Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

t.o.m.

K filozofovani a snaze o subjektivni porozumeni trhu pridavam citat znameho obchodnika T. Basso

"The more you understand the concept you are trading, how it might behave under all sorts of market conditions, the less historical testing you need to do."

Citat je z knihy "trade your way..." dr Tharpa. Velmi zajimave cteni.

Zdravim

P.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To t.o.m.

Jedna z možnosti ako čo najpresnejšie backtestovať je zakryť si pravú stranu grafu. Z vlastnej skúsenosti viem, že ak som videl dopredu graf a hľadal svoje situácie bol backtest lepší ako keď som si sviečku po sviečke odkrýval. Skús to takto. Možno, že to tak aj robíš. To neviem. Ale v každom prípade ak zakrývaním zbacktestuješ nejaký ten rok dva tri, potom spapertraduješ nejaký ten mesiac (skôr tri štyri možno päť), nemal by byť problém. Samozrejme nerieším veci tykajúce sa psychiky.

Ja osobne to rieším tak, že som momentálne v štádium už asi 4 backtestu a možno po novom roku začnem papertradovať. Keďže zatiaľ nemám potrebný kapitál, budem papertradovať. Práve do tej chvíle kým budem mať požadovaný kapitál. Viem aký mám príjem aké výdaje a tak nejak som si to načasoval, aby keď spapertradujem asi 3- 5 mesiacov, mohol som prejsť na LIVE. Či sa tak stane neviem. Ale čo sa týka financii tak by som to mal stihnúť, takže problém môže nastať už len v tom prípade ak by nedopadol dobre backtest alebo paper. V tom prípade to bude tiež dobre, lebo aspoň našporím viac finančních prostriedkov a budem mať väčšiu rezervu.

Taký asi môj pohľad na backtest, paper a LIVE. Možno sa to ale časom zmení :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lenka681

K tejto téme sa tu moc nechce nikto vyjadrovať, pretože už toho tu bolo popisané dosť. Skúste si to vyhľadať. Nemal by byť problém to nájsť. Ale v podstate dojdete k tomu, že všetky ekonomické veci tykajúce sa zdaňovania príjmov nechajte na daňového poradcu, ktorý Vám dá na to pečiatku a ktorý prevezme zodpovednosť, že je to v poriadku. Takisto sa dozviete jednú základnú vec, že začinajúci myslia hneď na to ako to zdaňovať. Ale nemyslia na to, že ich čaká veeeeeľká cesta za tým aby mali čo zdaňovať. Veľká cesta, tým myslím aj niekoľko rokov. Ak máte potrebný kapitál, o ktorý môžete prísť možno sa tá doba skráti, ale aj tak. Ja osobne som sa o tradingu dozvedel pred rokom a 3mesiacmi. Momentálne som v situácii, že mám niečo nabacktestované, ale nemám kapitál. Ale to neznamená, že ak máte dnes potrebný kapitál, tak hneď po pol roku budete už mať čo odvádzať. Je to dlhá cesta.

Takže celkovo ak to zhrniem, tak odpoveď na Vašu otázku je, že ak budete mať čo odvádzať a budete v tradingu zarábať, nebude pre Vás problém zaplatiť si pár EUR za daňového poradcu, ktorý všetko urobí za Vás.

Môj názor. Možno má niekto iný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to t.o.m., máte pravdu ze jsem Vas spatne pochopil, hold mam presvedceni ze lide pojmem ''fungovani trhu'' znacne shazuji a nerozumi mu. Rad se s vami podelim, jak jsem s timto konceptem zacinal, ty veci jsem musel trochu pohledat, uz skoro rok jsem na toto tema nic teoretickeho necetl, zabyvam se ciste praxi. Co me nakoplo byli prave zde na foru zminene knihy od pana Jankovskeho. Dle mne nejde o masove sireneho autora, ale jeho knihy jsou nesrovnatelne kvalitnejsi, kazdou jeho knihu jsem precetl, bez prehaneni, asi 15x a mam z nich vypisky, ktere jsem kdysi citaval kazdy den. U tohoto autora doporucuji knihy cist nekolikrat, abyste plne pochopil koncept, ke kteremu se vztahuji, jde o velmi jedinecne knihy (vuci ostatnim co jsem cetl) a je v jich vsechno co je treba vedet k profitabilnimu tradingu - ale jak to uz byva, evidentni se to stane az je to ctenar schopny pochopit a videt s dostatecnym nadhledem. Pohled na trh, ktery me dovedl nejdal byl - ZERO SUM GAME. Opet, nevim jak jej chapte, popripade jestli se u nej mam vubec zdrzovat. Diky nemu jsem pochopil trading, ale opet, nestaci si jen neco precist na toto tema. Do doby nezli jsem jej pochopil, to bylo v tradingu jen slepe tapani zalozene na iluzich, ktere jak mozna uznate, jsou vsudy pritomne. Dale - kdo se na ''mem'' trhu pohybuje. Zvolil jsem si trh ZF, tomuto trhu rozumim, vim kdo se na nem pohybuje, jake sleduje cile, jake ma omezeni co si muze/nemuze dovolit a mnoho dalsiho. Rad bych podotknul, nejde zde o prazdne fraze typu ''tomu trhu rozumim'', predchazelo tomu velice hluboke zkoumani ruznych slozek. Prace, ktera me v tomto nastartovala je od Lawrence Harrise a jmenuje se The Winners And Losers Of The Zero-Sum Game - The Origins Of Trading Profits, prikladam ji na stazeni ve svem prispevku (na foru se jiz objevila). Mohl bych to vice rozepsat, pokud budete mit potrebu, udelam tak, nerad bych ale psal veci o kterych jiz vite. Nevim jak jste daleko, cim jste prosel, proto se mi ty spravne body, ktere bych mel zminil, tezko tipuji. Vyse uvedene byla pouze prvni cast. Rekl bych, ta lehci. Dalsi cast zacala uz trochu driv, no zlom nastal s timto dilem ''Tolle, Eckhart - The Power of Now''. Ta kniha je i v cestine, koncept ktery je tam prezentovan ted vysvetlovat nebudu, jde jiz v podstate o jiny smer mysleni/zvladnuti emoci, uvedomeni se a dostani se do zony. Zminene je to velice pochopitelne, ale bez spravne dusevni struktury kniha prijde opet vnivec. V oblasti tradingu vsak neznam jedineho cecha/slovaka, ktery by o tomto neco vedel - dluzno podotknout, ze zaroven neznam jedineho profitabilniho cecha/slovaka. Naopak znam lidi, kteri me s timto konceptem seznamili a ti maji vysledky zcela opacne vuci vetsine. Tim nechci rici, ze je to nutne ci ze Vam to pomuze, pisi co pomohlo me. Jsem si vedom, ze jsem nenapsal nic konkretniho, pokud si myslite ze bych mel neco rozepsat, rad to udelam, i kdyz v tomto kontextu preferuji jine sdileni informaci, nezli forum.

17826

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Koho zaujímajú tieto veci ktoré tu deluxe zmieňuje či už ohľadom problematiky backtestu alebo fungovania trhu, dajte si vyhľadať príspevky od človeka pod nickom Heron a začnite čítať najlepšie od prvého príspevku. www.financnik.cz/forum/search.php?18,search=Heron,page=7,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=ALL,body=0,author=1,subject=1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to deluxe

dakujem za odpoved a informacie

viac uz ani pisat netreba pretoze by som to ani nemusel pochopit, takze zacnem s tym co ste napisali a prestudujem si to. bude to urcite nejaku chvilu trvat, takze sa ozvem niekedy v buducnosti.

s tym slepym tapanim zalozenym na iluziach ste to ale vystihol. prave toto nechcem

Takze este raz diky

Tom

PS: ostatnym tiez diky za prispevky


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Deluxe
Dobry prispevok,ja si myslim ze ego je ta stranka cloveka co ho stale nuti byt lepsi ako ostatny,mat pravdu,ukazat ze tie jeho nazory su lepsie a hlbsie ako nazory ostatnych,to sa napr. v tradingu prejavuje tak ze chceme zarabat obrovske sumy ktore daleko prevysuju moznost nasej spotreby len koli tomu aby sme ukazali ze na to mame,ze dokazeme nieco o com mnohy iny len snivaju a nikdy to nedokazu.
K osobnemu rozvoju ma kazdy svoj nazor,podla mna ide o to uvedomit si svoje nedostatky a potom pracovat na ich odstraneni,tym mam na mysli aj pomaly rozpustat ego-tu je dolezite dostatocne pochpitco je ego a ako posobi na nase konanie a myslenie.
A k tomu darovaniu penazi s tebou suhlasim v tom bode kde hovoris ze aj ty co prispievaju na dobrocinne ucely si honia ego a cakaju za to nejaku uctu alebo unanie ano vo vacsine to tak je.To je uz na kazdom kto sa do takej situacie dostane ako sa rozhodne.
Neviem ci je to honenie si ega alebo velkost cloveka ale myslim si ze pokial mam nadbytok tak je spravne pouzit ho na nejake dobrocinne ucely.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nějaké dobročinné účely je vhodné sehnat si včas, neboť se pak zjistí, že to nejde jen tak, natažených rukou je moc na to málo co lze dát a konec daňového období je za dveřmi. Taky je dobré předem zjistit jak darovat aby 10% nezůstalo zprostředkovávájícím vyžírkům. Samozřejmě nejlépe ve svém blízkém okolí. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to chris.db,

ahoj, rad se podelim.
Cetl jsem nasledujici tituly:
Jankovsky, Jason Alan – The Art of the Trade - What I Learned (and Lost) Trading the Chicago
Jankovsky, Jason Alan - Time Compression Trading Exploiting Multiple Time Frames in Zero Sum Markets
Jankovsky, Jason Alan - Trading rules that work

Vsechny knihy radim mezi to nejlepsi co jsem o tradingu cetl, avsak, bez patricnych znalosti a pochopeni kontextu v nich zminovanych, (hlavne v prvnich dvou) je prakticka aplikace informaci velmi slozita.

Prvni kniha je Trading Rules that Work - jde o jista pravidla, ktera jsou dle autora potrebna k uspesnemu obchodovani. Tyto pravidla vsak nejsou podane konvencnim zpusobem, jsou uvedena originalne a urcite nasmeruji spravnym smerem. Jako nejdulezitejsi vsak v knize vnimam, poznamku, ale je to i duch ktery se nese celou knihou, a to - tyto pravidla budou naprosto nepotreba pote, co se naucite umeni tradingu, tyto pravidla jsou potrebna jen do te doby, nezli pochopite trading, do te doby Vas jen udrzi ve hre abyste neskoncili driv nez se naucite lekce, ktere jsou potreba. Pote ztrati vyznam.

Druha kniha - The Art of the Trade, pro mne nejlepsi kniha o tradingu co jsem cetl. Trading - umeni. Hodne lidi nevidi spojitost, protoze to co studuji jsou grafy, indikatory apod. - ergo veci, ktere spadaji do smeru ''exaktni veda''. Lepsi knihu na toto tema jsem necetl. Nedozvite se tam naprosto (nebo skoro) nic o tom jak obchodovat, ale zjistite jak k obchodovani pristupovat potazmo co z Vas udela TRADERA.
Cela kniha se tyka autorova zivota, udalosti ktere se mu prihodili a ktere meli za nasledek jeho velmi uspesnou karieru. Dle reakci, jde o dle mne, nepochopenou knihu, co se tyce hloubky-obsahu, takze jako vzdy - odnesete si z ni jen to na co mate uz pripravenou ''pudu''.

Treti kniha Time compression, zabyva se ciste Zero-Sum trhem a dusledky ktere se k tomu vztahuji. Studiem teto knihy jsem stravil nejvice casu, opravdu je treba si naprosto vzit koncept, o kterem autor mluvi. Dale se o ni nebudu rozepisovat, necht si to kazdy pochopi po svem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

nejsem si moc jistý, ale není autorem právě ten, komu se na trhu moc nevede/nevedlo a zřejmě si myslí, že trhne nějaký cash na psaní ?
Pokud si přečtu recenzi na about.com, tak právě od tohoto pána bych si tedy radit nenechal ... :
(commodities.about.com/od/commoditybookreviews/fr/artofthetrade.htm)

Trading NENÍ umění, trading JE tvrdý byznys.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kbtm,

Pekny den i Vam.

Osobne je mi naprosto jedno KDO to pise, jde mi o to CO pise. Jestli to jsou blbosti nebo ne, na to mi recenze odpoved neda, to si musim urcit ja sam za sebe dle toho co mi funguje a co ne. Mozna si Jankovsky nevydelal ani dolar, uprimne je mi to jedno, jeho knihy, kdyz jsem je citaval mi velmi pomohli.

Je trading umeni ci byznys? Necht kazdy posoudi sam, nikoho presvedcovat nebudu.

S uctou deluxe

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím :). Som začiatočník (nie úplne základným výrazom rozumiem, taktiež som čo to pochytal z internetu a diskusií +čítal som knihu Jak se stát intradenným financníkem od pána Tomáša a Petra). Moja otázka sa zýka backtestu. Určite to tu už bolo aj v knižke bolo čo to o tom popísané....ale stále neviem ako na to....je tu nejaký konkrétny link? Prosím vie mi niekto poradiť kde si možem stiahnúť lacné a dobré grafy? Aký program mám vôbec použít na samotný bactest? Neivem o tom nič, tak by mi veľmi pomohol nejaký konkrétny návod. Tým myslím naozaj konkrétny( doslova "po lopate" - napr. : 1. stiahni to a to, 2. otvor program ten a ten........atd.) Dakujem za odpovede (tu)

PS: Odkaz pre zakladateľov tohto vebu (Peter a Tomáš): Dakujem čo pre nás začínajúcich robite, tým myslím tento web. Velmi mi to pomáha a myslim ze nie som jediný ktorý vám dakujú..... (tu) (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...