Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Bill9195 jsem taky u xtb, přešel jsem jak to šlo asi před rokem na variabilní spread, nyní obchoduji přes jejich model STP a myslím, že je to ještě lepší. Doporučuji si na jejich stránkách v profilu investora tento stp mt4 nainstalovat, osahat si ho, je to v podstatě stejné, jen vylepšené o inteligentní příkazy, vše je možno zhlédnout na archivu webinářů, tuším že tento webinář nese název obchodujte profesionálně :-) nebo tak nějak. Zásadní rozdíl je ve spredu, na eur/usd se pohybuje kolem 0.4 pips, zbytek komise, celkem kolem 1.2 pips. V tomto ohledu srovnatelné s Ducascopy.
A přeju pevný nervy v live

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, dneska jsem v SOL traderu udelal 2 obchody v RLM-MU2 za 30 minut se ziskem 780 USD. Chci se zeptat je to normalni nebo jsem byl moc agresivni ? Ridim se pouze jednim indikatorem CCI 14 kterej mam vysrafovanej a delam to podobne jako u paternu ZLR, 6 usec. a na sygnalu na close vztupuji, potom jak se CCI zahne do protismeru tak na close vystupuji. Ale pouzivam pouze CCI 14 zadny jiny indikator ani cenovy graf ne. Obchody se mi dari a zisky prevysuji ztraty.

19970

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, už nějak tak rok studuji kolem burzy informace. Chtěl bych ale absolvovat nějaký kurz kde mě vše někdo pěkně vysvětlí, získám nějakou zpětnou vazbu atd. Máte z nějakým kvalitním kurzem zkušenosti? Kamarádka se to učí u Business Partners v Brně a říkala že dobré. Ale nějak jim nevěřím. :) Budu moc rád když někdo tady napíše zkušenosti. Nebo jestli fakt bude nejlepší se to jet naučit nějak do ciziny.
Dík za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nathaniel:

hlavně záleží o jaký typ obchodování máte zájem..Finančník nabízí celou řadu kurzů praktického obchodování: www.financnik.cz/kurzy-obchodovani-na-burze/ vždy tam máte i reference studentů..dále jsou v nabídce také kurzy používání vybraného softwaru: www.financnik.cz/kurzy-softwaru/

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň. Som začiatočník ktorý ma za sebou backtest, a chystám sa v najbližších dňoch na live obchodovanie. CHem si účet otvoriť u IB...keď si prenajmem platformu NT, môžem zadávať príkazy priamo cez platformu, alebo musím aj zavolať brookerovi?....ďakujem pekne za odpoveď...PS: ak mi viete ako skresať polatky banky za prevod na US účet budem vďačný - prípadne poradte nejakú inštitúciu..:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO:Nathaniel

som taktiež začiatočník...všetko ide...financik.cz je jedineční projekt vďaka ktorému sa vzdelávam už pol roka a tento týžden precházam na live účet u IB... taktiež chem ísť na nejaký seminár ale iba kvoli tomu aby som videl pana nesnidala a podhajskeho na vlastne oči:D...su to predsa len moji učitelia..všetky članky na financnikovy som si prečital, kúpil som si ich knihu - jak se stat intradenným financnikom, pootm knihu od larryho - kratkodobe tajomstva dlhodobyh obchodov...svoje studium som zacal na deme - bol to forexovy ucet, neskor som prisiel na to ze komodity su pre mna top:)..mimochodom chem obchodovať systém fin win na NT7

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den kolegové tradeři. Je to asi 3-4 měsíce, co se tradingem zabývám. Zatím jsem jen ve fázi studia, ale cítím že již je čas posunout se o krok dál, tudíž k backtestingu. Chtěl bych se před tímto přechodem na vyšší level, s Vámi podělit o své dojmy a myšlenky. Snad tyto myšlenky a dojmy pomůžou úplným začátečníkům a budou malou inspirací a snad Vy zkušenější realisticky zhodnotíte, zkritizujete můj dosavadní přístup. Začínal sem asi jako většina prostudováním on-line komoditního manuálu, který sem si zpracoval ve wordu a naučil. Dále sem na finančníku prostudoval a opět si zpracoval všechny články z obchodních základů. Články jsem si dle kategorii roztřídil,opět zpracoval, vytiskl a nastudoval. Pochopil jsem důležitost psychologie v tradingu a proto si zakoupil ebok "Kompletní průvodce psychologii obchodování" a další ebok "Burza srozumitelně a výběr trhu". Obě knihy jsem přečetl, kdy psychologii si přečtu ještě jistě mnohokrát. Studium sem zakončil seznámením se se systémem CCI a studiem indikátorů. Ovšem pochopil jsem, že když to myslím s tradingem vážně, je třeba se mu začít věnovat pravidelně a hlavně systematicky. Zatím jsem se snažil aby mi trading nezasahoval nějak moc do života...ale cítím, že je pomalu třeba přidat. Z toho co sem se dočetl, se mi až nechce věřit tomu, že mnoho a mnoho traderů vstupuje do obchodů čistě intuitivně, bez obchodního plánu, stop losu a podobně. Pokud to tak skutečně je, mám do začátku výhodu kterou hodlám využít. Dále zde na fóru čtu příběhy obchodníků, kteří začínají reálné obchodování po 6 měsících věnování se tradingu. Není to neuvěřitelně krátká doba?? Už sem tak nějak rozhodnutý, že bych chtěl zkusit backtestovat formaci double top/bottom s použitím jednoho indikátoru na trhu kukuřice či cukru. Zaujal mne také CCI systém. Teď bych chtěl poprosit všechny zkušenější kolegy, jestli by mi do začátku nemohli dát pár rad. Který software pro backetst používat? Nějaká rozumný podíl cena/poskytnuté služby? Na co si ze začátku dávat pozor? Čemu věnovat zvýšenou pozornost a co naopak ze začátku tzv "neřešit"? Samozřejmě pokud vidíte v mém přístupu jakékoliv chyby, určitě budu velice rád když mě na ně upozorníte. Doufám, že tímto svým příspěvkem jen zbytečně nezabírám na fóru místo a doufám že se mi dostane mnoho zajímavých odpovědí. Předem děkuji všem ochotným traderům, a nováčkům jako jsem já sám přeji mnoho sil"

Trader Stenly

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prusy25
Z príspevku je vidieť, že rád študuješ :) - tu sú všetky informácie k softwaru na pozičné aj intradenné obchodovanie - www.financnik.cz/wiki/
Ak by ťa zaujímali bližšie skúsenosti so softwarom - prečítaj si fórum - www.financnik.cz/forum/list.php?3

To je na začiatok. Žiadne ďalšie konkrétne rady až taký zmysel nemajú, pretože každý máme odlišnú povahu a podľa toho si musíme sami vyvinúť obchodný plán, štýl... Všetky tieto a ostatné informácie, ktoré potrebuješ na ziskové obchodovanie sú na tejto stránke zadarmo - využi túto skvelú možnosť a prejdi si všetky články. Ak chceš svoje účenie zrýchliť, prihlás na nejaký kurz.

O všetkých začiatočníckych chybách sa tu píše prakticky dookola a predsa sa im málokto vyhne. Proste tým musíš prejsť sám a zvládnutie týchto krušných začiatkov a frustrácie z počiatočného neúspechu je predpoklad budúceho úspešného tradera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...