Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

PetrPavel:
Musíš přiznat veškerý příjem a proti tomu můžeš položit související náklady a ztrátu - obojí se vyplňuje do DP. Daní se pak kladný rozdíl. Pokuty za nečinnost či nedodržení podmínek výše účtu -margincally a poplatky za data a převody peněz zcela jistě jako náklad FO FÚ neuznají. Asi bys měl změnit daňového poradce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 krakra: v principu je dobré odpovídat na otázku, která byla položena. Kdo toto konzultoval s daňovým poradcem, této drobné nuanci porozumí, kdo ne, měl by si k němu zajít, pokud ho zdaňování zajímá. V principu je dobré ptát se přímo u zdroje, neboť zprostředkováním se kvalita informace snižuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

garax:
nechtěl jsem vyvolávat další polemiku o danních, bylo to zde již rozebíráno mnohokrát a nejlepší dotazy se týkali způsobů jak utéct s našimi úžasnými zisky s tradingu do daňových rájů :D

Můj názor je, že zde se máme spíše snažit si vzájemně pomoci, abychom byli ziskoví (a vím, že zrovna ty hodně pomáháš) a na ty daně je skutečně daňový poradce.



Spec799
jakýkoliv přísun peněz ze zahraničí bude našemi úřady sledován, ale pokud se cheš daním vyhnout založil bych účet v daňovém ráji a tímto rájem nemyslím nějakou exotickou zemi, ale Prahu. Kdo nechce platit daně je přihlášen na finnačním úřadě v Praze..... tak to skutečně funguje, ale jinak už asi tento flame ukončeme.

Dobré obchody všem
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, jak již pro zkušené a ostřílené tradery, tak samozřejmě i pro úplné nováčky a zelenáče jako jsem já. Předem svého dotazu a prosby o pomoc zmíním, že o obchodování na burze se "aktivněji" zabývám pouze pár týdnů. Nedávno jsem narazil na tento skvělý server a čerpám z něj mnoho informací. Chtěl bych zdejší zkušené tradery požádat o pomoc. Jelikož nemám k dispozici řekněme 7000USD na obchod, ale možnost jak je ušetřit v delším časovém horizontu( rok,dva) mám, chci se do té doby věnovat pilnému studiu a obchodování nanečisto. Musím ovšem vstřebat mnoho a mnoho nových informací... proto bych potřeboval, jestli by toho byl někdo schopen tak trošku načrtnout,poradit čím ve svém studiu začít... jestli se vrhnout na psychologickou stránku,money managment, či snažit se "číst" z grafů za použití nejruznějších technik? Zatím jsem ve fázi, kde kažodenně navštěvuji tento server a zatím zcela namátkově čtu zde přidané články. Takovýto systém je ale určitě nedostačující... proto bych se chtěl zaměřit hlavně na dobrý postup ve studiu, aby mé nové poznatky jaksi navazovaly na ty staré a podobně. Moc bych proto chtěl poprosit, zda-li by se o své zkušenosti se studiem se mnou nepodělil nějaký zkušenější kolega-trader? nejde mi teď vůbec o nějaké konkrétní "strategie" obchodování, k tomu mám ještě daleko. Spíš čím začít, a čím pomalu navazovat? Kdy začít obchodovat nanečisto a podobně? Doufám, že můj dotaz u Vás nevyvolá posměch. Předem velice děkuji za každého ochotného kolegu, který přispěje svým poznatkem. S přáním hezkého dne Stenly

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prusy25
nemusíš se bát smíchu, tady každý ví jaké to bylo začínat. Určitě se ozve i někdo zkušenější, ale můj názor je tento.

Začni kliknutím vlevo nahoře na kolonku "Manuál zdarma" a ten pilně nastuduj. Zjisti si, kde můžeš sehnat zdarma platformu (např. Ninja Trader, kde jsou zdarma zpětně data a lze vše otestovat pomoci replay,) a pak začni při studiu sledovat grafy, zjišťovat na co je který indikátor a objevovat čím se liší jednotlivé trhy. Na zjištění jaký je který broker máš skutečně dva roky čas. A ty dva roky jsou ideální na to aby ses na ostré (live) obchodování připravil.

Psychologie je moc a moc důležitá, stejně jako moneymanagement a další pojmy na které brzo přijdeš. Nicméně je zbytečné se zabývat "větnou skladbou když ještě neznáš abecedu". Tím mám na mysly napřed základy trhů, grafů, příkazů a pod. a až budeš mít v hlavě nějaký i nejjednodušší systém - zapoj psychologii.

Držím ti moc palce a přeji dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PetrPavel

Děkuji za přínosnou odpověď. Jak již z pročítání fóra vidím, je komunita traderů velmi vstřícná až rodinná, což je hlavně pro začátky každého z nás určitě velkým přínosem. Manuál jsem doslova zhltl už dvakrát. Děkuji za radu na software Ninja Trader...nějak sem ho v tom množství informací přehlédl a právě sem hledal nějaký program, kde si budu moct "pročítat" množství nejrůznějších grafů. Jak píšeš o brokerovi zatím absolutně neuvažuji to je daleká budoucnost...v tomto ohledu nemíním nic uspěchat...prvně samozřejmě řádná příprava a studium. A co literatura? Je nějaký titul,který by určitě začínajícímu traderovi neměl chybět ve sbírce? Nebo je na literaturu brzy a zabývat se jí mám až po částečném pochopení jak funguje trh, jak se v různých situacích chová a podobně?

Opět děkuji za přínosné odpovědi.Stenly

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prusy25:
Podle mě to úplně nejzákladnější je položit si odpovědi na dvě otázky:

1. Co hodlám obchodovat (komoditní futures / spready / akcie a ETF / opce).
2. Jak dlouho hodlám držet obchody (minuty / hodiny / dny / týdny / měsíce nebo i déle).

Vše má samozřejmě své klady a zápory.

A nepřeceňoval bych psychologii. Trhům je jedno, jak se my obchodníci při obchodování cítíme... Samozřejmě je potřeba obchodovat v klidu, ale to by mělo přijít víceméně samovolně, když má člověk solidní systém a vyhovující money management.

Pokud jde o literaturu, kdybych měl vypíchnout jen jednoho autora, byl by to asi Elder (ale jeho knihy asi nebudou příliš vhodné pro intradenní obchodníky).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opět velmi děkuji všem diskutujícím. Zapomněl jsem zmínit, že hodlám obchodovat jen a pouze future komodity. Na ty bych se chtěl zaměřit. Co se týče délky držení...tak zatím nejsem pevně rozhodnut...uvažuji o kombinaci intradenního a "dlouhobějšího" obchodování, ale jak říkám... zatím jsem skutečně na začátku. Pročítal sem si několikrát za sebou zde umístěný manuál a snažím si z něj dělat poznámky, které se mi jeví jako nejdůležitější a vše pomalu pochopit. V tuhle chvíli tak trošku zápasím s Ninja Trader 7...abych do něj dostal všechna data a grafy, která chci. Pak se budu určitě nějakou dobu orientovat v grafech, abych měl nějaký základní přehled. Chtěl jsem se dále zeptat, zda-li má někdo zkušenost s knihou vydanou zakladateli tohoto servru? Případně zkušenost s nějakých kurzů, či školení? Jsou tyto kurzy nezbytné pro co nejlepší pochopení problematiky tradingu, nebo se lze bez nich obejít a informace sbírat na internetu, případně v knihách? Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...