Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: J.A.tester 2.0


Doporučené příspěvky

hirens,

jde o to, že verze 2.x nemají v podstatě žádný přenos dat (market dat). Data je třeba nakopírovat ručně do odpovídajícího listu (Data1m) Excelu. Dále nevím v jakém formátu data z NT máte. Pro uživatele SC je to snadné v tom, že tento program má v sobě přímo export dat do excelu. Data z NT budete mít pravděpodobně v txt formátu a tak lze tato data importovat do excelu, i když patrně nastane trochu problém se zápisem času (ne neřešitelný).

Zkuste se možná na stránkách programu podívat na verzi 3.0, ta již přímo podporuje import dat z NT. Lze vyzkoušet Demo verzi.

Záleží co Vám bude vyhovovat více.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 185
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Alec Napsal:
-------------------------------------------------------
Data z NT budete mít pravděpodobně v txt formátu a tak lze
> tato data importovat do excelu, i když patrně
> nastane trochu problém se zápisem času (ne
> neřešitelný).
>
> Zkuste se možná na stránkách programu podívat na
> verzi 3.0, ta již přímo podporuje import dat z NT.
> Lze vyzkoušet Demo verzi.
>
> Záleží co Vám bude vyhovovat více.
>
> Aleš

Hezký den,

ano, přesně s tím se již hodiny trápím. Importuje datum korektně, ale druhý sloupec, čas, nikoli. Jde mi o jednoduchou změnu z čísla: 101500 na 10:15:00. Nevím, proč je to pro excel takový problém :S

Díky za nápovědu k vyřešení ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kocourvbotach,

jde vám tedy o import dat do excelu pro testování ve verzi 2.3.8 ? To je trochu problém, protože nejspíš budete mít v datech (txt) z NT pouze jeden sloupec s cenou, což je vlastně tickový zápis dat. J.A.tester 2.3.8 potřebuje Open, High, Low, Close a to by se muselo nějak překonvertovat.

Verze 3.0 tyto data číst umí, ale zase je neumí převést do excelu. Jedině do scid, mnd, nebo hst.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den,

ano, verze 2.3.8. Z NT jsem exportoval minutová data, obsahují tedy datum, čas open, high, low i close. Jde jen o ten převod času do jiného formátu (btw: napadá mne export na MySQL databázi a zde vyčtení přes PHP - ale zatím se nechci drbat levou rukou na pravém uchu).

Kvuli této potíži jsem tedy zkusil verzi 3.0, která se zdá být skvělá. Exportovaná data z NJ lze konvertorem převést a v Market Data vypadnou správně.

Jenže v praxi mi program nevím proč nefunguje: Když dám export totožných dat do MND, a pak jej použiju na výpočet několika obchodů, buď se nic nevypočte, nebo se vypočtou jen některé obchody s nesmyslnými cenami. Zda proběhl export do MND správně nemůžu ověřit.

Nicméně jsem zkoušel použít i deník pokus1. Při výpočtu bez úprav se zdá být všechno v pořádku, ale pokud se pokusím přidat nějaké obchody (samozřejmě ve stejném datu jako ostatní), výpočty jsou opět nesmyslné. Zkoušel jsem vše možné, ale verzi 3.0 se mi bohužel nedaří rozumně zprovoznit :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Kocourvbotach,

omlouvám se za poněkud opožděnou odpověď.

Dejte pozor na časová pásma. Jde o to sladit časové pásmo dat s časovým pásmem obchodů. Tady je často zádrhel. V programu lze nastavit časový posun dat (tím budou posunuty všechny datové soubory při výpočtu) nebo lze naopak posunout obchody a to pro každý Deník individuálně.

Nejjednodušší způsob je se přímo podívat "do datového souboru" (market data) pomocí Data Trasnferu a přenosu do
Editoru Market data (cílový Plugin Standard). Tam si lze prohlédnout jednotlivé řádky datového souboru a tím pádem i vývoj změn cen (příp. v závislosti na volume). Open lze většinou rozeznat.


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...