Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike:

pozrel, pozrel.. to je iba na zlost co ted trhy delaji(kor rano a odpoledne, kdy jsem v praci). Jedu WCCI a nutno rict, ze sice mi to omezuje ztraty skutecne skoro na minimum, zel to to same dela i se zisky. Vcera jak byl ten krasny 200p bejk na cablu bez jedine korekce, tak me to vyhodilo na PT 30p, coz je samozrejme super, ale pak uz mi CCI nedal znovu signal na vstup. A nejsmutnejsi na tom je, ze jsem skutecne naskocil do trendu presne na jeho uplnem zacatku. No, ale co.. trhy tu budou vecne, takze nemusi prset, staci i kapky. Prece to vsechno nenecham tobe :D


ale to uz jsem OT.. a vsem se za to omlouvam


GL&HF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zkušenosti s XTB

Pár postřehů a mých zkušeností s XTB Brokers

Předem upozorňuji, že nemám s touto firmou nic společného vyjma jediného osobnímu kontaktu při podpisu smlouvy.
Dnes je to přibližně 2,5 měsíce co obchoduji live (miniúčet) s XTB, kam jsem vstoupil po zhruba čtyř měsících na demu. Dlouho jsem váhal, s výběrem brokera, nicméně pro ně nakonec rozhodly známé zkutečnosti, které tu byly popsány výše snad dvacetkrát. Denně dělám v průměru cca 4 - 8 obchodů s 0,1 lotu, vyjímečně 0,2 . Vše na hlavních měnách především EUR/USD a USD/JPY.
Stručně:
gumový spread - pokud neobchodujete správy nikdy ho nepoznáte (alespoň já jsem ho viděl pouze při správách, které neobchoduji, resp. entry před správami)
rekotace - ano zažil jsem ji asi dvakrát či třikrát pouze při větším pohybu
spread měny - u hlavních měn konkurenceschopný, u ostatních měn vyšší (u některých měn za hranicí obchodovatelnosti např. EUR/AUD 12 pips atd...)
spread futures - ropa 8 pips - v pohodě, zlato 80 pips (neobchodovatelné - snad pouze pozičně)
spolehlivost serveru - občas vypadne na pár minut (cca jednou za týden), jednou to bylo snad na 30 minut ale v nočních hodinách, pokud máte ochráněno SL není třeba z toho dělat aféru
vymetání SL - nezaznamenal jsem (+ - 1 pips neřeším jedná se o můj špatný odhad a můžu nadávat pouze sám sobě)
zasílané zprávy - mizerné, pouze ty základní

Závěr: Pokud mohu relevantně posoudit podle ohlasů a příspěvků (účastníků místního chatu) se jedná o spíše spolehlivějšího brokera pro začátek (jednoduchá MT4) a hlavní měny. Pro svůj velký účet si udělám znovu výběrové řízení, pokud mi nenabídnou lepší spread u "vedlejších" měn. párů a zlatu což vidím jako hlavní problém.
Z osobního jednání: lze vyjednat individuální přístup (samozřejmě u účtu VIP)
To je zatím vše. Můžu zodpovědět případné dotazy.
s pozdravem abatis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro TURBO:
rychlost plnění je dobrá, až na vyjímky jako na demu. Při zprávách trochu horší (vše vyřízeno během několika sekund).
S několika minutami jsem se nesetkal. Znovu upozorňuji, že mám mini účet, s kterým ale můžete obchodovat klidně celé loty.

S pozdravem
abatis
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvam se za muj zacatecnicky dotaz, ale chci se ujistit.

Pri zacatku teto diskuze se zde resily velke rozdily a "necestnost" XTB pripadne dalsich brokeru, kteri se snazi manipulovat s cenami pro svuj prospech. Premyslel jsem o tom a napada me - kdyz napr. obchoduji na virtualnim uctu u XTB a neni pro me udelat za den rekneme 40 000,- (profit), znamena to, ze z tech 40k mi jeste nec vezmou nebo je to uz muj cisty zisk? Pokud ano, tak pak mi prece muze byt celkem jedno, jak ukazuje ceny i kolik ma spread. Pokud dokazi vydelat takove castky, tak tech par tisic jsem ochotny obetovat ve prospech desitek, ktere vydelam. Nebo je v tom hacek?

Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
jsem začátečník a měl jsem s XTB jednoduchý plán.
Založit reálný učet se zhruba 200 000Kč. Teď někdy zakoupit kolem 0.5 lotu ropy a pozičně to držet až někdy do léta. Těch 200k by mně mělo stačit na pokrytí drobných výkyvů tak sem si říkal že by to nemusel být problém držet tak dlouho.
Bohužel jsem si to zkusil na demu a tam mi už za 14dní držení otevřené pozice vyskočil swap kolem mínus 50k. Nevím jak se to stalo jelikož jsem byl teď týden na horách. Před horama sem to držel týden a to tam přes noc naskakovali vždy jen nějaké drobné ale po tom co sem dojel z hor to houplo mínus 50 tisíc.
A teď moje dně otázky.
Jak to že ten swap takhle narostl?
A je vůbec možné takový obchod uskutečnit? tzn pozičně ho držet otevřený kolem 5ti měsíců?
Poprosím o rady děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lumpi:
Velký omyl! Demo není nikdy jako reálný účet. AŤ už v plnění (o malinko horší), tak především s psychickou stránkou věci. Peníze, které máte na účtu jsou Vaše (pokud si nevyberete pochybného tzv. offshore brokera, kde bývají problémy s převodem peněz).
BananaYoe:
Ano je to reálné ale ne s XTB, nezapomeňte že nejsou komoditní broker. Při svých výpočtech jste zapomněl na rolování pozic, kde Vám cena poskočí. Swap si lze spočítat na jejich stránkách. Jedná se o komodity, zeptejte se autorů tohoto webu, kteří s tím mají bohaté zkušenosti, nebo se podívejte na diskuzi tohoto tématu. Pokud chcete obchodovat ropu navíc pozičně s 200K účtem jste podle mého názoru sebevrah.

S pozdravem abatis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to abatis:
to je mi jasny, ale kdyz pominu psychologii a pujde mi ciste o teorii, jestli kdyz
"obchoduji na virtualnim uctu u XTB a neni pro me udelat za den rekneme 40 000,- (profit), znamena to, ze z tech 40k mi jeste nec vezmou nebo je to uz muj cisty zisk? Pokud ano, tak pak mi prece muze byt celkem jedno, jak ukazuje ceny i kolik ma spread. Pokud dokazi vydelat takove castky, tak tech par tisic jsem ochotny obetovat ve prospech desitek, ktere vydelam. Nebo je v tom hacek? "

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BananaYoe

ak chcete investovat do ropy. staci sa pozriet po nejakom investicnom certifikate s podkladovim aktivom ropy a mate to bez negativneho swapu a riziku pri rolovere.


abatis

s tymi odporucaniami o kapitale a sebevrazdach te nebude take kriticke. staci sa trosicku zamysliet na neopakovat cudzie odporucania a rozumi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
zdravím,

Nepřerolování se samozřejmě stát může, ale měla by to být jedna ze základních otázek kladených na brokera při otevírání účtu (ošetření smlouvou). Já to ve své smlouvě mám (CFD), pokud by mi to broker neprovedl budu se soudit. Je to jedna z věcí, proč jsem se rozhodl pro subjekt v ČR /smlouva v češtině, česká právní "džungle" ČNB atd...už to tu bylo řečeno snad tisíckrát/. Jistě se dá vybrat obdobný "komoditní subjekt".
Nicméně můj názor - obchodování 0,5 lotu pozičně s 200K Kč účtem je málo. XTB není ideální broker pro obchodování ropy. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...