Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Děkuji ,

ale nejspíš jsem se nevyjádril v přesněm znění mého dotazu.

Zde jsem narazil na uplně stejný dotaz, bohužel též nebyl zodpovezen podle představ autora
hned prvni příspěvek na straně 17.

www.financnik.cz/forum/read.php?2,11976,page=17

Můj dotaz nezní, jak se co nejlepe zbavit neuzavřené pozice, nebo co dělat v případě, že pozici nestihnu uzavřít
Můj dotaz zní , co bych dostal ? co bych si koupil ? (u obilí mi doruci obilí, u zlata zase zlato, ale co dostanu u Indexu? akcii nebo balík akcii ?)

snad jsem můj dotaz konečně položil správně

eště jednou děkuji a omlouvam se. Jenom mě zajímalo co se vlastně obchoduje. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

M_A_R_A:
Nemám s tím praktickou zkušenost, ale domnívám se, že dojde prostě k finančnímu vypořádání. Jako u měn, eurodollaru, ... Takže expirací tyto obchody definitivně končí, někdo v zisku, někdo ve ztrátě a začíná se zas od nuly v následujícím kontraktním měsíci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

M_A_R_A:

taky toto nevím a zajímalo by mě to.

paja1:

to je podle mě blbost. Přece musí být někdo ten poslední kupce, který od obchodníků koupí jejich pozice. Takže co ten poslední vlastně kupuje?

Vždy jsem se domníval, že koupí futures daného akciového indexu a spekuluje, že k danému datu vypršení futures bude cena nižší než je cena toho daného indexu (ne futures). A tím pádem vydělá nebo prodělá. Ale co fakticky kupuje, jestli je to nějaký balík akcií nebo co to je? V tomhle mám také nejasnosti a kdyby to někdo měl nastudované, tak by mě to také zajímalo. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

echeck:
Mně to jako blbost nepřijde, finanční vypořádání se mi naopak jeví jako nejjednodušší a nejčistší řešení. Obchodování futures je hra s nulovým součtem, v každém okamžiku je stejný počet dlouhých a krátkých pozic, takže jejich likvidace finančním vypořádáním je vcelku logický postup, který nepřináší žádné problémy. Podle nějaké metodiky se stanoví zavírací cena a vůči ní se vypočítá zisk nebo ztráta jednotlivých pozic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

echeck:
Podkladovým aktivem je akciový index a ten se stanoví pomocí cen akcií, které jsou v indexu obsaženy (každá akcie má obecně v indexu různou váhu). A futures spekuluje na budoucí hodnotu indexu. Při expiraci futures je už jasné, jak to dopadlo a provede se vypořádání, někdo vydělá, někdo prodělá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych, Po vyse pol roku backtestovania, vstrebavania informacii a nastavovania roznych parametrov systemu, ktorysom sa rozhodol obchodovat (finwin) som tento tyzden presiel na papertrade - replay v SC. Narazil som vsak na jeden problem, ktory by som potreboval objasnit od ludi ktory uz obchoduju. Tyka sa to obchodnych prikazov a otvorenych pozicii, vsetko vysvetlim na priklade: 1. Vstup - 0/100 long - vstupujem market, cize v Sierracharte mi ukaze - +1@11612, zatial vsetko v poriadku A tu sa zacinam stracat: 2. Vstup pride za cca. 15 minut - Big2V Long - vstup @11615 - a tu je problem, ze uz mi neukaze normalne dalsiu poziciu @11615, [bold]ale vytvori 2 na 11614, ako to je mozne? Co sa stalo s tou predoslou poziciou 11612? bola zatvorena a vytvorilo 2 nove medzi tymito dvoma? [/bold] A v tento den som mal este jeden vstup @11623, ked som vstupil, tak mi vytvorilo uz 3 pozicie zase niekde medzi tymi vsetkymi, niekde v priemere, to zase obe dve bola zrusene a dako presunute? Prepacte ak su to nejake banalne otazky, ale ak to je naozaj takto, tak to dost ovplyvnuje vysledky mojho systemu, lebo vacsinou ked trh trenduje tak mam bezne takto 2 - 3 signaly za sebou, ktore maju potencial, a ked by som obchodoval iba prvy signal z nich,tak by to v dlhodobom meritku dost podstatne ovplyvnilo vysledky, Dakujem za skore odpovede

18946

18947

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Prosímvás o vysvětlení jedné nejasnosti. Někde jsem četl že ztráta jednoho obchodníka je zisk druhého, ale pokud se
blíže podívám na hodnoty cen Bid a Ask pak mě to nesedí.

Příklad dvou obchodníků:

1 tick = 1 usd

Prodávající - prodá za cenu 1,9
Kupující - koupí za cenu 2,0

- oba dva nyní čelí ztrátě 1usd

Cena stoupne na 2,5
Kupující, který koupil za 2,0 nyní prodá za 2,4 zpět a inkasuje profit 4 usd
Prodávající, který prodal za 1,9 nyní koupí za 2,5 aby se zbavil ztrátové pozice a inkasuje ztrátu 6 usd

Profitující získá 4 usd a obchodník který ztratil, ztratil 6 usd. A zde je ta nejasnost, kde jsou ty 2 dolary????
Komu jdou do kapsy? Burze?

Děkuji :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Danny,

není tam ten rozdíl.

Pokud totiž obchodník A kupuje příkazem typu market, pak tím pádem kupuje za aktuální nejnižší nabídku ask, což znamená, že jeho nákupní market příkaz se spáruje (na stejné ceně) s prodejním příkazem typu limit obchodníka B. (Je to cena, kterou zadáním svého příkazu určil pan B, s rizikem, že trh k této ceně třeba taky nedojde, tj. že se nenajde žádný kupující ochoten tuto cenu akceptovat, zatímco pan A vidí cenu ask - buď jen tu nejnižší, anebo, pokud si nechává zobrazovat i "hloubku" trhu, i vyšší nabídky -, má jistotu, že nakoupí, a doufá, že to bude za nejnižší cenu ask, kterou vidí, ale riskuje, že mu cena "uteče nahoru".)

Obdobně, pokud obchodník C prodává příkazem typu market, pak tím pádem prodává za aktuální nejvyšší poptávku bid, což znamená, že jeho prodejní market příkaz se spáruje (na stejné ceně) s nákupním příkazem typu limit obchodníka D.

Čili není to tak, že pokud jeden prodává příkazem market a druhý kupuje příkazem market, tak že se jejich příkazy spárují - uznávám, že je to možná na první pohled trošku antiintuitivní ;). (A samozřejmě ani dva příkazy limit se nemůžou spárovat.) Páruje se vždy příkaz typu market na jedné straně s příkazem typu limit na straně druhé (ať už ten, kdo zadal příkaz market, kupuje nebo prodává). A pro úplnost, příkaz typu stop je jen definování podmínky (tj. ceny) pro aktivaci příkazu typu market.

Doufám, že je to srozumitelné ;)

Happy trading :-)
Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...