Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: J.A.tester 2.0


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 185
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Veroniko,

patrně jste na Vaše dotazy dostala odpovědi, nebo jste již postupy jak na to objevila sama, nicméně pro jistotu některé věci ještě vysvětlím:

postup zadávání obchodů byl takto navržen kvůli maximálnímu zrychlení zadávání obchodů. Proto pokud vstupujete na Close úseček nemusíte zadávat ani cenu. Pokud ale z nějakého důvodu chcete, můžete si tuto cenu zadat. V tom případě je tato cena pro další testování obchodů daná a program pracuje s ní (kdyby jste zadala nějakou nesmyslnou cenu - program to nepozná).

CLH výstup - slouží pro ukončení obchodu před uzavřením burzy. Použití pro funkci "testovat jen na PT". V tom případě je totiž Váš zadaný výstup ignorován a čeká se jen na dosažení PT nebo SL a obchod by jinak nemusel být v den vstupu ukončen.

Také máte možnost si stáhnout vylepšený Návod k J.A.testeru zde: sys.jatester.com/index.php?option=com_remository&Itemid=37&func=select&id=2

Přeji hodně úspěchů

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alecu ten ja tester je super! ale už mě zase excel nechce pochopit :o)

zadala jsem tam 12 obchodů a ok a při nich jsem si vyzkoušela různé časy vstupů a výstupů a i zadávání hodnot i časů.

ale teď mám problém u posledního obchodu je jako každý jiný ale mě to furt hlásí chybu a netušim proč. řekla jsem si že zkontroluju uvedenou cenu jestli opravdu sedí s listem data1m - mě se zdá že ano ale chci se zeptat jak vlastně ty výpočty probíhají abych to pochopila.

zadala jsem vstup v 20:51 ( v nastavení 3TF)a v poznámce se mi ukázalo 20:53 a určitě mi to hlásí chybu kvůli hodnotě kterou jsem k tomu přidala - tak pokud to chci odkrontrolovat tak v jakém řádku mám hledat? ja tester tu hodnotu hledá jen v řádku 20:53 a nebo ji hledá v řádcích: 20:51,52,53 a hledá ji mezi LOW A HIGH? a nebo to hledá jinak?

a ještě dotaz můžu vstupovat v ten samý čas co budu vystupovat nebo tam musí být rozdíl alespoň jedna minuta (i když teda mám 3TF)?

doufám že moc neotravuju a jestli jsem vysvětlení přehlídla v návodu tak stačí o odkaz.

díky za schovívavost! :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko,

k dotazu .....chci se zeptat jak vlastně ty výpočty probíhají abych to pochopila.... které výpočty máte přesně na mysli? Výpočet času pro určení počátku testování? (ve Vašem přílkladu těch 20:53 ?)

Pokud chcete provést odkontrolování, podívejte se do listu DataDenik. Tam je celý záznam průběhu obchodu, tedy jsou zde vypsány všechny jednotlivé řádky z listu Data1m v rozmezí kdy byl obchod otevřen.

Pokud jste zadala čas vstupu 20:51, tester nebude procházet řádky s časem 20:51,52 a vlastně ani 53, protože z řádku 20:53 tester použije pouze cenu Close (POZOR toto platí pouze při 1min.TF dat v listu Data1m). Tato cena je cenou Close baru 20:51 na 3min TF. Pak se testuje obchod skutečně na rozpětí High a Low, řádek po řádku.

K poslednímu dotazu, tím asi myslíte zadání času vstupu pro další obchod. Ano, může být čas shodný. Ve stejný čas výstupu z obchodu může být vstup do následujícího obchodu.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alecu já se omlouvám že zase obtěžuju, proč mi to nešlo už jsem asi pochopila a taky v tom novém návodě to máš hezky vysvětleno pro ty nechápavější :o) tak si to přečtu raději víckrát.

teď mám ale problém se zadáváním hodnoty stoplossu. chci si to číslo v nastavení změnit na 1.2 a nejde mi to a nejde :o( i když to odentruju tak se to neuloží. pak dám třeba tlačítko vypočítat obchody a mrknu opět do nastavení a nezměněno. název a pořadí patternů si už umim změnit a vím jak na to ale s tim stoplossem nevim :o(

můžeš mi poradit co dělám špatně? - dík dík předem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko,

problém bude patrně v kombinaci nastavení používání desetinných oddělovačů. Patrně používate takový, který excel neakceptuje. Excel to vyhodnotí jako chybu a tím pádem se to neuloží. No, možná bych to mohl vyřešit zobrazením nějaké chybové hlášky. Kouknu na to.

Používáte pro desetinný oddělovač čárku na numerické klávesnici? To by mělo fungovat ve většině případů (alespoň u mě to fungovalo bez ohledu na nastavení).

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jak mi to předtím házelo chybu tak to bylo snad kvůli tomu že jsem zadávala výstup později než by mi dovolil stoploss a v datadenik jsem měla zkratku asi slova překryto a bylo tam po straně cancelled to už je teď OK a žádnou chybu mi to už nehlásí.

pro ten stoploss - v nastavení hodnot se teda používá tečka a do excelu do buněk píšu desetinné čárky pokud tam zadávám i hodnotu vstupu.

ono to právě žádné chyby teď už nehlásí ale jen to číslo nejde v nastavení změnit. i když ty políčka pod tím ( testovat jen a PT,....atd) - jsou všechny odškrtnutá

ale určitě vám nechci přidělávat práci pokud to všem ostatním funguje tak chyba je na mém přijímači :o).....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko,

add 1.) pokud máte v listu DataDenik Canceled znamená, že se Vám překrýval nějaký obchod a tester ho nevypočítal. To nastane buď zadáním pozdějšího času vstupu než byl konec předchozího obchodu, nebo při použití fce "testovat jen na PT" .

add 2.) s tím je u excelu opravdu potíž. Právě se snažím trochu vylepšit zachytávání té chyby, ale dělá si to co chce :-(
Takže prostě vyzkoušejte co Vám funguje (tečku nebo čárku).

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...
  • 3 months later...

×
×
  • Vytvořit...