Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Vám také dobrý den, v akciích jsem také nováček a tak jsem si pro zajímavost otevřet tento titul a chtěl bych se zeptat. Je tam na grafu znázorněno 4x dividenda /rok po zhruba 2%. To jsem netušil, že dividenda se vyplácí 4x za rok ? To asi je jak u které akcie že? Ještě jsem se chtěl zeptat, co je to Earnings, Earnings conference call ? To je nějaké zasedání valné hromady ohledně zisků společnosti a z té se dá usuzovat kolik budou dividendy? děkuji za případné info a shovívavost :)

22233

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přátelé, ETF bych doporučil mnohem víc než podílové fondy, jsou prostě po všech stránkách výhodnější. S opcemi bych si nelámal hlavu. Pro investování by mohl stačit i FIO broker (světová špička je ale Interactive Brokers). Earnings conference call není valná hromada, je to konference, na níž vedení firmy oznamuje (kvartální) hospodářské výsledky. Oznámení dividendy (zpravidla spolu s rozhodným dnem pro její získání) může být vyhlášeno zvlášť. V USA firmy vyplácejí dividendu zpravidla kvartálně (pokud ji tedy vůbec vyplácejí: neexistuje žádná povinnost vyplácet dividendu).
Jinak toto fórum čtou hlavně intradenní tradeři a mimoto podmínky používání tohoto fóra nejsou zrovna "friendly" (zákaz linků na české weby atd.), takže mnoho zkušenějších obchodníků sem, logicky, (už) nepřispívá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se za pozdní odpověď, ale momentálně nějak nestíhám :-(

b_trader : je to platforma ThinkOrSwim , ale jak psal tom_swing, je lepší Interactive brokers, je v UK a dá se tam otevřít účet. U ThinkOrSwim momentálně neotevírají residentum z ČR.

tom_swing: Děkuji za odpověď . Doufám, že Ty (Vy), nepřestaneš přispívat. Jsem vděčným čtenářem Vašich příspšvků. :)
tom_swing, xzajic atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AHoj vsem,

jen bych se chtel prosim zeptat, jestli je bezne, ze "mizi prikazy"? Papertraduji na demu od Pepperstone (klasika ne ECN) Vcera v noci asi hodinu po otevreni jsem podle sveho systemu otevrel 6 pozic na forexu. Asi hodinu sledoval jak se vyviji a pote sel spat (spekuloval jsem na to, ze se trh pokusi vyrovnt vznikle Gapy). Rano prijdu k pc a nic.

Prikazy nikde, balance nezmenen a ani v historii ani zminka o nejakych obchodech. Trochu me to zarazilo. I na mobilu jsem jeste mel stav rozjetych obchodu. Kdyz jsem se prihlasil k wifi a aktualizoval stav- byli pryc.

Stalo se mi to porve a byl jsem z toho trochu na vetvi. Nicmene otevrel jsem dalsich 6 obchodu dle sveho planu (oteviram v PO- zaviram v PA). Asi do obeda se trh vyvijel tak nejak nijak (byl jsem na cestach,tak jsem kontroloval obcaj jen stav na mobilu)- po obede zapnu mobil a... nic.

Ted jsem prisel domu a vse zkontroloval a skutecne nic. Vsechno je pryc. To je nejakych 12 prikazu za poslednich cca 18 hod. DIky vsem za rady. K cemu mi je Papertrading, kdyz mi mizi obchody? :-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj.Já si matně vzpomínám že když jsem začínala cca před 5lety, tak jsem měla špatně sehraný účet přes tel. a přes pc.a kdykoliv jsem otevřela obchod na tel. tak nebyl vidět na pc a obráceně.už si to fakt pamatuju jen matně:-) zkus si to jak na pc tak na tel nahrát znovu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, kterou knihu mám koupit jako první, když mě zajímá technická analýza a nejvíce se zajímám o komodity. Od které knihy bude lepší začít když jsem začátečník a potřebuju nabrat vědomosti
Knihy
a)Petr Podhajský, Tomáš Nesnídal:
Kompletní průvodce úspěšného finančníka
b)Tomáš Nesnídal, Petr Podhajský:
Jak se stát intradenním finančníkem
Děkuju. Proffiik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proffiik:

Jak se stát intradenním finančníkem je vyloženě zaměřená na intradenní obchodování, kdežto Kompletní průvodce úspěšného finančníka je takovým uceleným přehledem různých směrů obchodování..tj. jako úvodní přehled, pokud nevíte, jakým směrem se chcete vydat, je zřejmě vhodnější Kompletní průvodce...

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vas... Opet se dostavam na zacatek vseho, ikdyz se uz v tradingu chvili pohybuji. Pouze vsak u ceskych brokeru... Ted zacinam opet s backtesty... ale kdyz si tak backtestuju, tak jsem se zamyslel ohledne spreadu u futures.

Je u vsech brokeru a u futures take spread - rozdil bid/ask (hodne by to pak ovlivnovalo nastaveni trailing stoplossu), dekuju za odpoved.

Napr. u ceskeho brokera XTB je to vsude. Jak na Forexu, tak na Futures. Ale ted me prave napadlo, jestli u Interactive Brokers, nebo Trader Station atd... diky

Pak je takovy RT poplatek u XTB pro jeden kontrakt na profi uctu 200Kc + ten spread zhruha 0,5 bodu, coz je dalsich 25 dolaru (500Kc) !! Plati pro trh S&P 500.

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moverock: spread je vždycky protože, nejlepší nabídka je vždycky výše, než nejlepší poptátka. Viz obrázek S&P 500 mini futures. Nejlepší ask je 1654.50, nejlepší bid 1654.25 tzn. spread je 1 tick tzn. 12,5 dolarů. XTB vydělává na spreadech, proto je roztahuje (záměrně) jako směnárny ... z uvedeného vyplývá, že obchodovat přes XTB je holý nesmysl ...

23792

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja tomu asi porad nerozumim. A to jsem si uz prosel tak dlouhou cestu. A tady tento detail a zaklad mi porad unika.
Takze mam pocitat s jednim tickem navic? abych se udrzel v pozici.
Zkusim nejak popsat prikaz pro short pozici
Jsem v shortu, pak jde cena proti mne a ja mam nastaven stoploss na $1000.00 dolarech. Vrchol dalsi svicky se dostane na $999.75. Budu z takoveto pozice vyhozen?
U XTB by tomu tak bylo. (kdyby spread byl 0.25)

:S

Děkuji za trpělivost

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...