Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Zdravim kazdeho,

konecne som si presiel cele vlakno o X-Trade Brokers a chcel by som sa pokusit napisat jeden objektivny prispevok :)

Prvy pocit co som mal po precitani bolo ze XTB sa znacne demonizuje. Pojem XTB medzi tunajsom komunitou mi pripomina pojem trading medzi obycajnymi ludmi. Ked obycajnemu cloveku spomeniete trading hned vyhlasi ake to je hrozne a rizikove aniz by vedel co to vlastne cenny papier je. Ten isty pocit mam u XTB, pocul som tu vela negativnych vyhlaseni ale podla mojho nazoru pochadzali z 99.9% od amaterov ktory si zalozili ucet u XTB po par mesiacoch demovania a potom si rozbili hubu :) tak isto ako aj obecna spolocnost pozna len zle pripady ludi ktory si rozbili hubu tradingom, tak isto sa mi zda ze aj tato komunita pozna hlavne pripady ludi ktory si rozbili hubu XTB-ckom. ale bolo to skutocne to XTB co im rozbilo hubu? :) neuspesny si vzdy mali chut vyliat dusu na fore, a ti uspesny sa len povzdiali usmievali a radsej sa sustredili na svoj biznis. aby som to zrhnul:

1) viem ze tu bola afera nejakeho pana ktoreho podla jeho vyhlaseni XTB bezprecedentne obralo o 40 tisic zisku. Tento pan ale spekuloval na to ze XTB nevykonava korekcie cien po vyplacani divident z akcii. Priznajme si, toto nie je ta najcistejsia forma spekulacie a je jasne ze kazdy normalny broker(natoz market-maker) sa tomu bude razantne branit

2) myslim ze som narazil na 2 pripady ked boli problemy s vyplacanim penazi(raz tusim ze prisli neskoro a raz spravilo XTB chybu ze poslalo peniaze na iny ucet). Teraz ruku na srdce chlapi, kolkym zahranicnym brokerom sa toto uz stalo a stava?

3) ak som bol pozorny tak najviac bolo prave tych stazujucich ktory odisli od XTB lebo si vymazali ucet, pricom prve na co sa stazovali bol slippage a spread. Samozrejme, slippage a komisie/poplatky su to co zoziera tradera, pomaly ale iste. Ale podla mojho nazoru dobry obchodnik by sa mal aj u toho najhorsieho brokera drzat minimalne okolo nuly ak nie v miernom zisku. Tzn niekto kto si vymaze ucet koli slippage a spreadu by si mal hladat uplatnenie niekde inde nie v tradingovej branzi.

Ako sa hovori vsetko ma svoje pre a proti, aj XTB ich ma. ja mam ucet u viacerych brokerov, a jednym z nich je aj XTB, na ktorom mi zatial ako najvacsie plus(minimalne do zaciatkov, dokym clovek nie je naozaj ostrielany roznymi brokermi) pride to ze ked mam hocijaky problem alebo si potrebujem nieco vyjasnit medzi 4 ocami tak si mozem dovolit vstat z kresla a ist osobne do ich sidla (napr v BA ale kludne aj vo Varsave) a zariadit to, tento osobny kontakt je myslim vela zacinajucimi obchodnikmi opomenuty, ale ja si myslim ze nad osobny kontakt niet. Samozrejme mozte oponovat ze jediny kontakt ktory ste so svojim brokerom mali bola korespondencia pri zakladani uctu, ale na to vam poviem ze to potom neni ani zdaleka broker ale obycajny anonymny poskytovatel sluzieb..






Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

budvar

v pripade XTB nejde len o problem poplatkov. je to broker cez ktoreho sa nedaju obchodovat urcite strategie.
a dovodom je manipulacia trhu. nemusime tu viest diskusie na tuto temu, staci si stiahnut demo od nejakeho ECN brokera a zobrazit si vedla seba 2 grafy povedzme s TF 1M . uvidis ze grafy sa odlisuju v kotacii. a pohyboch. tymto debata o serioznosti moze skoncit. ak chce niekto obchodovat realne trhy tak ich obchoduje. desiatky stran v tejto diskusii vyriesi jeden prakticky test.

co sa tyka poplatkov. ak mi niekto v case krizi obmedzi zadavanie prikazov . uctuje si 8 x vyssie poplatky (rozdiel s futures brokermi a realnym trhom). seriozny nieje . ak niekto bude zamerne klamat sam seba, tak si skodi. a bodka.

a na zaver. povedane tu uz bolo vsetko. ja by som bol za to aby sa podobne hracky prezentovali skor niekde , kde sa schadzaju dlhodoby investory a podobne veci im neprekazaju. v poslednej dobe som v daka jednemu tunajsiemu traderoovy narazil na brokerov o ktorych som vobec nevedel a maju neporovnatelne lepsie podmienky ako to co v sucasnosti pouzivam. dost ma mrzy ze podobne vlakna tu nevznikaju. namiesto toho sa tu bavime o sutaziach a hrach .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MePHyst0

no preco nie. ja obchodujem cez ECN brokera MBT trading. ten ma sice spready na majors skoro stale od 0-2. ale poplatok za zobchodovanie mam na 100 000 hlavnej meny mam trosku vyssi. Eure je to 12,8 USD, Libre 14,2 USD a Dolare 10 USD, a to vsetko RT . to znamena ze ak mam na EURUSD spread 0,5 tak za lot zaplatim spread 5 USD a poplatok 12.8 USD RT

vo vlakne scalping na FX daval mencini odkaz na ADM dervates a este jedneho myslim (neviem). ty maju poplatok 4 USD RTna lot.. treba pozriet aj Ducascopy, IB. neviem ake su sucasne podmienky . treba hladat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja si myslim, ze ma MePHyst0 z casti pravdu.. Pokud trader profituje, je jedno u ktereho brokera. Pokud ne, zase mu broker se sebelepsim hodnocenim nepomuze. Ale ted me napada, ze pravda muze byt uplne jinde.. Treba jsou XTB a ruzne offshore spolecnosti delane prave pro velice uspesne tradery, ktere uz nebavi mit okamzite plneni, presna data a obchodovatelne zpravy.. To mate jako kdyz si date ve videohre tezsi obtiznost, tak vam taky haze vic klacku pod nohy. Takze nam vlastne XTB hazi rukavici :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nesuhlasim, uz tym ze si pouzil slovo videohra si poukazal na jadro problemu. velmi uspesny obchodnik uz od zakladu nepoklada trading ako videohru, ale ako biznis nekompromisne orientovany na profit, co vylucuje ze by si vyberal prenho nevhodneho brokera pre trading.
obchodujem vylucne DJIA, kde napriklad u vyssie zmieneneho MB Trading zaplatim 2$(nestudoval som ci je to RT alebo nie, tak ma ked tak opravne ked je to viac) per kontrakt, ked prepocitam spread u XTB na komisiu tak je to 30$ na kontrakt(RT), co je viac ako 10x viac. tzn ako som pisal vyssie jediny naozaj padny dovod(a tiez dovod preco jeden z mojich uctov je u XTB) je moznost osobneho kontaktu, pripadne vedomie ze peniaze su ulozene v slovenskych/ceskych bankach.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
Stale mi neni jasne, zda xtb eliminuji scalping, ci ne?
Na demu jsem nezaznamenal zadne vyrazne rozsireni spreadu a to v prubehu jednoho roku. Zatimco napriklad Deutsche Bank ma ve vecernich a nocnich hodinach spread bezne 3.5 - 5 na EURUSD, xtb maji stale 2 pipy. Rozsirovani spreadu nemohu potvrdit, a v tomto pripade se musim xtb zastat.
Rad bych se ale dozvedel, zdali skutecne aplikuji nejake restrikce vuci scalpingu, ci nikoliv. Mam zalozeny realny ucet a rad bych se pripravil na potencionalni komplikace.
Dekuji za odpoved,
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Svačinářka:

Kdyz si vybiras velikost pozice, tak do toho okynka, ktere se "rozklikava" a vyjizdi nabidka(0,1;1;5;10) tak do toho okynka se misto rozkliknuti da primo psat.. Takze pokud chces obchodovat 0.3lotu, staci ji tam rucne zadat (tu) V tom vyjizdecim menu nemuzou byt vsechny moznost pozic, pac kdyby broker nabizel i mikroloty tak by to byl dlooouhy seznam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
mám demo od XTB, ale už mi asi 14 dní "zamrzá" demo. 3 vteřiny jde a pak na cca 10 vteřin zamrzne. Pak zase jde a pak zase zamrzne. Pořád dokola. Nevíte čím by to mohlo být? Všechny ostatní programy jdou normálně. Zamrzá to i na jiných počítačích, když jsem na ně MT4 z mého počítače zkopíroval.
Díky za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...