Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás,

zavítal jsem sem na portál z důvodu že jsem obchodník s komoditami převážně cukru v EU. A proto bych se rád zeptal na pár otázek. Když jsem četl v návodu že obchoduji na burze se smlouvami které mohu získat, když je neprodám před vypršením data prodeje, tak mohu nějak ovlivnit množství zboží?

Mohu si nějak zajistit že bych tak to nakupoval fyzicky zboží?

Příklad: koupím na burze smlouvu v množství 1000Mt řepného cukru. Ponechám si ji a pak mě to zboží dodavatel doveze do mého skladu?

Chtěl bych totiž tímto způsobem nakupovat pro své klienty zboží.

Doufám že jste pochopily mojí myšlenku.

Děkuji za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Běžně množství ovlivňuješ počtem kontraktů, kdy 1 kontrakt = jasně definované množství pro danou komoditu.
Co jsem pročítal články tak fyzické převzetí komodity by běžně nemělo být možné, kvůli automatickému vypořádání brokerem v případě nereagování na FND (first notice day) a LND (last notice day).
Ale zkus se optat přímo brokera jestli by to možné bylo, asi to ale nebude tak jednoduché.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

predpokladam, ze mluvis o opcch. Prakticke uplatneni az do finalniho stadia neni standardnim kroke.Obecne vzato se da myslim mluvit spis o ucelu spekulace, nez o samotnem buy in on Sugar. Na strane druhe zakladni princip opci je prave v tomto principu. Potom souhlasim s predchozim prispevkem a na zaklade dohody s brokerem by to nemel byt problem. Jen je potreba si jej pohlidat, resp. projit si podminky spoluprace s brokerem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě dotaz:

Trochu to nechápu kde berou ty ceny. Vždy jsem myslel že na burze jsou lepší ceny k obchodování než normálně dejme tomu v kamenných obchodech. Jak je možné že na burze cena cukru je 19.14USD za 1libru (1libra = 0,489Kg), tak že nakoupím 1kg cukru cca za 36USD. A když normálně nakupuji cukr od cukrovarů tak nakupuji 1Kg cukru za cca 0,75Eur (0,93USD za 1Kg). Tak to máme rozdíl pomalu 35USD na jeden Kg. Jak je to možné že ten cukr na burze je až 35x dražší?

Nebo to počítám blbě?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já to jen přepočítal na Kg, ale mluvím tady v množství až 5.000Mt ... Dejme tomu čistě hypoteticky. Budu si hrát na kupce, a teď zavolám brookerovi že chci ponechat kontrakty v množství 10.000Mt řepného cukru. Může někdo vypočítat kolik by to teď stálo? Opravdu to chci pochopit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aktuální cena podle specifikace je "Price Quotation - U.S. Dollars per pound", čili 19,55 USD za libru. "Contract Size - 112,000 pounds" je velikost celého kontraktu. Taky se mi to zdá nějak divné. Pro srovnání u ropy to odpovídá. "Contract Unit - 1,000 barrels" a "Price Quotation - U.S. Dollars and Cents per barrel". 19USD za půl kila cukru je přinejmenším prapodivné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak vlastně začít obchodovat (komodity). Kde si můžu založit účet, stáhnou platformu, jestli se za ten účet nebo platformu něco platí? Chtěl jsem to zkusit na plus500 protože mi to přišlo nejvíce přístupné, ale nevím jestli se tomu dá věřit jelikož prý nemá licenci od ČNB a já bych rád investoval do něčeho důvěryhodného.
Děkuji za všechny rady a tipy. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Blatin:
Od +500 ruce pryč, to nemá s obchodováním na úrovni nic společného.
Než začnes s platformou apod. přečti si minimálně komoditní manuál na finančníkovi, urči strategii, money management a určitě něco o psychologii,backtest,papertrade...účet zatim nepotřebuješ pokud nechceš o peníze přijít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel234
obecně je to velmi snadné, odečti stav účtu na konci roku od stavu účtu na začátku a z toho, pokud jsi skončil v zisku zaplatíš 15% daň. Pokud máš nějaké náklady nebo ztrátu, tak to si odečíst nemůžeš. U příjmů z kapitálového majetku (snad to píši správně) se uvádí pouze zisky. Osobně takové věci nechávám na účetním, ať se snaží.

Určitě to bylo zde rozebíráno již mnohokrát v jiných vláknech tak si dej trochu práci to najít. Ve vlákně "Začínám..." mi příjde divné řešit daně dřív než to, jak vůbec dosáhovat konzistentních zisků.

Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...