Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Prusy25, na tradingu je najlepšie ale zároveň i najťažšie práve to, že každému vyhovuje niečo iné. Bohužiaľ, čo bude vyhovovať tebe zistíš len ty sám.
Podľa mňa začni základnými informáciami o tradingu v manuáloch, pozri knihy, ktoré sú i tu na finančníku, potom až ti budú jasné základy, stiahni si nejaký soft a začni pozerať do grafov a začni sa zaujímať o nejaké jednoduché obchodné systémy, potom testuj-testuj-testuj.... Postupne ako sa budeš týmto všetkým prekúsavať, budeš nachádzať odpovede na otázky, ktorých máš teraz v hlave určite milión.
Bohužiaľ neexistujú skratky, ani zaručené rady, jediné čo ti pomôže bude tvoja vytrvalosť a odhodlanie.
Držím ti palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Prusy25
knihy i kurzy Petra a Tomáše jsou skvělé, profesionálně připravené. Mám všechny jejich knihy a pokud jde o kurzy absolvoval jsem Spready, Opce 1, Opce 2 a mám zakoupen webinář o psychologii a webinář spreadů.
Musím jen chválit. Samostudiem jsem se například ve spreadech plácal a kurz mi doslova otevřel oči.

Takže kurz "Základy úspěšného obchodování na burze" viz zde: www.financnik.cz/kurzy-obchodovani-na-burze/zaklady-obchodovani.html
by mohl být pro tebe vhodný. Samozřejmě pokud je ti finančně dostupný.
Na tomto konkrétním kurzu jsem nebyl, ale jak jsem se zmínil na kurzu mě vždy doslova nakopli a já poskočil dopředu o mnoho a mnoho týdnů samostudia. Takže za sebe - ano jak s knihama tak s kurzy finančníků jsem spokojen.

Pokud jde o knihy na tvém místě bych klidně počkal do vánoc. Toho materiálu, který tu na těchto stránkách je tolik, že máš zatím co studovat.

Ninju nainstaluješ viz zde: www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-1.html
vlevo je spousta linků, kde je vysvětleno veškeré možné nastavení.

Tak snad tě nebolí hlava :)

drž se a dobré obchody, byť třeba na demu,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prusy25 - určitě si zakup jejich ebooky (především MM, Psychologii) je to směšných 250Kč za jednu ebooku na to jaké v nich jsou obsaženy informace. Knihy si prozatím nekupuj pokud si úplně na začátku jak říkáš...do těch se pusť tak za měsíc-dva.
Co se týče kurzů tak s těma bych taky ještě chvíli počkal být tebou, kór když jsou teď už někdy v srpnu což je poměrně brzo od tvých začátků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatanka1 ak myslis datumy, kedy sa prechadza z jedneho kontraktu na druhy tak u indexov je to druhy piatok od zaciatku mesiaca v ktorom expiruje kontrakt resp. zacina novy kontrakt. aspon mne to tak vyslo z testov ked som porovnaval volume v jednotlive dni. Znacil som si tie datumy do excelu ked som backtestoval YM. ostatne idexy budu mat velmi pravdepodobne tie iste datumy prechodu na novy kontrakt viac obrazok

19774

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tatanka1 uz ani neviem, niekde som to vycital, asi aj tu na tomto fore alebo na nete, to bolo davno ale skusil som trosku googlit a nasiel som to ono v popise a specifikacii kontraktu na stranke cmegroup sa rollover day nepise, tam pisu iba Last trading day (posledny obchodny den) co je treti piatok kontraktneho mesiaca, http://www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/e-mini-dow_contract_specifications.html a den v ktory sa roluje je 8 dni predtym, cize spravidla tyzden predtym zo stvrtka na piatok, teda z druheho stvrtka na druhy piatok v mesiaci, vynimka je iba v pripade ako bol tento mesiac kedy bol prvy den v mesiaci jun piatok a na dalsi tyzden bol stvrtok a piatok kedy sa rolovalo, dam ti tu linky z bigmiketrading fora kde sa to preberalo a je to pekne napisane a potom este excelovsky subor v ktorom su vsetky komodity a ich "Last trading day" ktory som tiez niekde nasiel na internete. http://www.bigmiketrading.com/traders-hideout/2073-rollover-days-some-quick-facts-about.html v tomto vlakne to najdes rozpisane pripadne odkazy na rozne ine stranky tak si to prestuduj pretoze kazda trieda komodit to ma trosku inak Datum kedy prejst na novy kontrakt najdes aj v ninjatraderi , tam je to defaultne nastavene tak si to mozes pozriet aj tam ale neviem ci je to presne, najdes to v instrument manageri, vyberies komoditu, kliknes edit, prepnes na kartu Misc a tam dole na spodu to je ja som si porovnaval volume premarketu a prvych par minut obchodnej session ked som si robil backtesty a vzdy mi to vyslo tak ze stvrtok sa este obchoduje stary kontrakt a v piatok sa obchoduje uz novy lebo je na nom vyssie volume i ked ten rozdiel nie je nejaky velky. Priloha 1. xls subor so specifikaciou kontraktov 2. screenshot kde najdes nastavenia rollover day v ninjatraderi

19776

19777

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Caute,
chcel by som sa opytat, ktoru knihu by ste mi doporucili precitat ako prvu "Jak se stát intradenním finančníkem" alebo "Kompletní průvodce úspěšného finančníka"? Mam za sebou komoditny manual, precital som si ho 2x a chcel by som teraz zacat knihou, len neviem, ktora je vhodnejsia pre uplneho zaciatocnika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj

to Tatanka 1

pises ze by si chcela ucelenu tabulku,skus si to netabulkovat,cize pozeraj sa na to z nadhladom,niekedy prilisne sledovanie,znacenie,tabulkovanie je na skodu,trhy potrebuju nadhlad,skus ist do toho viac strmhlav,otvor si ucet u brokera studuj jeho platformu,obchoduj sim,alebo ak si trufas tak live,ale nikdy nezabudaj na stoploss.Mozno ta to posunie dalej,aspon mne to pomohlo,meustale 4 roky som sa tocil do okola,spekuloval aky trh?aky broker?a kade co ine,az som si raz povedal,idem do toho.a pomohlo,potom sa uz zacnes pozerat na veci inac....
-kusa som odbehol :-),ale napr. v platforme brokera ti staci sledovat zobchodovane volume,a hned budes vediet ze sa blizi rollover,je to druhy stvrtok v mesiaci napr. minuly tyzden bolo volum oklo 50-100 a tento tyzden sa vyrovnavalo a postupne aj prevysovalo 09 viac ako 06,tak aspon mne to takto staci,moc si to nekomplikujem :-)

tak dufam ze som poradil

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...