Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: J.A.tester 2.0


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 185
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

je k dispozici další verze: na podnět jednoho tradera jsem provedl maličké vylepšení testeru. Týká se kontrétně použití "testovat jen na PT". Protože v reálu může nastat i při této strategii potřeba ukončit obchod dříve, a sice když chci provést Revers obchodu, a tester toto neuměl zohlednit udělal jsem proto menší vylepšení. Pokud zadáte Typ (sloupec M u výstupu Exit1) - REV (revers) - tester tento obchod na zadaném čase ukončí a tím může otevřít novou následující pozici. Dříve toto nebylo možno díky hlídání obchodů na překrytí. Přeji hodně úspěchů Aleš P.S. příponu změnit na .zip

3944

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za tester je skvělý. Mám však prosbu. Dřív jsem zadával hodnoty do testeru ručně, teď mám však předplacenou sierru. pokud však data vyexportuji do excelu, tak nastanou dva problémy.
1. V prvním sloupci Datum a čas baru mám nějaká nesmyslná čísla ( 39157,65 dále 39156,88 atd)
2. Hodnoty OHLC v exportu a grafu se liší (např. poslení bar v grafu OHLC doji bar jen jedna hodnota 783,400 ale excel 800 /800.700 / 799.600 / 799.600.
Nevíte někdo prosím co s tím?
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL:

zapoměl jsem odznačit filtr v listu DataDenik. Používám ho, když hledám chyby.

Takže vyzkoušej: otevřít list DataDenik - v buňce A1 je tlačítko pro filtr a patrně bude modré (tedy je aktivován filtr) - je třeba na něj kliknout a vybrat Vše. Díky tomu filtru totiž neproběhnul výpočet obchodů a funkce Average nefunguje, když není co průměrovat.

Omlouvám se moje chybka :-(


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za tester je báječný. Mám však problém, dřív jsem zadával data ručně, ale teď mám Sierru. Když však vyexportuji data v Sierra do excelu tak místo datumu a času baru se mi ukáže nějaké nesmyslné číslo (např. 39157.64514
39156.88194
39156.87396
39156.8684
a data se tak pokládají od posledního baru. Nevíto někdo prosí co s tím? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pacel.Smékal:

již jsem se tu o tom jednou zmiňoval. To číslo je v pořádku. Je to podoba datumu a času se kterou pracuje Excel. Pokud chcete vidět data ve správném formátu(čitelném) proveďte následující:

označte celý sloupec - pr.tl.myši Formát buněk - a tam si vyberte v jakém formátu to chcete vidět (změní se pouze zobrazení, ne hodnoty).


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj
testuju v J.A. jednoduchy system...zatim pouze jeden patern (ZLR). V listu Data1m mam nahrana jednominutova data ale system tesuju na 3min. timeframe. Mam vzorek 44 obchodu: ziskove obchody/ztratove obchody
19 / 25
zisk ze vsech obchodu 370USD

napadlo me otestovat ty same obchody ale na 1 min. timeframe a vysledek: ziskove obchody/ztratove obchody
33 / 11
zisk ze vsech obchodu 4375USD

vsechna nastaveni pro patern jsem nechal stejna pouze jsem zmenil timeframe z 3min. na 1min.
Chtel bych se zeptat jestli je to mozne aby se takto zmenily vysledky kdyz testuji stejne obchody ale na jiny timeframe?nebo delam nejakou chybu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee:
Jak presne myslis nastaveni pro patern zustaly stejne? vzdyt kazdy timeframe formuje jine vstupni signaly...

Napis kde jsi presne zmenil timeframe? nahral jsi jina data do listu Data1min?

Kdyz mas vstupy na 1minutovem timeframu tak jsou jemnejsi, tzn kdyz das pak se stejnymi vstupy TF na 3 min, tak nevim jak to presne dela tester, ale hadam ze tedy zaokrouhli...

Ale unika mi logika proc to tak delas a jak presne myslis ze nastaveni pro patern zustaly stejne? Vzdyt kazdy timeframe formuje jine vstupni signaly...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee:

výsledky se skutečně takto mohou změnit. Vysvětlím co se stalo změnou nastavení TF.

Pokud při nastaveném TF 0:03:00 zadám vstup do obchodu např. v 8:45, bar začíná v 8:45 a já vlastně vstupuji na CL - tedy defacto v 8:48:00. Když změním hodnotu pro TF na 0:01:00 způsobí to, že vstoupím do obchodu v 8:46:00 (na CL baru 8:45 1minTF, což odpovídá času 8:46:00) a tudíž to může způsobit ty lepší výsledky.
Je to stejné jako kdyby jste zadal časový posun 0:02:00 a nechat TF 0:03:00.

Patrně by ve skutečnosti vypadal záznam obchodů jinak, neboť ve chvíli vstupu by ještě často nebyl patern ani vytvořen a nebo by naopak na CL už nebyl platný.

Celé se to odvíjí od skutečnosti, že pokud děláte obchody na CL baru, testeru stačí zadávat hodnotu vstupního času (ušetříte si tím práci) a cena se tedy musí dopočítat v návaznosti na zadaný TF. Jsou to vzájemně ZÁVISLÉ HODNOTY.


Mimochodem:
V nové verzi testeru daleko bude více možností vstupů, bude možno vstupovat v podstatě kdykoliv. Na Close baru, na Open baru, v přesný čas. Vše půjde mezi sebou kombinovat (pro vstupy, výstupy, data). Bude to opět trochu záležet na nahraných datech, ale i tam se velice výrazně rozšíří možnosti.

Přeji hodně úspěchů

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec:

diky za vysvetleni ted uz mi to konecne dava smysl...ze zacatku se mi prave nezdalo, ze ve vysledku muze byt takovy rozdil.

Jinak testuji na verzi 2.2 kterou jsi mi posilal mailem (verze 2.0 mi zamrzala) ted vse pracuje v poradku. Diky moc:-)

V poslednim prispevku jsi psal ze staci zadavat pouze hodnotu vstupniho baru.
Kdyz v testeru nezadam i vystupni cas tak mi to napise, ze jsem chybne zadal vstupni, nebo vystupni hodnotu a cislo radku kde je chyba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee:

špatně jsem se vyjádřil, bylo to myšleno k vstupním údajům stačí zadávat jen čas (tedy bez ceny). To samé platí i o výstupu.

I když k tomu výstupu, již tu byl požadavek udělat úpravu, aby se nemusel v případě použití "testovat jen na PT" zadávat žádný výstup a není problém to dodělat. Záleží jestli je o to zájem.

P.S.upozorňuji na možnost stáhnout verzi 2.3.6 zde z vlákna

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec:

testovat bez zadani vystupniho casu by bylo urcite uzitecne, beru tak aspon z meho pohledu.

Prave uplne na zacatku jsme myslel ze tester pracuje takto:
1)nahraju data do testeru
2)projizdim graf s komoditou
3)ukaze se mi signal pro vstup do obchodu
4)zapisu hodnoty do testeru
5)zadam vypocet
6)na zaklade hodnot zadanych pro patern(SL,BE,PTL..) tester vyhodnoti obchod jestli vystoupi napriklad na PT nebo SL

Jinak jsem zvedavej na tu verzi 2.3.6

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee:

tento postup je defacto správně pro použití "testovat jen na PT" kromě toho nezadaného výstupu. Totiž např. kvůli možnému překlepu je tam hlídání na výstupní čas (aby nebyl nižší než vstup). Kouknu na to a něco s tím udělám, aby šlo v případě zatržení výše uvedené funkce nezadávat vůbec výstup. S tím, že by byla zachována nová fce z verze 2.3.6, možnost dělat reverz pozicí.

Aleš

P.S: jen trochu strpení

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...