Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

zdravim, snazim se porad posunovat v obchodovani dale, ale ted mam docela problem. Kdyz sem zacinal obychodovat tak jsem pouzival jen klouzave prumery a MACD (mam pocit, ze to tady nikdo neobchoduje...). Posledni dobou jak procitam ruzne clanky, diskuze na financniku tak tady se docitam o xx zpusobu jak uzavirat obchody, ze bych rad obchodoval vsechno, ale to podle me nejde.. Zajimalo by mne jestli se s timto problemem taky nekdo potykal... Jsem z toho docela v haji.... Tam ctu divergence, finwin, gapy, supporty, rezistance atd... vubec nevim, kterym smerem se vydat :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Bill9195:

Asi nejsem nejlepsi na odpoved, ale zkus na to jit strukturovane:
1) oddel pocity "co bys chtel" a "co chteji druzi" od toho "co skutecne jsi" (kdysi jsem se zhledl v intradennim obchodovani, ale nebylo to pro me. Prisel jsem na to rychle, takze bez skolneho ...).
2) pak si vyber instrument (napr. pozicni: spready, opce, hole futures).
3) k instrumentu patri i analyticky nastroj (napr. statistika -> opce a IC, sezonost -> spready nebo hole futures)
4) nerozsiruj se dal nez uzavres jeden okruh, porad ale hrozi ze to nebudes v realu obchodovat. Je nutne byt hodne trpelivy, ztraty te mohou srazit i kdyz je cesta vlastne dobra.
5) projdi si prislusne vlakno tady na financniku - nemusi byt nutne VIP, v nekterych pristupech najdes dokonce verejne vlakno jako uplnou studnici napadu a nekdy i dobre kumpany na zlepsovani (dokazal bych jmenovat, ale byla by to nepovolena reklama na Spredove vlakno II :-))!
6) zaloz si system poznamek, dale budes potrebovat system pro analyzy, tedy dobre propracovany aparat na zaznamy a analyzy.
7) piluj pristup: overuj myslenky a napady, overuj a testuj informace druhych, zkoumej ruzne indikatory, zlepsuj statistiku, rozsiruj backtesty. Behem te doby ale nebehej a nehledej, kde je lepsi "chleba", ono je to nakonec vsude stejne.
8) co me pomohlo - nemysli na penize a zisky. Ja jsem po uplnem zacatku tradingu zjistil, ze me vlastne ty penize ani tak nebavi, na zacatku me hrozne seziraly, porad dokola, kolik naroste equity a kolik penez se vydela za rok, za dva atd. Myslel jsem na to porad az jsem si rekl, ze takhle si tu svobodu nepredstavuji, ale zacaly me hodne bavit analyzy, studium a zlepsovani, pritom jsem zacal byt hodne imunni i vuci ruznym "gralum", hodne jsem se take individualizoval - vim, ze je to jen moje cesta.
9) Snad se zmatek zmirni a zacne to obycejne stresovani a psychologicky boj sam ze sebou a ze svymi strachy a hamiznosti atd. atd., ale to uz se da ne ? :-) Tady uz bych ale zacal obchodovat ...

Pokud ti moje body nesednou, ber to odlehcene.
At se dari
Nean

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já zas pro zmněnu měl dříve pocit, že když neobchoduju vše, tak o něco přicházím, jel jsem divergence, méně známé skryté divergence, cci, woodiho (ale to jsem teda po pár měsících opustil) S/R, ale teď jsem ve stádiu kdy mám jen ema a značím si trend lajny a jsem maximálně v pohodě. Můj názor je ten, že stačí něco jednoduchého, ale hlavně v tom vydržet ať už jde o jakýkoliv systém. A hlavně jsem přestal číst různé obchodní tipy, nebo sledovat něčí signály, no a taky jsem přestal navštěvovat vlákna s obchodními systémy. Jedině tak jsem se dokázal odprostit o pochybování sám nad sebou a věčné dilema jestli vstoupit teď nebo až tam atd.. Dokonce začínám pochybovat o frázi trend je tvůj přítel, ale to je na delší diskusi... Sleduju jen makro kalendář, kreslím si svoje trendový linie a je mě nejlíp jak kdy u tradingu bylo.. Tak to jen příspěvek na okraj....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nean: Diky, hodne jsi mne pomohl. asi 5x jsem si precetl co jsi napsal a nejspis si to prectu i zitra rano :) (spready-jedno z mala vlaken, ktere jsem po otevreni hned zavrel.. :p )

forexucen: dekuji za odpoved, jsem rad, ze slysim, ze nekdo obchoduje ema.. tohle mne taky hodne pomohlo :D. Ano souhlasim s tvym nazorem v jednoduchosti je sila. Jen se zeptam, obchodujes uz live? a jake trhy obchodujes?


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

Tak este raz..
Uz som zbactestoval toho celkom dost za mesiac na simulatoru NT7 a mesiac zadara od Zenfire, a dalej poctivo testujem cez external DF. Ignawin spominal ze nejake CQG data zrejme podobne free ako zenfire, su tie data zadarmo, obmedzene casovo ?? a ak kde by som sa k nim vedel dostat.. ? Vedel by som si pustit cez replay pripojenie na external DF ? Btw .. su nejake ine zdroje /datfeed/ ktore by som vedel tahat zatial free?

Vopred Vdaka Za Radu AK by niekto vedel...

slR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Grisly ; Dakujem sa odpvd'..

Prezeram ponuky a ceny brokerov , medzi inymi aj SOL platfrm od Striker, vyzera to super avsak s datami len na dalsich 14 dni...? Kolko by stali data bez fundovania uctu (USD , kedze vyzera to ze este budem chvilu" bcktstovat a potom este "chvilu"paperovat" a nepotrebujem poplatky za necinnost na ucte.. ? :)

Vopred Vdaka..

slR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím všechny přítomné,
prosil bych o radu jak začít jako úplný nováček.O tomto světě financí jsem se dočetl teprve před týdnem a jsem nadšený kolik věcí tento svět nabízí.Počínaje učením tzv. od píky a konče v dobrém případě finanční nezávislosti.Určitě napíšete že je dobré si pořádně (i opakovaně) pročíst přiložený manuál kde jsou základní pojmy atd. OK to chápu ale jak pokračovat dále,jaká literatura zde uvedená je vhodná pro začátečníky,kde nalézt materiál aby člověk mohl testovat a spoustu dalších materiálů.Je možné že můj dotaz je hodně rozházený do všech směrů ale rád bych se s Vaší pomoci chytnul nějaké osnovy a podlé ni se rozjel.Jsem připravený studiu se věnovat jak jen to bude potřebné než bych se pustil do opravdového obchodování.Jak jsem si zde už přečetl,není kam pospíchat a studiu se budu věnovat bez problémů třeba i 4 roky.Předem děkuji za odpověď a všem jak začínajícím tak už pokročilým obchodníkům přeji v tomto světě hodně úspěchů....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Moc se omlouvám, že to píši sem, ale nemohu zakládat nové téma.
Mam jeden dost zásadní dotaz, možná se s tím potýká mnoho z vás. Jde o to, že nemám zrovna závratný plat, splácím hypotéku a za měsaíc mi zbyde pár drobných. Upřímně 10 000 USD je absolutně nemyslitelné ačkoliv vcelku věřím tomuto způsobu profitu.
Máte pro mě rady, tipy co v takovéto situaci mam podniknout ? Já osobně bych si na to vydělal tak za 6 let a to bych si nesměl kupovat absolutně nic, žádná dovolená atp.. Dík za cenné typy.
(ps, objetovat můžu max tak 1 000 USD, ale zase je to riziko a prakticky nulová šance to zúročit si myslím.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...