Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: J.A.tester 2.0


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

nenašla by se nějaká dobrá duše, která by mi poskytla soubor WorkSheetStudy (nevím, jakou má příponu). Nachází se v C:\SierraChart\data\

Asi jsem si ho omylem smazal, a tak nemůžu provádět export. Asi by se to vyřešilo přeinstalací Sierry, ale jelikož už v ní mám řadu nastavení a indikátorů, bylo by to komplikované, tak jestli by byl někdo ochotný to sem hodit, bylo by to super :)

Díky moc!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 185
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pro ty co používají verzi 2.3.6 nebo 2.3.7

Bohužel se vyskytla ve verzích 2.3.6 a 2.3.7 chyba v programu úpravou procedury pro funkci "testovat jen na PT" (možnost reversu). Chyba se projevila tak, že při použití funkce "testovat na PT" nemusely být vypočteny všechny obchody. Mohlo dojít k přeskočení obchodu díky domnělému překřížení jako může nastat u použití "testovat jen na PT".

Velice se za toto omlouvám.

zde je možno stáhnout opravenou verzi 2.3.8 sys.jatester.com/index.php?option=com_remository&Itemid=37&func=select&id=2

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

zdravím,

JA Tester je parádní práce, pracuju s ním už od první verze.
Chtěl jsem se zeptat, teď jsem přeinstaloval excel z 2003 na 2007 a všehno jde, ale protože to beží v režimu kompatibility tak se všechny výpočty strašně zpomalily. Musím to nějak uložit jako verzi 2007 nebo bude i verze pro čistě excel 2007?
Díky za JA Tester a za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Alecu můžu mít dotaz, až dnes jsem si stáhla tester2.0 a po plném odpoledni boje s excelem mi už nic nehlásí chyby a počítá se to. ale nemůžu přijít proč mám jiné časy výstupu v listech deník a obch.deník

už jsem pochopila že v deníku v nastavení musim zadat jednominutová data ( neboť ze sierry jsem vyexportovala jednominutová). tak mám teď problém s tím že v deníku jsou správné časy vstupu i výstupu a když dám vypočítej obchody tak tam napravo v poznámkách jsou taky uvedeny přesně ty časy co jsem zapsala do enter a exit1 a v sloupečku trvání je opravdu správný výpočet ( exit-enter) ale v obch. deníku dám přenést data obchodů a v enter je správná hodnota a v exit mám hodnotu enter plus jednu minutu :o(, takže správný exit time tam není - předpokládám že chyba je mezi židlí a klávesnicí :oD ale jestli by jsi mi mohl napovědět?

a ještě dotaz v deníku vedle sloupečku exit1 je sloupeček typ - vyplní se sám? ( v nastavení jsem zkontrolovala stoploss a BE) a zatim nikdy se mi tam nic samo nenapsalo :o(

předem díky za tvoje rady!! :o))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak píšu znovu neboť jsem se na to snažila přijít a bohužel nepřišla ale zjistila jsem další věc kterou nechápu - pro příklad přikládám obrázek se vzorkem dat - vzorek od Aleca v j.a.testeru 2,2 co se zde dá stáhnout. v nastavení je nastaven 5TF - v kolonce enter a exit 1 je nějaký čas zadán ale když se teda zmáčkne vypočítej obchody tak se vyplní ty řádky ve sloupci poznámka a já právě nechápu proč v poznámce je čas vstupu o 4min větší a výstup taky o 4min větší ( když už je nastaven 5TF)? pro příklad v řádku jedna je exit1 11,15 ( skutečný čas se tam má zadat?) a v poznámce se napsal 11,19 to pak zkresluje výsledky ne? protože v listu data1m je samozřejmě u 11,19 jiná hodnota než u 11,15. asi jsem se do toho už hodně zamotala a sama to nerozluštim :o(, může mi někdo odepsat kdo j.a. tester chápe lépe než já? :o))

4525

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkusím odpovědět místo Aleca. Pokud obchoduješ 5TF a vstupuješ na close úsečky, tak se ke vstupu přičtou 4 minuty. To proto, že uvádíš čas, kdy začíná nový bar. Např 10.00+4=10.04. Pokud budeš obchodovat na 1TF, tak časy budou schodné. Je to v pořádku. Zadáváš čas, který vidíš ve svém chart programu. To samé platí pro výstup.
U sloupečku exit vypisuješ typ výstupu ( Hook, 100, ...).Je to pro tvou vl. potřebu.
Pokud máš ve výpočtu jiný čas, než jaký jsi zadala, tak byl pravděpodobně vyplněn buď SL, nabo PT a je tam čas, kdy došlo plnění.
Zkus si cvičně zadat pár obchodů a uvidíš přesně co se dějě.
Pro úplnost ještě doporučuji stáhnout poslední verzi 2.3.8 - chybová hlášení se již neobjevují a výpočet je podstatně rychlejší.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richarde dík moc tak už jsem to asi pochopila a docela to i vychází - kontrolovala jsem to s deníkem z bracket traderu. ale občas si utáhnu stoploss dřív protože je mi jasný že z obchodu nic nebude - a tak se chci zeptat na hodnotu vstupů a výstupů. v deníku je sloupeček i pro zadávání hodnot ale když tam napíšu hodnotu ve tvaru 818,3 a pak i číslo do výstupů tak mi to stejně počítá z hodnot co jsou v listu data1m. zaškrtává se někde něco aby mi to nepočítalo z listu s daty ze sierry ale z hodnot které tam zadám já?

díky za rady začátečníkovi :o))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hodnotu zapisovat nemusíš. Zadáváš pouze čas vstupu a výstupu, hodnoty se ti doplní samy. V listu Data1m jsou hodnoty close a ty se přenášejí. Pokud bys nevstupovala na close, ale třeba 20s před, musela by jsi mít nahraná data cca 10s nebo menší. pokud používáš BT a replay a vstupy ladíš podle situace pokaždé jinak, tak se s 1min daty ( a možná ani s J.A.) asi nedomluvíš. Pokud nahraješ data 10s, tak to už bude dost náročné na místo. Já se u vstupů i výstupů držím close ( příkaz zadávám cca 2s před koncem) a naprostá spokojenost.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky moc za rady. vstupuju 100% na close ale výstupy jsou občas dřív když mě to vyhodí na stoplossu protože ho utáhnu kvůli už vydělaným penízkům ( jsem na začátku a zatim jsem v mínusu).

vím že nemusim zadávat hodnoty do deníku ale jen jsem se chtěla zeptat jestli to lze. ale pokud mám v data1m minutová data tak do deníku asi nemůžu napsat jiné číslo než si sám ja tester najde v posledním listě co?

díky za trpělivost :o))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...