Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny, začal jsem obchodovat s 13500 dolars. Můj účet kles během 2 týdnů na 10800 a potom vzrostl až na 15600 během 2 měsíců. Moje chyby:
1. mizerný plán
2. pronásledování trhů
3. 2x bez stoplossu
4. mnoho trhů najednou
5. žádná pokora
když jsem se z tohoto poučil tak následovalo další:

Obchoduji pozičně, vyzkoušel jsem snad všechny trhy můj maximální risk jsem si stanovil na 170 za jeden obchod. Plán se začal rýsovat postupem casu a vyzkoušel jsem Corn, silver, gold, Nasdaq, SP, DIJA, ropa, soybean oil a ještě jednou Cotton a potom Coffe. Cotton je fakt bláznivý. Nicméně jsem v Coffe našel určité poznání používal jsem upravenou verzi Triple Screen a to jen v určitý čas. Nicméně po slibných začátcích přišel pád...........a hodně drsný těch několik hodin bylo ...děs. Naplánoval jsem si malý obchůdek Corn May vstoupil jsem do trhu těsně před uzavřením ( short) trhu a v tu dobu vyšel report o suchu. Po otevření jsem byl v limitu, ale bohužel na té špatné straně měl jsem dva kontrakty. Po zavření trhů další limit pohyb.........to už jsem byl hodně nervozní a volal co chvíli brokerovi a na vypořádávání orders. Nicméně v noci jsem zavolal před otevřením na exekuční centrum jestli my může pozice zrušit...nechtěl jsem margin call. Nakonec po otevření trhů pán zrušil mé dvě pozice, viděl jsem jak mizí z mého programu. Ztráta velká.......ale jsem šťastný za tak v podstatě malou ztrátu. Lekce byla velká a má tzv. pokora dostala opravdovou lekci.
Četl jsem, že limity se moc nestávají, dnes už málo, corn je bez denního limitu a mohl být uzamčený třeba celý týden což by bylo zničující............

Zdravím všechny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

X3R0: ahoj, každý kontrakt má omezenou platnost. Poslední den platnosti tohoto kontraktu je také poslední obchodní den. Poté již kontrakt "zaniká" a dochází k fyzickým vypořádáním. Např. u futures na akciové koše (SnP500, Nasdaq, DAX apod). je to každé 3 měsíce. Ty chceš však být v pozici např. 6 měsíců, proto nejpozději v tento den musíš tzv. přerolovat tj. končícího kontraktu se zbavit a nakoupit kontrakt nový v dalším obchodním měsíci tohoto trhu a ve své pozici tak může pokračovat. Pokud bys jej pak chtěl držet více než 3 měsíce, musíš opět na konci platnosti provést onen rollover

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrá, teď už to chápu a moc děkuju za vysvětlení. Zrovna bych se, pokud můžu, zeptal na něco dalšího.. Přečetl jsem komoditní manuál dvakrát a teď si z něj dělám výpisek, abych měl základní znalosti co nejvíce zafixovány a hodlám pokračovat v dalších článcích(velký seriál o psychologii apod.) Zároveň bych ale toto studium chtěl ještě podpořit nějakou knihou dobrou pro začátky, mohl bys mi prosím nějakou navrhnout?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

X3R0: knih je obrovské množství, ale po tom, co jsem přečetl a co jsem zaregistroval, bych ti doporučil za sebe: kup si knihy Joe Rosse. Jsou to dobré knihy. Možná náročné do začátku, ale o to rychleji se posuneš. Nebabral bych se být tebou indikátory a podobnými nesmysly. Všechno co potřebuješ je cenový graf a cit ziskaný pozorováním formací, které učí Ross. Možná to bude znít divně, ale tohle by ti mělo stačit. Není potřeba si to příliš komplikovat, ani si doma dělat královskou knihovnu. Pokud chceš jít více do hloubky, potřebuješ knihy, které opravdu popisují, co stojí za tvorbou cenu - nabídka/poptávka. Nechci tu žádnou jinou knihu kritizovat, podle mě tohle prostě stačí :) Až budeš mít na live problémy sám se sebou, tedy se svou hlavou, vzpomeň si na Marka Douglase a Steenbargera. Ať se daří! :)

p.s. když už budeš studovat náhodou toho Rosse, najdi si v diskuzi příspěvky od uživatele Gladiator028. Skutečný poklad. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se, že pořád otravuju, ale ještě bych se chtěl zeptat, knihy sou zaměřené na daytrading nebo poziční obchodování? Určitě bych chtěl zkusit obchodovat ještě za svých studentských let a vzhledem k náročnosti studia bych si později nemohl daytrading kvůli času dovolit, tak chci knihu zaměřenou na poziční obchodování.. A jinak jsem si vybral pro začátek knihu Trading je business, myslíš, že je to dobrá volba?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Dobry den,

Chtěl bych se zeptat, jak je to s dodanim u Futures na Akciove Indexy? Je mi jasné, když (např. u zlata) koupím jeden kontratk a neprodám ho před LTD, tak musim zaplatit celou cenu kontraktu a mně bude doručeno 100 unci zlata. Ale co když nakoupim (např. ES) a neprodám ho do LTD co se stane? doplatim zbytek ceny a ,,dostanu´´ akcii ?


Děkuji M_A_R_A

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stejný post jsi hodil už jinam, kde se to podle mě řešilo už x krát...proto ti tam asi nikdo neodpověděl.
Aby jsi si byl jistý na 100% co se stane tak se musíš zeptat svého brokra, ale podle mě u většiny platí, že kdyby hrozilo fyzicke dodání čehokoli, tak ti kontrakt uzavřou, aby k tomu nedošlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Komodity lze také obchodovat skrze ETF (např. bavlna = BAL, cukr = SGG, kukuřice = CORN atd.), resp. ETN, což jsou fondy patřící do kategorie "stocks", které kopírují ceny příslušných futures. Odpadá u nich problém přerolování a navíc lze koupit (nebo prodat) přesně takové množství, jaké vzhledem k money managementu potřebujete, čili odpadá i problém přechodu na více kontraktů. Některé sice zatím nejsou příliš likvidní (např. SOYB nebo WEAT), ale jejich popularita roste, takže i ta likvidita se časem poddá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...