Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer,
po roce pročítání a studia jsem se konečně propracovala k dotazům.
Berte je,prosím, s rezervou. Vzhledem k tomu, že mám biologicko-lékařské vzdělání, mám celkem problém se vším. Přesto mě všechno tohle baví, když už to pochopím=)
Vybrala jsem si trhy YM a NQ. Obchodovat bych chtěla intradenně. Mám na trading úplně stranou odloženo 5k, a budu k tomu neustále odkládat,vzhledem k tomu, že k live obchodování se ještě dlouho nedostanu. Kariéru se snažím rozjet do takovýho směru,abych měla odpoledne volný.
K věci, přečetla sem hromady článků,seriály,knížek, absolvovala kurz finančníka pro začátečníky (vše,o čem se tam mluvilo jsem chápala)..po kurzu sem si stáhla NT a data mám Zen-fire(díky tutoriálu=). Takže se seznamuju s programem (jsem PC analfabet, jde mi to pomalu). A chtěla bych se zeptat, jak se v datech orientovat..když si otevřu graf NQ , co znamená zkratka NQ 12-13?a nikdy se mi do grafu nenačte víc jak pár dní,ačkoli si jich v nastavení přeju víc. jak se tedy dostat k historickým datům?nejstarší datum sem měla 09.10.13, vždy tam vidím jen pár posledních dní.a i když sem se ta čísla u NQ pokoušela změnit při zadávání parametrů grafu,vždy v grafu bylo opět 12-13, znamená to,že jiná data tam dát nejdou?
Podle návodu v jiné diskuzi jsem si dala data YM a NQ uložit..kam se ty data uložily a jak se k nim dostanu?v pc sem je nenašla. Asi to sou stupidní dotazy,já vím, ale doteď sem pc nepotřebovala skoro k ničemu.
Jak dál? (krom toho, že se musím pořádně seznámit s NT)
Všude se píše, že mám nakoukávat grafy, rozmýšlet si OS..a pak backtest. co to je vlastně backtest?nemyslím teorii, ale co konkrétně?otevřu si v NT graf, zadám nějaký časový období(když se naučím jak) a hledám tam to,co jsem si vytičila do OS (Finwin, s/r,dt/db, ema atd..)?a zapisuju si tipy na obchody nebo jak?nebo je nějaká funkce replay?
nechápu,jak přesně a konkrétně se backtest dělá.
začínám mít jasno nad OS, hledám si grafy, snažím se v nich hledat formace, v NT už mám šablonu..ale nevím,jak konkrétně vypadá postup backtestu, jak vypadá ta rutina,kterou bych denně dělala. Samozřejmě ohledně OS jde zatím jen o představu v hlavě, potřebovala bych si právě vyzkoušet, otestovat, co by mi vyhovovalo, ale nevím,jak to udělat.
Umím si představit, jak triviální věci to jsou, všichni tu píšou, jak začli -četli,vybrali si,co jim vyhovuje a začli backtestovat...mě trvalo dobu,než sem pochopila, že software,data a platforma nejsou od stejné osoby a všechno se to musí nějak shánět dohromady. Jsem holt natvrdlá v tomhle, ale prokousávám se tím vším krůček za krůčkem. A ráda bych se svým tempem prokousávala dál,jen jsem se nějak zasekla a proto prosím o shovívavost a pár rad=)
děkuju, pokud jste si mojí slohovku přečetli :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mirka S.

Dobrý večer,

já jsem taktéž začátečnice - ale k tomu co znamená NQ 12-13 - Trh E-mini Nasdaq a kontraktní měsíc prosinec roku 2013.
Zkuste si tam zadat třeba 12-12 a v nastavení si nastavte - End date : 30.11.2012, pak by se Vám již měl zobrazit normální graf, s tolika dny kolika si nastavíte....alespoň já to takhle dělám...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý den,
jsem na úplném začátku, ale obchodování komodit mě tak nadchlo, že to slovy ani nelze vyjádřit :-) Nejraději bych ani nechodila spát a studovala a studovala :-)
Ale teď k mému dotazu. Pochopila jsem, že příprava na budoucí obchodování je cesta na delší trať. Což mi vůbec nevadí. Objetuji tomu klidně roky. Jen mě trápí, že informací je strašná spousta a já se plácám v tom, kde vlastně začít a kam pokračovat :-( Jestli začít studovat základní pojmy, nebo číst literaturu typu "Žhavé komodity" od Jima Rogerse (s tím jsem už začala) nebo....
Můžete mi prosím Vy zkušenější trošku poradit a nakopnout, kde vlastně začít, abych neskákala z "tématu do tématu" a neudělala si v hlavě akorát tak guláš? Chtěla bych si sestavit nějaký "harmonogram studia", ale nějak se mi nedaří ho vymyslet :-(
Moc Vám všem děkuji a přeji hezký den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mig26:

hezký den, na začátku je to pro každého těžké se zorientovat - já osobně jsem to před lety např. dělal tak, že jsem si našel nějaký web (např. finančník) a jel všechny články od začátku do konce, i když jich bylo třeba 500, plus samozřejmě všechny možné knihy a vybrané semináře zaměřené na to, co jsem se rozhodl dělat...

určitě na začátek ale doporučuji náš manuál zdarma www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html , můžete taky zkusit nějaké knihy www.financnik.cz/exe/knihy/objednavka.php (www.financnik.cz/exe/ebooky/), kde bývá vše hezky shrnuto (např. kompletní průvodce úspěšného finančníka - to je takový základní přehled různých směrů), a jakmile budete mít trošku povědomí o úplných základech, principech burzy, tak vás určitě nejvíc posunou kurzy, na kterých lidé často zjistí, že, co se zdálo na papíře, jako věda, je ve skutečnosti docela prosté (živé kurzy: www.financnik.cz/kurzy-obchodovani-na-burze/, on-line kurzy: www.financnik.cz/exe/webinare/ )

z hlediska článků by se vám mohly líbit naše ebooky, které shrnují různá témata článků dohromady:
www.financnik.cz/forum/list.php?36

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejlepší způsob, jak se naučit tenis, je koupit si raketu, míčky a začít někde trénovat nanečisto. Můžete si sice koupit 50 knížek popisujících všechno možné, ale to je dobré tak na rychlou orientaci, jaká jsou pravidla, co se na hřišti asi tak děje apod. Praxe je pak to, co potřebujete předtím, než půjdete na svůj první zápas.
Pro tradera teda je ideál mít živá data z trhů a nějakou platformu, kde si můžete dělat obchody nanečisto. A začít sledovat, co se na trzích děje, jak se hýbou, co ovlivňuje pohyby, jaký mají charakter a postupně si najděte to svoje, co chcete obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tou raketou souhlasim. Jen zvyraznim slovo [bold] "na necisto"[/bold]. Na cisto to totiz vypada mnohem hur a sam jsem si to zazil.Takova raketa (sel jsem na to stejne) me stala uz nemalo penez. Pravidelne a opakovane ztraty penez z duvodu nedostatku znalosti, discipliny atd. mohou cloveka velmi nebezpecne a rychle demotivovat. Je uplne jedno, kolikrat si clovek precte " ze ztraty jsou bezne". Jednou jednoduse pretece hranice a ac si mozek zacne namlouvat cokoliv- podvedomi zacne podkopovat jakoukoliv snahu a neci uspesneho.

Strach a vzruseni plynouci z naruseneho podvedomi nelze nijak ukocirovat. Sam jsem rychloctenar. Nemylsim jako vtip, ale prakticky. Osobne neznam nikoho, kdo by dokazal cist a vstrebavat informace taky rychle. Prechroustat vsechny ebooky financnika i pri beznem praocvnim vytizeni a min. 8 spanku mi zabralo asi den a pul. Jenze... jedna vec je vstrebat a druha aplikovat. Mozek je jako buffer. Natahne do sebe ohromne mnozstvi informaci, ktere se zacnou navzajem prolinat a vyloucovat.

Tady mohu doporucit jen jednu vec, vec ktera me vyborne funguje- a to: precist, naucit, predstavit a odstavit. Zni to divne ale je to tak. Nejlepsi zpusob jak si informace radne "naskladnit" je prestat je pouzivat. Myslim kratkodobe. Tedy pokud si prectu o nejake zajimave obchodni metode- nejdu ji hned zkouset. Naopak. Prectu si ji, zamyslim se nad ni a pak treba tyden, nebo i dele neprijimam absolutne zadne informace. Jen si tak v klidu premyslim o tom, co jsem cetl. Pozdeji se na metodu postupne podivam i jak se aplikuju v tom ci onom trhu a zacnu si ji zkouset na demu apod.

Momentalni pauzy, ktere mam mezi "nabufferovanim obsahu" a praktickou aplikaci jsou u mne nyni i v radu nekolika tydnu v zavislosti na komplexnosti veci. Mohu ale rici, ze po letech biflovani a zkouseni cehosi bez hlavy a paty konecne dostala (dostava) moje prace vysledky.

Doporucuji tedy vsem zacinajicim, aby hlavne na vec hledeli s klidem a nemichali moc veci dohromady. Je to slozite ja vim, sam jsem si to jak pisi zazil. Clovek ma pocit, jak kdyz se ocitl v jinem svete, kdyz do otho nakoukne. [bold]A on to je jiny svet.[/bold] ;)

Ale jen trpelivost a najedeni na rutinu vydelava.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mig26:

Pre začiatok rozhodne odporúčam kombináciu štúdia ako aj praxe. Ako si to ide ruka v vruke jedno s druhým :) Tu na finančnikovi je dostupných veľa hodnotných článkov ako aj manuálov, ktoré sú zadarmo. Rozhodne odporúčam najskor si prejsť komoditný manuál čo odporučil aj Michal (www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html ). Na základe toho si urobíš dostatočný obraz o tom, čo všetko je potrebné pre úspešné obchodovanie zvládnuť a tiež ti tieto články ukážu dalšiu cestu v tvojom štúdiu. Popri štúdiu bude však vhodné si nové poznatky preveriť aj v praxi... teda pomali sa zoznamovať s trhmi. Jednoducho si overiť prečítané aj v praxi.
Zo začiatku toho určite bude veľa a budeš chcieť bezhlavo "skákať" od témy k téme, ale treba si od začiatku vybudovať systematický prístup, ktorý neskôr veľmi oceníš pri tradingu. Je to všetko o systematickom prístupe a disciplíne no značne tomu (halvne v začiatkoch) predchádza vytvalosť a odhodlanie. Bez nich sa určite k úspešnému tradingu nedá dopracovať.
Držím palce a nezabudni "kde je vôľa, tam je cesta". :)

peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel by som sa spýtať, že akú vypovedaciu hodnotu má tzv. Histogram.

Posielam aj print screen. Čo z toho možno vydedukovať ? resp. používate tento histogram pri rozhodovaní o obchode ? čo z neho možno vyčítať.

Lebo podľa mňa iba to, že pri akej cene sa koľko obchodov uzavrelo za nejaké historické obdobie (napr. 1 deň). ale v tom nevidím niečo dôležité...skôr volume je pre mňa dôležité...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

přesně jak píše stranger, je to volume na ceně, dají se na tom poměrně efektivně postavit S/R úrovně a obchodní strategie, není to závislé na hlavní časovém rámci, tj je jedno, zda máš v grafu 1minutový nebo 1hodinový timeframe, volume na ceně bude stejně, ale na druhou stranu můžeš stejný histogram postavit pro 1 minutovou úsečku a vidět jak se hýbe cena a její volume

klasické volume se kumuluje podle času, tohle volume se kumuluje podle ceny

pokud te zajímá víc, tak hledej klíčový slova - market profile, volume by price, popř se podívej na Petrovo články a analýzy na mainwebu

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...