím, jak postupujete k dalšímu a dalšímu obchodu, více a více selektujete signály tak, abyste bral jenom ty nejlepší - pak se vraťte znovu na začátek a zkuste si to projet ještě jednou a ptejte se sám sebe, jestli byste ty původní signály znovu vzal nebo ne.

3. Jestli máte data, udělejte si i tak 4 měsíce před dubnem 2011 a podívejte se na počty obchodů tam, pokud budou taky kolem 1 - 5 za měsíc, je někde něco špatně.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

nedávno jsem objevil co vlastně je komoditní obchodování. Dozvěděl jsem se také o Forexu a od té doby mi vrtá hlavou, jaký je mezi tím v praxi rozdíl. Teoretický rozdíl samozřejmě vím, ale jak se v praxi liší? Který z těchto způsobů je pro začátečníka vhodnější? (prvotní vklad 5000$) Dají se na oba trhy uplatnit stejné patterny jako double top atp?

Děkuji za zodpovězení :)
I.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono muzes prakticky uplatnit vsechno vsude. Jde jen o to si dukladne otestovat, co ti pasuje. Co k tve hlave sedi nejvic a na zaklade backtestu a pozdeji paperu potvrdit. Pokud si reknes, ze jak uvidis kocici usi- jdes do toho... po overeni je to spravne. Co se technicke analyzy tyce bych se odvazil rict, ze nehraje roly v jakem obchodu se pohybujes. Technicka analyza zobrazuje sentiment obchodniku vizualne nic vic nic min. Josu samozr. formace, ktere se pouzivaji predevsim tu ci inde, ale receno obecne to nehraje takovou roli. Nicmene Forexak nejsem, tak ti jiste nekdo poradi lepe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Icarus:
(zduraznuju jen muj nazor vychazejici z moji zkusenosti, nekdo to treba vidi jinak)

Podle me zalezi jestli chces obchodovat intradenne nebo treba na dennich grafech. Pokud intradenne (treba 5min grafy), tak bych rekl ze futures (napr. emini) jsou vhodnejsi a asi i snazsi. Obchodovat forex na 5min grafech je vrazda, i kdyz to spousta zacatecniku nerada slysi (tam uspeje opravdu mizive procento).

Ja obchoduju swingove (denni grafy) a tam mezi forexem a komoditami opravdu neni rozdil (graf jako graf).
Obecne bych rekl, ze intradenni obchodovani je tezsi, ale zase se rychleji ucis...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...