Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

tak si predstav, ze jsi farmar, je rok 1848 a ty hledas zpusoby jak prodat svou sklizen. Telefon bude vynalezen az v r.1876. Karl Benz si necha patentovat auto az v r. 1886. Takze pokud chces najit nove zakazniky, musis vzit sprezeni a vyrazit do mesta a tam hledat nove zakazniky. A nebo vyuzijes prave vzniklou burzu, treba v Chicagu, kde se sdruzuji pestitele a spotrebitele.

par citaci z wikipedie:

The Chicago Board of Trade (CBOT), established in 1848, is the world's oldest futures and options exchange.

In 1864, the CBOT listed the first ever standardized "exchange traded" forward contracts, which were called futures contracts. In 1919, the Chicago Butter and Egg Board,[2] a spin-off of the CBOT, was reorganized to enable member traders to allow future trading, and its name was changed to Chicago Mercantile Exchange (CME).

The Chicago Mercantile Exchange (CME) (often called "the Chicago Merc," or "the Merc") is an American financial and commodity derivative exchange based in Chicago. The CME was founded in 1898 as the Chicago Butter and Egg Board. Originally, the exchange was a non-profit organization.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

FredyC: to ze se necemu divis dle meho nazoru znamena, ze logika te skutecnosti neodpovida Tvym znalostem a zkusenostem. Kazdy z nas, vcetne mne, ma urcite limity. Pokud nastudujes podnikove finance, cashflow a mozna par dalsich zalezitosti, prijde Ti to zcela logicke. Proste ta firma ma penize na nakup surovin urceny v rozpoctu na urcite obdobi. Kdyz jsem byl zamestnancem pobocky jedne globalni firmy, moji sefove pracovali na rozpoctu (radove mld. CZK) a co jsem pochytil je, ze je to mnohem slozitejsi nez si nezasveceny clovek dokaze predstavit... Ale mozna tu je nejaky profesional, muj vhled do toho oboru je pouze zakladni...

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jiji1:
Ano, to je mi jasné, že v minulosti byla burza lepší možností, ale dnes bych si to třeba nemyslel.

kajaq:
Jasně, jak jsem napsal v úvodním příspěvku, je mi jasné, že to bude celé asi mnohem složitější, ale chtěl jsem si to trochu ujasnit. Podstatné je, že jsem to víceméně chápal správně a nemám v tom takový zmatek jak se mi zdálo.

Děkuji všem za odpovědi, řekněme, že má začátečnická nejasnost byla vyjasněna :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FredyC
nevím jestli jsem Vaší otázku pochopil správně , ale Farmář prodal kontrakt za cenu 900 v čase "A" a nákupní cena 1300 je v čase "B" tj jak říkate nabídka a poptávka vyhnala cenu nahoru a právě v tomto bodě "B" pokud by farmář znova prodával svůj konrakt tak už by ho neprodával za 900 , ale za 1300 protože to je cena v časovém bodě "B" a nebude ho prodávat za 900 když je cena 1300 ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak teď jsem zase zmatený. V jednom z příspěvků výše píše kajaq, že farmář dostane zaplaceno při prodeji toho kontraktu už na začátku. Jak by tedy mohl dostat zaplaceno znovu po expiraci kontraktu ? To by byl hodně výhodný byznis :) Jestli to chápu dobře, tak právě v tom spočívá futures, že to prodá teď za nějakou cenu s tím, že cena může do doby expirace kontraktu klidně i o dost vyrůst nebo samozřejmě i klesnout.

Je to asi principiálně jedno. Dalo by se to přirovnat k tomu, když koupím v obchodě nějakou žhavou novinku a po půl roce to zlevní o polovinu. Pak si budu nadávat, že jsem nepočkal...Stejně tak ten farmář může přemýšlet, že kdyby počkal, mohl vydělat víc. Případně kdyby se dohodl rovnou se spotřebitelem, že mu to prodá třeba o 15% dráž než je aktuální cena trhu, tak v podstatě obě strany vydělají. Cena by byla řekněme 1050, farmář tedy dostane více než při prodeji na burze a spotřebitel něco ušetří než kdyby to koupil později na burze.

To je jenom taková moje selská logika, tak se nad tím asi moc nepozastavujte. V ekonomice a financích se nijak zvlášť nevyznám. Je možný, že tam něco přehlížím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FredyC
já tedy nevím,ale můžete mi říct, kde píšu, že dostane farmář zaplaceno znovu za ten samý kontrakt ? Já píšu: pokud by farmář prodával znovu kontrakt tzn . v časovém bode B prodá další kontrakt a v časovém bodě C další atd atd atd tedy znovu a znovu prodává, ale pokaždé jiný kontrakt tj. v každém jiném čase do budoucnosti za aktuální tržní cenu v tomto aktuálním čase :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha takhle. Já uvažoval jediný kontrakt např. pro měsíc květen, který farmář prodá na burzu třeba v září předchozího roku. Nepředpokládal jsem, že by třeba v únoru chtěl prodávat další květnový kontrakt. Ale rozumím a zbytečně to řeším. Stále ve mě asi převládá trochu té chamtivosti, kdy bych chtěl z obchodu urvat co nejvíc...snad se toho časem zbavím :)

Hezký večer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

vstupuji na S/R úrovních na 30min grafu, zatím jedu pouze intradenně. Tj. že večer zavírám pozice i když nemám zasažen PT který je na dalším S/R. V noci ovšem trh ono PT může celkem bez problému udělat, nebo alespoň velký kus pohybu.

Zajímá mne tedy následující. Jak je to s live obchodováním mimo otevírací hodiny pitu ? (tedy 2215 až 1530). Likvidita je opravdu minimální, ale v praxi, dá se vlízt/vylízt z trhu i těchto časech? - slip i 1,2 body by mi v tomto případě nevadil. (jedu na emini NQ).

A také, jsou příkazy PT/SL stejně funkční jako během otevírací doby? (když se bere v potaz slip). Zkušenosti mám, ale pouze během oněch otevíracích hodin, a zpětné pohledy mi každým dnem ukazují, že občas takto držet pozici přes noc, by mělo pozitivní dopad.

Pokud mátě někdo praktické zkušenosti, děkuji za případnou radu či pomoc.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe
aktivita mimo obchodnych hodin sice neje taka vysoka ale je tam, takze neje dovod preco by si nemohol obchodovat aj mimo hlavnych burzovych hodin.
Pocitaj ale s tym ze ak otvoris poziciu dajme tomu v 15:30, bude ti z uctu zablokovany margin cca 500 USD (pri brokeru AMP futures) ale ako nahle skoncia hlavne obchodne hodiny, tj ze budes mat v umysle drzat svoju poziciu aj cez noc, tak ti bude zablokovana ciastka marginu niekolko nasobne vyssia, pocitaj tak 3500 USD. Komisie sa lisia od trhu a od brokera, tento priklad je cca pre trh ES a broker AMP futures. ale jednoducho povedane pri drzani pozicie cez noc je ti zablokovany niekolko nasobne vyssi margin ako pri intradennom obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, rád bych se zeptal na Profit target...jedná se konkrétně o článek:
Tip pro intradenní obchodování: denní a týdenní cíle

Zaujal mě tento odstavec:
Já osobně mám denní target 300 USD, max. denní SL 500 USD (ale to je hodně extrémní hranice, většinu dnů, kdy vidím, že je pro mě nesnadné realizovat profity, se snažím končit už na tak malých denních ztrátách, jako 0 až -150 USD na kontrakt). Můj týdenní cíl je 1000 USD na kontrakt. Na ten se snažím koncentrovat opravdu silně a dosahovat jej co nejstabilněji. Není to snadné, ale nutí mě to neustále na sobě pracovat a být lepším obchodníkem. Samozřejmě, ne vždy se mi daří a mám i podstatně horší týdny, ale zároveň vím, že mé denní i týdenní targety mě drží ve formě.

Konkrétně nechápu týdenní cíl 1000USD na kontrakt. Chápu to tak, že autor(Tomáš), má svůj týdenní cíl, být v zisku 1000 USD na obchod.
Ale asi určitě se mýlím, jelikož denní PT si zvolil 300USD, což by nemohl nikdy dosáhnout na průměrný zisk na obchod 1000USD kdyby měl PT 300USD.
Proto zcela jistě něco chápu špatně. Děkuji za objasnění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

syrda:

týdenní target znamená celkový týdenní cíl..tj. např. součet 10 obchodů, které člověk za týden udělá..na kontrakt pak znamená na jeden kontrakt, tj. pokud člověk obchoduje 5 kontraktů a udělá za týden během 20 obchodů zisk 2500 usd, pak má celkový týdenní zisk 500 usd na kontrakt..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...