Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

iigis:

ještě doplněk k:
"Ja sa mátam s live a moja equity má skorej južný smer no tento týžden po víkednových analýzach je dobrý hlavne sa cítim pri obchodovaní dobre. Samozrejme ma neobchádza začiatočnícka smola čo ma skoro rozplakalo ak si nádhodu videl screen čo som dával zo včera. Fakt mám problém sa s tým vysporiadať nevieš alebo niekto o dákom psychyckom ukludnení pri dačom takom."

---
1) na pojem "začátečnická smůla" bych si dával velký pozor...to, že tě trh vymete na tick přesně se nestává jen začátečnikům..

2) to, že tě trh vymete, bych už v zásadě nevnímal jako "smůlu" s tím, že nad tím povzdechnu a mávnu rukou "to mám zase pech", ale v prvé řadě bych se pokusil najít, jestli v tom nebyl nějaký problém z mojí strany (špatně umístěný, nebo přitažený SL...

3) zrovna nedávno jsem dával svůj vlastní obchod, kdy mě trh na tick přesně vyhodil a potom udělal přes 300 USD mojím směrem..a zrovna v mojem případě to nebyla smůla, ale špatně utažený SL, kdy jsem přehlídnul jednu důležitou úroveň kvůli rychlému protipohybu trhu a s tím spojenému trošku časovému presu..

ZÁVĚR: když člověk začíná, většinou dělá miliony chyb..ovšem to, co už většina většinou nedělá je, že se ze svých chyb snaží konkrétně a účelně poučit...namísto toho většinou bouchne do stolu, kopne do dvěří, dá si facku, zakřičí si párkrát "kur**a já sem takový idi**t" a až se uklidní tak jde dál a snaží se to hodit za hlavu a soustředit se na další den s čistým štítem...to je ale bohužel špatně..protože to, že se nám uleví a zapomeneme na to, nám do budoucna proti opakování stejných chyb moc nepomůže...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Majkll:

Dikes za odpoveď. Screen si pamätám a áno asi pojem začiatočnícka smola nieje štastný. Bol som akurát vo vytržení lebo akurát ma zas vyhodilo na trail SL a išlo to tam kde malo. Ale keby bolo keby tak by som bol v nebi...

Snažím sa s chýb poučiť každý víkend analyzujem čo som robil a prečo som robil progres pri odstranovaní vidím lebo tento týždeň ako vravím zaťiaľ 3x BE z toho bohužiaľ 2 boli na tick alebo 2. Viem že takéto chlácholky mi na hlavu a halvne pri tradungu nepomôžu. Mám to nastavené jednoducho a to po 10tick posun na BE hlavne kvôli hlave. Z testou to vychádza akurát no nemal som tam situáciu 2 dni po sebe takto tesne preto ma to rozhodilo. A teraz sa dostanem k tvojmu príspevku a to tak že vytrhávam pár dní (štatisticky bezvýznamný počet) z dlhodobého kontextu. No je pravda že na toto ani paper ani nič nepripravý kedže tam si poviem no dobre idem na další den no v live je to o inom a hlavou sa honia myšlienky typu ajaj za dva dni som mohol vymazať moje začiatčné šalenie dvoch týždnou a podobne.

Určite ale nekončím, teší ma aspoň fakt že som sa po prvých dvoch týždnoch live eufórie skludnil. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
snad poslední poznámka:
vybrat jen tak jistě ne, ale půjčit ano. Navíc ze zisku po zdanění si můžeš vzít, kolik chceš (musíš to sice znovu zdanit, ale pak to jsou tvoje čisté privátní peníze).
Psal jsem už dřív, že si asi nerozumíme, každý z nás vidí trading (a možná i jiné věci) úplně jinak. Závist v tom nebude, jen jsem reagoval na podle mě nekonzistentní postoje a poukazoval na mezery ve tvé logice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:

Já si v těchto situacích přečtu větu, kterou jsem si vypůjčil od M. Douglase a mám ji při obchodování vedle sebe na A4:

"Výsledky mých obchodů jsou dokonalým odrazem úrovně mého vývoje a toho, co se ještě musím naučit"

Psychicky mi to dost pomáhá, protože pokud jsem místo dvou PT skončil díky vlastnímu jednání na dvou BE, tak je tato odměna adekvátní úrovni mého aktuálního vývoje a s pokorou to příjímám. Navíc se na to můžeš dívat optimisticky a říct si, že v tuto chvíli to bylo za 20 dolarů, jakmile dostatečně natrénuješ, to co ti ještě chybí, výsledky se určitě dostaví a bude to za plné PT. A ještě jedna věc - ve chvíli kdy se po takových obchodech objeví výčitky a sebeobviňování, tak nemá cenu rozebírat dokola tyto obchody, ale zkusit si například udělat nějaký test, jak by větší nebo menší SL ovlivnil minulé obchody, nebo cokoliv jiného a tím zaměřit pozornost jinam než na emoce.

Ať se ti daří

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jeste dodam - pro me trading neni ani zivotni styl, ani naplnzivota. je to pro me zpusob cesty, jak ziskat rozumne penize pro prijemny zivot s rodinou, mit cas na deti, pratele, kamarady a mitmoznost pomahaz tem, ktery to potrebujou... jeden muj pritel mi rek - uz se zivi tri roky tradingem - proc bych si mel kupovat novyho sportaka? radsi zaplatim vycvik 20 slepeckejch psu. tak asi tak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

horse.czech
Mas pravdu,ludia nepotrebuju k zivotu miliony,staci im par tisic eur aby nemuseli stradat a mali dostatok casu na sebarozvoj,zarabanie milionov a miliard je len o honeni si ega a s osobnostnym rastom to ma pramalo co spolocne,mozno sa dokazete do urcitej miery naucit ovladat svoj strach pred financnou stratou ale nie strach ako celok.
Ak chce niekto osobnostne rast su na to ine sposoby.
Jedina racionalna pricina koli ktorej sa podla mna oplati byt naozaj bohaty je potom rozdelovat bohactvo na dobrocinne ucely.ale pozor aj v tomto pripade moze ist o skryte ego ak ocakavate ze vas za to niekto bude uznavat a povazovat za velku osobnost v tomto pripade je to tiez len o egu.
Ja osobne najviac obdivujem tych to zarobia miliony/miliardy,napriek tomu si vystacia s malom a v tichosti svoj majetok venuju na dobrocinne ucely.Ved aky ma zmysel zhromazdovat majetok ked je tu smrt ktora nam to razt aj tak vsetko vezme nech sme aj najbohatsi na svete.
Dohovoril som HAWK :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Imagine od Johna Lenona..

Naštastie môžem povedať že takých ludí osobne poznám inak by som neveril. Sám som sebakritický človek a viem o sebe povedať že by som tie milióny vedel využiť aj pre seba (vedel by som si predstaviť pár dosť drahých materiálnych vecí na kt pár tisíc nestačí) samozrejme keby som z nich aj nepomohol tak by som sa nepozrel do zrkadla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip44,

celkem by mne zajimal tvuj postoj k egu, kdyz jej takto zminujes ve svem prispevku.
O ego jde v zivote predevsim a ve vsem, pokud clovek neni dusevne dostatecne daleko. Svuj prispevek (vcetne meho a drtive vetsiny ostatnich) jsi napsal jen proto, aby jsi vyjadril sve ego, iluzy o svem Ja, aby s tebou nekdo souhlasil, aby jsi na nekoho udelal dojem, aby jsi nekoho poucil. Secteno a podtrzeno jsi to napsal proto, aby ses citil lepe, aby se ti dostalo uznani popripade potvrzeni toho, ze je tvoje uvazovani spravne. V tom se ego vyziva. Casto si lide honi ego spise tim, ze ''oni nepotrebuji vydelavat miliardy'', skutecnost je takova ze si mysli ze na to nemaji apod., resp. iluze podporuje iluzi....

Zminujes taky ''osobni rozvoj'', tohle je iluze. ''Osobnost'' je falesna stranka naseho Ja a urcite by nemela byt rozvijena, naopak, to co by melo byti rozvijeno je nase individialita.

Zahodno dodat, ze ackoliv se muze jevit, ze lide, kteri jsou ''v potaji miliardari a davaji penize na charitu'' se zbavili ega ci jsou nejak vyjmecni, nemusi to tak byt. Casto jde jen o jine uspokojovani ega, ktere prameni z toho ze mohu delat neco co ostatni ne a tim ze jim to nereknu si onu iluzi jeste posilim - jak ja jsem vymecny a ostatni nic nechapou. (tim nechci nikoho hanet)

ego jako takove je schopne vazat se ke vsem formam, jedno k jakym, no jde o formy pomivije, a proto porad bude citit odtrzeni, odlouceni od vseho kolem a neustaly pocit nervozity, neklidu, zasti, zloby a tak dale.

PS: jestli se to tveho ega dotklo - jakoze mohlo, ocekavam obranu jako podminenou reakci na muj ''utok'' :)

A to ze nepotrebujete noveho sportaka, dve chaty a ze zaplatite vycvik psu pro nevidome si rad poslechnu od vas, jakmile zacnete tradingem vydelavat prvni miliony. Do zacatku bych se spise snazil zredukovat iluze, ne je prikrmovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to deluxe

Dobry vecer

Chcel by som sa vas na nieco spytat

na predchadzajucej strane ste napisali prispevok,

citujem:

" lide maji tendence verit svym bt a paperum a na zaklade nich si formuji ocekavani v podobe, jake profity mohou zhruba ocekavat pri live. k beznym postupum take patri to, ze si tyto vysledky sami znehodnoti (jako napr. tady stranger) tim, ze ocekavaji oproti vysledkum na BT a pepru jen napr. 20ti % zhodnoceni. bohuzel jim ale unika pointa ve smyslu, ze system ktery si tak pracne vymysleli nebo okopirovali je pouze upraven tak, aby sedel na historicka data a nema tedy zadnou vypovedni hodnotu co se tyce potencionalniho ocekavani vysledku pri LIVE. systemy, k jejichz stavbe je pristupovano prave timto zpusobem maji velmi omezenou zivotnost - v drite vetsine par mesicu (jde o ciste prvek nahody). tato doba vsak vetsinou staci k tomu, aby si novacek system mohl jet profitabilne pri paperu a mozna i na live vydelal par dolaru - ktere mu jen pridaji duveru v system, ktery s tradingem nema prakticky nic spolecneho. je pote schopny ztratit vice nezli by ztracel od zacatku, protoze pro nej je ta docasna profitabilita znamkou ''overeni funkcnosti''. "


moja otazka znie:

ako sa vyhnut tomu aby backtest nebol len prvok nahody alebo optimalizacie na historickych datach a aby papertrading nebol len vysledkom nahody a kratkodobej funkcnosti natestovanych veci?

alebo akym sposobom by som sa mal postavit k obchodovaniu tak aby to nebolo to co pisete vo vasom prispevku?

ak by ste to mohli trosku rozviest , ale nie len tak ze : musim pochopit ako funguje trh, preco sa v nom deje to co sa deje a tak, to su len take vseobecne frazy ktore sa tu stale dookola opakuju a nikto nepovie nic kontrektne napr. tak kde teda zacat.

ked si to teda zoberiem z mojho pohladu ze testujem cenove patterny v grafe a tie obchodujem, nie su tieto cenove patterny odrazom diania v trhu odrazom ponuky a dopytu a ja mam cez ne moznost porozumiet co sa deje v trhu a tym padom obchodovat? Takze ked si otestujem cenove patterny na historickych datach, tak by mali fungovat aj v buducnosti, alebo sa mylim. Samozrejme chapem ze distribucia ziskov a strat je nahodna a testovane vysledky nie su garantom buducich ale je tu urcita pravdepodobnost ze to moze byt podobne, alebo nie?

Mozno som vas uplne nepochopil, tak keby ste mi to mohli nejako blizsie objasnit.


Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také zdravím,

rád neco objasnim, pochopil jste me ale zrejme dobre.

Jak se vyhnout overfitingu ci overcurvingu urcite vite - zvolit dostatecny vzorek dat a pouzivat metody typu walk forward analyzy. Jde ale o veci, ktere jsem ja NIKDY nepouzil, ergo s nimi mam jen teoreticke znalosti, a temi Vas nudit nebudu, muzete si je sam vycist.

Jak funguje trh. Tuhle cestu jsem si zvolil ja, a protoze tohle slyset nechcete, k uzitku Vam nebudu - co se tyce praktickych zkusenosti s jinym pristupem. Veskere moje obchodovani vychazi totiz prave z tohoto - pro Vas evidentne abstraktniho - konceptu.
Historicke patterny, ktere vyhledavate Vy, funguji - nekomu, me nikoliv. Kazdy z techto patternu vzdy nastal za urcitych okolnosti a v trhu byli z drtive vetsiny jini obchodnici s jinou motivaci neco udelat (to je dost relativni), nezli je tomu v kazdem dalsim pripade kdy se pattern opakuje. Z tohoto duvodu osobne vzdy hodnotim danou PA vuci aktualni situaci, co motivuje obchodniky delat to ci ono, kde mohou byt SL/PT, kde bych vystupoval pokud bych byl long od tydenniho low, jak bych posouval SL, co by pro me jednotlive pohyby znamenali apod. Jde o pristup kde jsem musel ze vseho nejdrive poznat proc bych delal to co ono a podivat se na to z hlediska davu - coz muze znit take abstraktne, ale v praxi je to po urcite zmene mysleni celkem snadno pozorovatelne. Ergo - pri tomto pristupu nejake to hisotricke testovani a nicim nepodlozena ocekavani odpadaji. Rekl bych ze jde o pristup, ktery zde neni moc casto prezentovan.

V kontextu toho, je mozne brat muj predchozi prispevek jako predpojaty vuci memu stylu obchodovani. Ackoliv je nutne se vyhnout overfitingu pri vsech technikach, s aplikaci na jinou, nezli tu svoji Vam plnohodnotne neporadim.

Ciste obecne - pristup ke staveni systemu - ptam se, jake podminky budou mit za nasledek, ze se trh bude chovat tak, abych to byl schopny vyuzit - po nejaky cas. Vetsinou se ale praktikuje pristup, ze si clovek projizdi nejake obdobi historickych dat a v tom vzorku hleda jiste patterny, na kterych postavi system - ktery je timto ale upraveny na dany vzorek a tedy nevhody k obchodovani. Pri paperu to potom muze kratkodobe fungovat ciste kvuli nahodne a samozrejme absenci emoci - ergo v tomhle nema paper zadnou vypovidajici hodnotu. Tady je dulezite pro obejktivitu rici, ze nejsem zastancem paperu.

Snad si rozumime.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe

vdaka za odpoved

mozno ste ma nepochopili,

pytal som sa prave na to ako vy vydite trh a ako z vaseho pohladu funguje trh a presne toto som chcel vediet, ako na to kde zacat a ako by som sa mal zacat pozerat na trh aby som sa vyhol prave tym veciam ktore ste spominali v tom povodnom prispevku

nemyslim si,ze je to pre mna abstraktny pojem, inak by som sa na to nepytal, keby som to povazoval za abstraktny pojem tak sa nad tym ani nezamyslam,
a asi ste zle pochopili tu moju poznamku ohladom fungovania trhu a tych vseobecnych fraz, mal som len na mysli to, ze ked sa tu v diskusiach hovori o fungovani alebo podstate trhu castokrat sa to skonci len pri takych slovach " fungovanie trhu " a tym to konci, a to som prave nechcel.
Myslel som to tak ze este som tu necital prispevok ktory by sa tomu venoval hlbsie a prave preto som sa pytal vas, a tou poznamkou som myslel prave to, aby to neskoncilo pri tom suchom konstatovani ale aby to islo dalej za taketo konstatovanie.

A prave preto ze takyto pristup tu nie je casto ak vobec prezentovany by som vas rad poprosil ak budete mat chut nieco o tom napisat. Je mi jasne ze tu urcite nebude pisat svoj obchodny pristup ktory se si dlho budovali, ale potesili by nejake heslovite poznamky kde zacat , na co sa zamerat, popripade nejake odkazy na zdroje, info o takomto pristupe niekde na nete alebo v knihach, skratka ak existuje nieco z coho ste cerpali.

S tym poslednym odstavcom suhlasim, preto mi to vrta hlavou a preto som vam napisal.

Este raz diky za to ze so mnou stracate cas



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...