Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den všem,
Přečetl jsem velkou část článků na tomto webu. Všechno je mi jasné, hlavně proto, že stránky jsou velmi dobře strukturované a napsané. Pouze jsem se nedočetl jedno. Jakou šanci na úspěch má někdo jako já, koho dané téma velmi baví, bude mu věnovat dostatek času a bude dodržovat základní principy obchodování popisovaných na tomto webu? Jinými slovy jsem úplně na začátku a rad bych věděl zda úspěšně dojdu na konec. Mám se do toho pustit, obětovat čas studiu a testování. Jsem velmi racionální člověk a rad se rozhodují na základe dostatečného množství informací.
Díky moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) kdyz se nekdo pta v diskusi, jestli do toho jit, na 99% to neda...
2) stovky hodin ? to pridej ... dost casto se uvadi ze je to stejne jako napriklad stat se spickovym houslistou, sportovcem atd... casto se pise stat se expertem v urcite oblasti: 10000 hodin

ja osobne to kolik jsem tomu venoval radsi nepocitam, i kdyz uz to polevilo :)

jinak kdyz to vydrzis, tak zcela jiste te to uzivi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

klokano

Toto nie je spravne uvazovanie. Ja sa tradingu venujem cca 2,5 roka a investoval som do neho tisicky hodin, a az teraz mam pocit ze som nasiel tu spravnu cestu. Tu to tak nefunguje, toto nie je vysoka skola, kde je urcene ze za X rokov bude clovek "vzdelany". Z prispevku usudzujem, ze mate potrebu hladat nejaku istotu, ktoru v tradingu nenajdete asi nikdy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

diskuse se trochu stočila k počtu hodin, na což jsem se ani neptal. Ale když se nad tím zamyslím, tak je také dobré zvážit dopředu i toto, i když si to někteří z Vás nemyslí.
Zkusím vysvětlit. Říkáte, že řádově jde o tisíce hodin, což je spousta času. Když si vezmu, že chodím do práce a hodně volného času věnuji rodině, tak si musím přeci ujasnit, jestli vůbec budu mít kapacitu se učení a testování věnovat. A pokud zjistím, že ne, tak se raději do toho nebudu pouštět vůbec.

V mém původním dotazu jsem měl spíše na mysli Vaše pocity než něco exaktního. Jestli máte pocit po těch letech strávených s tradingem, že to stojí za to, že Vás to stále baví, že Vám to dalo více volnosti, svobody, finanční nezávislosti ...

Každopádně z Vašich odpovědí cítím, že to vidíte spíše pozitivně a za to díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klokano:

O hodinach jsi prvni zacal Ty ale to je vedlejsi. V Tvem prvnim prispevku me zarazilo tvrzeni, ze jsi racionalni clovek, ktery se rozhoduje na zaklade dostatku informaci. Delali jsme si trochu legraci, ale informace Ti mohu poskytnout dodtecne:

- pravdepodobnost, ze uspejes je vyrazne nizzsi nez 1/2
- bez ohledu na konecny vysledek je pravdepodobnost, ze zazijes frustraci a financni ztratu blizka 1
- nikdy nebudes mit predem dost informaci, ktere by ti zarucily uspech

... Rozmysle se Marenko rozmysli, na sve stesti pomysli ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

klokano,
kolik hodin si strávil ve škole a věnování se školním povinnostem, než si začal chodit do práce ?

nikdo ti nezaručí úspěch, trading je hodně tvrdý byznys, kde sice uspěje jen malé procento lidí, ale nic to neříká o Tvojí šanci na vítězství a kde víc než kde jinde, že bez risku neni zisk, musíš zkrátka riskovat čas, peníze, aby si vydělal, ale riskovat kontrolovaně

takže místo zjištovaání pocitů jiných na anonymního diskuzním foru si otevři graf, navrhni si strategii a zkus se dívat jako se cena pohybuje, nemusíš nutně sledovat indexy na 5minutovém grafu, možností a nástrojů je hodně, nic te neposune vpřed tak jako samostatná práce, musíš najít svoji cestu, svůj přístup, jinak neuspejes

a na Tvoje otázku: ano, stálo/stojí to za to, baví mi to, šel bych do toho znova a ty možnosti které to nabízí jsou skvělý!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...