Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

ahoj klokano,

pokud zvazujes venovany cas tradingu (a to je dobre), zkus zacit obchodovat komoditni spready .. to je asi tak nejmin narocne (casove) .. pomerne jednoduche na pochopeni, celkem to funguje, lepsi je zacit s vetsim kapitalem ale na otukani 10k +- staci a pak uvidis.
Myslim, ze ptat se zde na foru zda nas to bavi a zda by jsme do toho sly znovu, je noseni drivi do lesa :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím klokano,

já bych jen doplnil, že ješte bude záležet na timeframe, který budete obchodovat a pak na samotném trhu - jestli se bude jednat jen o komodity, indexy, forex, akcie nebo nějaký mix. Pro začátky bych spíše doporučoval studovat jeden trh. Standartně platí, že čím vyšší TF, tím méně musíte u PC trávit čas a sledovat pohyby. Toto by tedy značně vyřešilo otázku Vašeho "timemanagementu". Je to všechno postaveno na stylu obchodování, co vyhovuje někomu jinému, nemusí vůbec vyhovovat Vám. Každopádně je o co stát. Rozhodně bych si také pro začátek být Vámi založil někde demo účet a začal pomalinku polehounku zkoušet obchodovat. Samozřejmostí je také si obstarat příslušnou literaturu nebo pročíst zdejší manuály a dále se vzdělávat v problematice. Trh tady bude stále, a i když se bude značně postupem času měnit, tak Vám nikam neuteče :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry den, jako kazdy u vas zacinal s traidingem tak i ja sem se rozhodl proc to nezkusit, nainstaloval jsem si plattformu xtb a zalozil si demo ucet, po dvou dnech jsem rozsiril svuj ucet o 120000,- Kc virtul money bez jedineho ztratoveho obchodu. Ted prichazi ma otazka je toto mozne i s live uctem? Nebo je to jen dalsi trik "renomovane firmy" jak ziskat dalsi ovecku a pote ji uvest do reality. Dekuji za odpoved a omlouvam se za diakritiku pisi z telefonu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den, mám jako začátečník takový hloupý dotaz.

Nainstaloval jsem si demo forexovou platformu od Alpari (Metatrader 4). Platfotma je zdarma i pro pozdější reálné obchody a forexové živé data jsou také zdarma. Navíc se neplatí komisní poplatky (jenom spread). Obchodní účet lze otevřít i s menší částkou pro obchodování např.minilotů. Z tohoto pohledu mi forex připadá vhodnější pro začátečínající obchodníky.

Jelikož se zde na Finančníkovi však většina lidí věnuje obchodování komodit, hlavně elektronických akciových indexů. Kde platforma i živá data jsou převážně placené a za každý obchod se platí i komise. Vede mě to k domněnce, že z nějakého důvodu jsou tyto trhy i přes to zajímavější nebo spíš výhodnější k obchodování než zmíněný forex.

Můžete mi prosím napsat vaše důvody proč obchodujete indexy nebo forex??
Chápu že každému může vyhovovat něco jiného a každý má jiné finanční možnosti.
Rád bych však znal důvody týkající se čistě vlastnosti těchto trhů, co se vám lépe obchoduje, případně proč.

Jelikož jsem teprve na začátku, dosti by mi váš pohled na věc pomohl ;)
Děkuji, Franta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to franta22:
Forexoví brokeři nám mohou v platformě hýbat s cenou, nechat cenu při reportech zamrznout. Případně pokud budeme opravdu ziskoví, prostě přestanou plnit. Toto se stává především u Market Maker (Dealing Desk) brokerů. Tito brokeři zpravidla mají komise "nula", "nízké" spready apod. Nevýhodou je to, že dost dobře nedá toto jednání ze strany brokerů prokázat.

Pak jsou ECN a STP brokeři. Ovšem u STP accountu už se platí obvykle komise stejně jako u obchodování futures apod.

to DaveF:
Stop-run, zamrznutí ceny, skluzy v plnění... někde jsem tady na finančníkovi dával odkaz na část "neveřejné" MT4 prezentace, kde byly tyto vychytávky pro brokera prezentovány :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Hugos: u těch CFD mohu potvrdit že si společnost (konkrétně Plus500) upravuje data k obrazu svému. Nakoupil jsem přes ně BTC v době kdy jsem viděl příležitost, během pár dalších dnů se cena pohybovala podle burzy BTCE a poté byla aktuální cena i celá historie přepsána podle burzy BITSTAMP. Pokud šla cena nahoru, tak vždy CFD pár bodů zaostávalo apod. Tyhle společnosti vnímím spíš jako sázkovku na pohyb cen. Sice lze něco zkusit za levno, ale spread je většinou nepřiměřeně velký a pohyby cen nekopírují přesně konkrétní komoditu/akcii/instrument.

to tom_czr:
U forexu mě zaujaly problémy lidí, kteří tvrdí že v období vyhlašování zpráv jim nejde zadat příkaz nebo dostanou velký skluz v plnění nebo mají extrémně roztažený spread. Jelikož mám na FX pouze demo, tak to neposoudím. Chci se ale zeptat, pokud by takový obchodník odešel od FX brokera a začal tyto zprávy obchodovat přes Eurodollar Futures bude na tom lépe nebo i zde jsou podobné problémy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechno to co je zde napsáno jako argument proti FX Brokerům je v obecné rovině pravda. Nicméně zase na druhé straně bych krotil všeobecnou hysterii. Pokud si dotyčný vybere dlouhodobého brokera se zaběhnutou značkou, jsou tyhle spekulace naprosto liché. Většina z nás kteří začínáme na Futures trzích obchodujeme jeden, dva kontrakty a pokud tohle množství převedeme na loty je to směšné množství, které takovýto broker v účetnictví ani nezaznamená. Navíc při teorii, že 95% lidí stejně o své peníze "vlastní aktivitou" v trzích přijde, nedává z pohledu marketingu nebo PR pro takovéhoto Brokera žádný smysl, aby vás zcela viditelně obíral o peníze.
Já zde nebudu dělat reklamu na konkrétního brokera, ale za 4 roky se mi nestalo, aby u Indexů došlo k jediné podezřelé manipulaci ve vztahu k Futures.
Ano bavíme se o drobných kontraktech a při 50-100 lotech u FX Brokera může být písnička zcela jiná, ale než se někdo do těchto objemů dopracuje, uteče hodně vody v potoce.
Vždycky je zapotřebí si uvědomit s čím do jednotlivých obchodů přicházím, co očekávám a jak velkou míru ztráty opravdu unesu. Pokud budu obchodovat CFD na 1min time frame, spready mě nejspíš dřívě či později pohřbí, ale z pohledu vyšších time frame zde mohu mít určitou výhodu oproti standardním Futures trhům (velikost účtu, max. ztráta).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A pokud bychom nebrali v potaz technickou stránku (broker, spread, plnění, komise), dá se říci, že např. e-mini futures YM, NQ, ES, RJ, se obchodují z technického hlediska lépe než forex? Myslím tím, že více poslouchají TA (S/R bariéry, formace apod.) na rozdíl od forexu, který je výrazněji ovlivněn zprávami? Prozatím z toho totiž tenhle pocit mám..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím ťa Franto, ono celé rozhodovanie či obchodovať e-mini alebo forex je len na tebe. Ja z technického hladiska nevidím rozdiel medzi týmito dvoma možnosťami, i e-mini i forex "poslouchají" TA a obe možnosti sú ovlivnené správami. Stránka finančník je zameraná na e-mini lebo jeho zakladatelia obchodujú e-mini a preto je tu komunita traderov, ktorí obchodujú e-mini. Sú i stránky, ktoré sa zameriavajú prezmenu len na forex a tam ti zasa väčšina poradí obchodovať len forex.
Čo ti chcem povedať je, aby si sa rozhodol sám a nedržal sa toho, čo hovorí "väčšina" :) lebo i na e-mini i na forexe môžeš buď zarobiť alebo prerobiť úplne rovnako.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za názory. Zkoušel jsem porovnávat včerejší EUR/USD na FX s Euro FX Futures (6E), i na minutovém grafu je ten pohyb prakticky totožný. Umím si představit, že v době významných zpráv se FX broker nějak chrání (roztáhne spread, neumožní zadat příkaz vedle aktuální ceny, platforma prý i zamrzne,..) kdežto u 6E příkaz jen proteče na burzu, broker si inkasuje komisi a obchodník chytí v nejhorším nějaký skluz. Fakt je, že FX má i mini a mikroloty, kdežto tick (pip) u 6E je 12,50$. Jinak když jsem prohlížel grafy NQ, YM, ES a TF, připadají mi nějak více uhlazené na rozdíl od měn. Ale možná je to i tím, že na každé koukám přes jinou platformu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...