Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mohol by mi niekto podrobnejsie vysvetlit ako to je stymi kontraktnymi mesiacami, z tych ceskych nazvoch mesiacov som uplne mimo, tak radsej keby sa pouzivali cisla mesiacov
TF 12-10 znamena co? 12ty mesiac (december) a rok 2010?
ked v ninja t som si stiahol napr dni z tochto mesiaca, boli tam nejake data, ale podla toho co citam tak teraz by sa mal obchodovat 11ty mesiac (ak je teraz 10ty mesiac), cize mam si stahovat data z TF 11-10? do kedy budem vediet ze mozem obchodovat aby som neprepasol koniec toho a zaciatok dalsieho kontraktneho mesiaca?
alebo to co mi ukazuje na NJ TF12_10 je aktualny mesiac 11_10 , je to jeden graf alebo dva rozne?
vdaka za trpezlivost, ale proste som to nejako nepochopil zatial

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucifer66:
Kontraktne mesiace pri indexoch su 03, 06, 09, 12
TF 12-10 znamena ze kontrakt vyprsi v decembri 2010
TF 09-10 vyprsal treti tyzden v septembri, cca 13.9. sa zacina obchodovat 12-10 musis sledovat volume kde je vetsie tam sa presunulo viac obchodnikov, kontrakt 12-10 konci treti tyzden v decembri a cca 13.12 sa zacina obchodovat kontrakt 03-11 a tak dalej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aha, diki za objasnenie.
a este jedno drobny detajl, ak som stiahol z jahu data indexu russel 2000, tak tam bola hystoria na 2 roky cca, ako je tvoreny (z akych cien) graf? vzdy z aktualnych kontraktnych mesiacov? cize su tam data teraz z 12mesiaca, a vden konca kontraktu su zobrazene data z obchodovania noveho kontraktu? (spravne tomu rozumiem ze tam nedavaju mimo aktualny kontrakt datumuy?) pravdepodobne to iste plati aj u ninjatraderovy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ted jsem zbecktostoval (rucne) polovinu tohoto mesice az po dnesni den muj system a kdyz jsem odecetl za 1 obchod 5 USD jako komisi a vsechny ztraty tak v konecne fazi jsem vydelal 101 000chtel bych vedet co vsechno musim zaplatit statu nebo snad nejaka dane jeste navic? kdyz bych jel live? protoze zatim jsem od konecne fazi odecetl jen komisi a ztraty

Dekuji vsem za info a snahu

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...