Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sztula
ja som na tom podobne. Pohybujem sa na VT s indikátormi okolo 80-100 dolárov v pluse a to si pochvaľujem že som aspoň v kladných číslach. Dobré vstupy sú samozrejme neskoro. Na metatraderi začínam skúšať bez indikátorov. Mám grafy dočmárané domnelými SR, ale tie správne konštelácie nie a nie nájsť, len raz som dobre vstúpil.
frantačech
o rozhodovaní výstupov rád verím, ale ak vstúpim zle s daným kontom a tým aj SL, tak dobrý výstup neexistuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prave ze existuje. kdyz citis ze to bylo spatne, musis to okamzite zavrit... to je dobry vystup.

jinak se dostanes do zacarovaneho kruhu, kdy okamzite zaviras zisk, protoze se bojis aby jsi o nej neprisel, vezmes par pips misto aby jsi drzel, ale drzis ztraty a doufas ze se to otoci...

presny opak toho co mas delat a spolehlive to vede k brutalnim ztratam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantacech Napsal:
-------------------------------------------------------
> jinak se dostanes do zacarovaneho kruhu, kdy
> okamzite zaviras zisk, protoze se bojis aby jsi o
> nej neprisel, vezmes par pips misto aby jsi drzel,
> ale drzis ztraty a doufas ze se to otoci...
>
přesně tak jsem to dlouhou dobu dělal. Zavírat malou ztrátu se mi už daří ale také zavírám malý zisk.
Pořád je tam ta obava. Co když o to málo příjdu :)

Chtělo by to nějaký trening sebeovládání, ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantacech
Ja vystupujem tak, že okamžite bez rozmýšľania dám určitý SL, dopoly dám alert aby ma upozornil vopred a pod sebou mám tri indikátory na výstup, ten najnervóznejší hneď pod grafom. Ale ak mám zlý vstup, tak môžem stratu len zmierniť. Takže vstupy sú veľmi dôležité. Čítal som o tom predvádzaní jedného obchodníka, ktorý vstupoval čisto náhodne a vystupoval podľa prísneho postupu a bol ziskový. Aký veľký účet a aký MM na to treba neviem. Pri SL blízko spreadu by asi nepochodil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantacech:

" kdyz citis ze to bylo spatne, musis to okamzite zavrit... to je dobry vystup.

jinak se dostanes do zacarovaneho kruhu, kdy okamzite zaviras zisk, protoze se bojis aby jsi o nej neprisel, vezmes par pips misto aby jsi drzel, ale drzis ztraty a doufas ze se to otoci...

presny opak toho co mas delat a spolehlive to vede k brutalnim ztratam. "


... TOTO je přesně to, o čem osobně moc moc dobře vím a s čím se delší dobu urputně potýkám a zatím bohužel stále prohrávám a TOTO vyhrává. asi si ten postup, o kterém jasně vím, a který jsi tu teď výstižně uvedl, nechám vytetovat na předloktí a dám do toho asi i sůl, abych to nejen pořád viděl, ale i pořád pořádně cítěl .... :)

P.S.: ... a to nejsem masochista, že bych z toho měl nějaký požitek ... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Frantacech,
" kdyz citis ze to bylo spatne, musis to okamzite zavrit... to je dobry vystup.
"

Tak presne tohle u mne fungovalo tak, ze jsem jak rikas "citil" ze neco je spatne a zaviral jsem prevazne ziskove obchody ... predcasne vystupy se tomu rika a u mne to je rozdil mezi byt ziskovy obchodnik nebo byt ztratovy obchodnik.
Asi zatim nejsem tak daleko ze bych mohl jen podle pocitu vystupovat z obchodu.
Osobne mam bud PT nebo SL. BE jen velmi malo protoze na BE posunuji po 20 ticicich a PT mam 30 ticku - takze to tam uz vetsinou dojede.
SL 10 ticku. TAkze RRR 1:3 coz mne take drzi psychicky nad vodou protoze muzu mit jen 30% uspesnost a porad jsem v plusu. No a trefit se trikrat z 10 pokusu to kdyz nedelam kraviny zas az takovy problem neni.
Swen

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Swene:

Je vidět, jak jediné slovíčko, může nabourat, jinak velice rozumnou myšlenku, kterou zde frantacech napsal. Uznávám, že slovíčko "cítíš" by tam být nemělo, protože pocity dokáží udělat spíše více paseky, než užitku. Také to znám. Zkus si to slovíčko vyměnit třeba za "vidíš". Snad se ti to tak už bude líbit více. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ladary:

ano. i tak to jde. já už jsem ale někde citoval J. Rosse a rozpoutala se na toto téma zajímavá menší diskuze. Někde Ross napsal, že pokud trh nejde okamžitě vašim směrem, co nejrychleji vystupte. Je to samozřejmě extrém, ale na druhé straně na co čekat na SL. Nelze to samozřejmě takto zobecnit a zautomatizovat, ale asi určitě napozorovat z chování trhu, např. co dělá více barů po sobě atd ...
Jen můj skromný názor ... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...