Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj obchodníci ,mám zcela jednoduchý ,ovšem pro mě nepochopitelný problém.
Mám koupeno 0.05 lotu Cukru (asi týden) Cukr jde pěkně nahoru. Do pozice Long jsem vstoupil po proražení double Top na Denním Grafu v XTB Trader (Demo účet)
Ukazatel mě informuje o tom ,že jsem 8.000 KČ vydělečný ,ale je tam jakási kolonka Swap o které nic nevím a která mi ukazuje - 6.500 KČ. Takže celkový zisk činí pouze 1500 KČ i přesto ,že Cukr jde opravdu krásně vzhůru.
Můžete mě prosím někdo vysvětlit co to ten Swap je ,proč tam je a proč mě dělá tak velkou ztrátu ? :(
Trošku mě to mrzí ,poněvadž už jsem zpronevěřil celý jeden účet a když příjde tak dlouho očekávaný drobný úspěch ,tak mě to zlikviduje nějakej Swap :(
Děkuji za odpověd a přeji všem hodně obchodních úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maxim Colloseus

Co tak si nejdříve zjistit co to vlastně obchoduješ, než do toho vložíš peníze?
Kdyby tě to zajímalo, tak je swap na stránkách XTB vysvětlený například v článcích:
Příklady obchodních transakcí pro CFD
Tabulka swapových bodů
Jak si spočítat vše spojené s obchodováním

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Maxim Colloseus

problém je v tomto - Rolování pozic, viz stránky XTB

Rollover: SUGAR, (skutečnost)
Dne 10. února 2009 po ukončení obchodovaní na instrumentech OIL, SUGAR a COCOA nastala změna doby dodávky bazického kontraktu future, na který je příslušný instrument vázan. Otevřené pozice byly korigovány o následující hodnotu swapových bodů:


pro instrument SUGAR: - 27 bodů pro dlouhé pozice a + 27 bodů pro krátké pozice

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Mel bych dotaz, mam realny ucet u XTB, pomerne dlouho, asi rok a pul, pred dvemi mesici jsem na demu testoval novou strategii, v podstate skalping, vychazelo to opravdu vyborne. Pred mesicem jsem tuto strategii prenesl na realny ucet, tri tydny to bezelo nadherne (uspesnost cca 90%, minimalni drawdown), ale najednou mi broker zvedl spready a ucinil moji strategii nepouzitelnou. Je to normalni? Muze takto ovlivnit pouze jeden realny ucet? Volal jsem jim, pry je vse v poradku, zalezi na volatilite, ale pouzivam tuto strategii v podstate kazdy den vecer, volatilita podle mne normalni, spise nizsi.... Mate nekdo podobne zkusennosti? Jsem fakt nastvany, poohlizim se po jinem brokerovi....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iwannabeatomino

já se obávám, že scalping Ti nebude dlouhodobě tolerovat žádný marketmarker. Už se tu o tom psalo a vždy, co si vzpomínám, to dopadlo gumovým spreadem, špatným plněním a někdo psal, že mu strhli zisky a vůbec se snim nebavili. Nechci Tě strašit, ale podle toho, jak to píšeš, tak Tě zmerčili a jasně, že nepřiznaji barvu. Dlouhodobě vydělečný trader je pro marketmaker brokera škodná :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iwannabeatomino

Pokud vím, tak někteří brokeři, i když marketmakeri, scalping povolují, ale za určitých podmínek. Prostě je to něčím vykoupeno. Např. ActivTrades má dokonce speciální účet pro scalery tzv. Scalping Account, ovšem je třeba počítat s gumovým spread a jenom mini lot (0,1). Zatím co Standard Account nabízí fixní spread a můžeš i micro lot (0,01).

Najeď si na jejích stránky, je tam podrobně všechno popsané.

GL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny.

Jsem tady nový,zatím se rozhlížím a zkouším to na demu.Chtěl bych někoho z vás požádat o vysvětlení,proč se brokeři brání skalpingu.Pro mne to nemá logiku,spready shrábnou a to jsou peníze pro ně,takže čím víc jich shrábnou tím lépe ne?A že by to bylo tak výnosné,tomu se mi nechce věřit. Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obecne je nekolik moznosti proc broker nepodporuje scalping:
1) Je to tzv. bucketshop - to znamena, ze kdyz klient otevre pozici, broker zadnou pozici realne neotvira (resp. nehedguje, pouze nabizi quote stream), spekuluje na to ze vetsina traderu prodela...prodelecni klienti minus vydelecni klienti tvori zisk brokera. V tomto pripade brokerovi vadi nejen scalping, ale jakykoliv trader, co dlouhodobe vydelava. Tohle uz je typicky podvod.
2) Broker nehedguje pozice u poskytovatele likvidity okamzite, ale az po case a treba az od jiste velikosti pozice (pripadne pozice traderu ruzne agreguje). Tim padem, pokud trader ma prilis mnoho ziskovych obhodu, ktere trvaji kratce, nebo berou male profity (nekolik pips), tyto nestiha hedgeovat a prodelava na nich. Proto scalping zakazuje.
3) Broker v ramci nalakani klientu inzeruje prilis nizke fixni spready a pripadne rozdily spreadu (spread likvidity provideru neni nikdy fixni, vzdy fluktuuje) hradi ze sve kapsy. Typicky priklad je ODL securities, kteri jsou timto nechvalne znami. Pokud ale na tom jeho traderi zacnou vydelavat, prestane ho to bavit a zacne spready zvysovat, pripadne zhorsi plneni, v pripade ODL securities rovnou zavrou klientovi ucet.

Takze pokud vas broker ma problemy s vasi skalpovaci strategii, plati bod 1, 2, nebo 3 (pokud nemate hloupe napsanou strategii ktera napr. pretezuje server nebo zpusobuje jine technicke problemy, coz by vadilo jakemukoliv brokerovi).

Mne u XTB bezi od prosince strategie na hranici scalpingu (drzeni pozice 1min az nekolik hodin, typicky tak 10 min, profity 5-10 pips), do ted fungovala dobre (ucet je 40% v plusu), ale od minuleho tydne v podstate moc nebezi, protoze XTB zvysilo spready na parech ktere pouziva v casovem okne, ktery obchoduje. Nevim, jestli je to reakce na tuto/podobne strategie (vim, ze minuly tyden mela zvysene spready na stejnych parech ve stejnem case i napr. Oanda), to se uvidi behem nasledujicich par tydnu. Kazdopadne jsem uz radsi strategii portoval pod jine platformy (FxSpyder na Oande).

Kazdopadne vzhledem k tomu ze XTB je market maker a likviditu si podle pana od nich "vytvareji sami", byl bych ohledne dalsiho vyvoje pesimisticky a dival se jinde.

Dle meho nazoru, pro XTB bude platit bod 2 nebo 3, pravdepodobne oba :-)

Na jejich obranu dodavam, ze aspon mi nezhorsovali plneni, strategie u nich funguje vyborne za predpokladu rozumneho spreadu a na menovych parech, kterych se zvyseni spreadu zatim nedotklo, funguje stale OK (strategii obchoduju na 4 az 6-ti parech).
Co mi na opak vadi hodne je ze na demu samozrejme spready nezvysuji, takze z testovani strategie na demu u XTB nejde usoudit vubec nic!
Napriklad EURCAD ma dle webu i zkusenosti z dema fixni spread 12, pri kterem se obhoduje vyborne, ale na live jej ale zvysuji kazdou noc na 24, coz je fakt k nicemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kairon4
Zatím jsem uvažoval spíše o anglickém Alpari, ale ještě mrknu na Oandu. Ty tam máš live účet? A můj OS? Koupil jsem si FapTurbo, na internetu najdeš spoustu informací o tom, jak pracuje. Používá jednu shortterm a jednu longterm strategii, celkem na pěti měnových párech a dvou timeframech. Když broker funguje tak, jak má v podmínkách, tak je system výdělečný. Teď bohužel ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...