Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

mirawaby:

spread jen 2 pips? ...to je jen za ideálních podmínek když se zrovna nerozhodnout spread rozšířit. A mimo to 2 pipsy dělaj 20 dolarů. V porovnání s 5$ komisí například na futures u NQ,YM,ER atd je to 3x tolik. Však na to jednou přijdete. U někoho je potřeba aby se ručně spálil a pak to pochopí. Já jsem naštěstí druhej případ kterej v dosti věcech věří zkušenostem jinejch traderů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

frame3

ono je to prepocitavanie spreadu k Bid Ask cene u futures trosku problematicke. niekedy si o tom mozeme pokecat, ale v podstate nazor ze futures (konkretne NQ) je lacnejsi ako ppread na EURUSD 2 pip je velmi nestastny. je to totiz prave naopak. ale ako som povedal sem to nepatri a ak budes mat zaujem , tak sa o tom mozeme pobavit.

vo vseobecnosti je nazor ze Futures su lacnejsie ako FX mylny. kazdy cross a kazdy Futures kontrakt ma iny sizeing. a preto niektore trhy su drahsie a niektore lacnejsie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirawaby
Účet jsem ještě nezaložil, nějak nevim jak:) nemam tiskárnu na papíry abych je poslal na registraci s podpisem a Praha je daleko. Vázne to hlavně na tý tiskárně, páč si nemůžu vybrat model, kterej by mě vyhovoval. Všechny jsou dostatečný, ale podvědomě čekám až narazím na nějakou geniální co umí vsechno, abych ji využil i po tomhle prvnim použití. Nechci někam chodit, ale udělat si to doma, proto si ji nejdřív koupím. Nestojí moc.
Jinak jsem měl před 14 dny první demo, který jsem zrujnoval obchody drženýmy bez stopky přes noc. Druhý demo jsem osolil a vydělal asi 300tis navíc za tři dny, ale stejná chyba, ale ne přes noc, ale za hodinu, co jsem neměl komp pod kontrolou a euro kleslo a automaticky mi to zavřelo obchody, který čekaly na lepší kurz.
To mělo tu výhodu, že mi zbylo 9 tis. a mám to skoro jak bych začal live s dvaceti tis. u XTB. Pomalu (0,1lot) kupuju a neotvírám více obchodů než dva max tři a musim je zavřít než jedu na další, páč jsem se poučil a tenhle demáč nemůžu zrujnovat, jinak live nemá cenu. Zatim po dvou dnech mám 12500kč, takže jsem celkem spokojen a mám neudržitelný pokušení co nejdřív začít live účet. Brzo brzo:) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3:
Nevím co máš na mysli tím "jen za ideálnich podmínek" protože asi XTB moc neznáš. Proto ani nechápu co vlastně na tomto vláknu děláš. Vím o tom že spread u tohoto brokera docela lítá, ale za tu dobu co ho znám tak u královského páru je to pořád jen 2pips. A potom si ještě myslím že nemůžeš při účtu 20tis. mluvit o nějakých komisích. Tady je jenom jedno řešení (podle mého) obchodovat miniloty 0,1 = 6USD spredu = 2 pips. A ty jsi psal že komise je 5 usd rozdíl tedy činí 1 dolárek. ;)
Ber to jenom jako můj názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mirawaby, airmike:

můj názor na to je jinej. budu rád když mě přesvědčíte o opaku. Uvedu to na jednoduchým příkladu:
Budeš chtít obchodovat například trh ER2(TF). Ten má ohodnocený jeden tick(desetina bodu) 10$. U EUR/USD musíme brát pouze a jenom pro srovnání jeden lot což je množství obdobně jako u ER2 jeden kontrakt. U ER2 totiž nemůžeme nakoupit třeba půl kontraktu. Když vezmeme v potaz že nejmenší změna ceny jak u ER2 tak u EUR/USD dělá 10$ tak můžeme pěkně porovnat:

spread u nákupu/prodeji jednoho lotu EUR/USD=20$.
komise u nákupu/prodeji jednoho kontraktu ER2 max 5$ u slušnýho brokera. V tragickým případě můžeme započíst ještě 1 tickovej slip kterej je teda aktuálně na ERku asi vyšší ale v běžných dobách byl v průměru max 1 tick což je 10$..někdy je slipp pozitivní někdy negativní ale když tedy započteme ten jednotickovej tak to pořád dělá 15$ náklad na obchod. U EUR/USD v ideálním případě 20$. Zkuste to kdyžak popsat svým pohledem budu rád.

Pokud uvedeme např. trh ES tak tam by byly náklady pouze 5$ na obchod pač tam je slip téměř vyloučen z důvodu nadpozemské likvidity. A tam je dokonce hodnota ticku 12,5$...náklady na jeden obchod do 5$ ..což je pořád 3 krát míň než u EUR/USD...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3

no ono nejde ani tak o nazor ale o matematiku. a v tej ta cisla nepustia. problem je v tom ze ty si priklad postavil spatne. tak ako to mas naucene s prikladov na webe. ide ale o to ze aj tam je to prezentovane spatne .
velmi rad ti to ukazem trosku iny priklad , ale rad by som ho dal do nejakeho ineho vlakna. povedzme MM, tam to ma ovela vacsi zmysel. potom ti dam vediet. teraz mam kopec prace. este podotknum, ze ja obchodujem aj FX a coskoro prejdem aj na Futures. takze nema vyznam obhajovat pre mna jednu alebo druhu stranu. preto poskytnem len uplne jednoduchy priklad. mozno budes prekvapeny ze vela veci ktore mas zafixovane nieje tak ako sa zdali na prvy pohlad. :)

pekny den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ona hodnota toho spreadu na EURUSD vyjádřená v penězích může sice bejt menší, z důvodů možnosti obchodovat miniloty, ale pořád zůstává, že abychom byli jenom na nule, musí se hodnota EURUSD pohnout naším směrem alespoň o dva body, zatímco pokud je u ES hodnota ticku 12,5$ a komise 5$, pak stačí, aby se hodnota ES pohla naším směrem jen o jeden jedinej bod a už jsme 7,5$ v plusu. Dobrý srovnání se podle mě nabízí třeba u YM, kde je myslím hodnota ticku právě 5$. komise 5$, tj. "spread"= 1tick, EURUSD= 2tick, US30 (CFD na YM nabízený XTB)= 6tick (6x dražší než Futures).. EURUSD si myslim by bylo ale nejlepší srovnávat spíš s Eurodollarem, a tam teď nevim jak to je ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Potom pravda by mohlo bejt ještě jedno kritérium jak na spread/komise nahlížet a to je řekněme poměrem k denní volatilitě, tady bych ale stejně řek že třeba YM má větší průměrný denní rozpětí než EURUSD (obzvlášť v těchto dnech), tj. že za poloviční "spread" můžu denně nahrabat víc bodů... Na Forexu má třeba větší denní rozpětí GBPUSD, ale tam je to zase právě kompenzováno vyšším spreadem, atd ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě připadá srovnání [b]frame3[/b] nejlogičtější, neboť srovnává pouze "poplatky", které odevzdáme při vstupu do obchodu. Nemíchal bych do toho kolik vydělám na jeden kontrakt, když to jde mým směrem, neboť se rozumného závěru nemůžeme nikdy dopátrat. To je snad jasné. Komise na jednom kontraktu činí cca $5, za spread zaplatím cca $20.
Tak nějak to chápu já a nečiním si narok na to, že v tomto chápání nemám chybu. Tudíž mi připadá, že na FX trzích odevzdám na "poplatcích" daleko více, než třeba na zmíňovaném ER2. Nebo je to snad jinak?

Slovo "poplatky" uvozuji záměrně, neboť jednou je to komise, pak spread a bůhvijakještě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...