Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Airmike: "ak chcete investovat do ropy. staci sa pozriet po nejakom investicnom certifikate s podkladovim aktivom ropy a mate to bez negativneho swapu a riziku pri rolovere." - a na to jsi prisel jak? Certifikaty jsou bud terminovane, ty jsou vetsinou vazane na konkretni future ktera je dnes drazsi nez spot. Nebo open-end a ty roluji a maji stejne ztraty jako CFD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Abatis:
Píšete, že děláte v průměru 4 - 8 obchodů denně na dvou měnových párech. Ctěl byc se zeptat, kolik tiků děláte průměrný zisk. Nebo ještě jinak. Jak velký si nastvajute TP. Možná se ptám hloupě, ale zajímá mě to z toho důvodu, že se na diskuzích objevuje názor, že při více obchodech denně s malým TP, to považuje XTB za scalping a začne úmyslně prodlužovat plnění. Máte s tím nějaké zkušenosti? Ptám se proto, abych se podobným sankcím ze strany XTB případně vyhnul.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lemming

problem je ale v tom ze open end certifikat ti nikto nezavrie ako futures s expiraciou v urcitom mesiaci ako niektori brokeri futures. pri openend certifikate nakupis a drzis, podla toho ako chces. a aky velky objem chces. nieje s tym ziadna starost. a pokial mam spravne informacie tak vela CFD brkerov sa prisposobilo Futures a CFDcka proste kopiruju nielen vyvoj, ale aj expiracne mesiace.

a dalsou vyhodou je aj forma certifikatu. je viec moznosti, ale to uz do tohoto vlakna nepatri :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

turbo:
Průměr je ošemetná věc, zisk (pokud nějaký je) se pohybuje v rozmezí 10 - 50 pips, nicméně nejsou výjimkou i 3. TP si nastavuji pouze když se mi nechce u toho sedět (logicky nastavuji ne podle toho co by se mi líbilo ale podle toho, kde je suport, resistence a pod. zkrátka těsně pod nebo nad cenou kde očekávám odražení). Osobně spíše využívám tralling stop los, který nastavuji podle volativity trhu (obecně u Jenda párů vyšší). S ústrky ze strany XTB ohledně scalpingu jsem se doposud nesetkal. Při osobním rozhovoru mi tvrdili, že jim to nevadí, pokud nebudu nadměrně zatěžovat server neustálými dotazy na cenu. (nebudete mít pernametně otevřené okno s nabídkou plnění).

BananaYoe:

Nevím, jestli toto jsou otázky do tohoto vlákna. Obecně by Vám poradili lépe ti co se obchodem s ropou zabývají. Podívejte se do historie ceny ropy. V minulosti šla cena klidně deset i více dní proti dlouhodobému trendu s cenou např. 37 vs. 50 USD proti Vám (v budoucnu to může být i více), jaký tedy by jste musel dát SL? Pokryje Vám to účet? A co pravidlo rizika 2 -3% účtu, pokud by se ukázalo, že to není korekce ale nástup opačného trendu (proti Vám)? Samozřejmě, můžete riskovat i více (10%), nicméně pokud tuto částku v jednom obchodě ztratíte, už jich moc při tomhle tempu neuděláte.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ještě bych se rád zeptal na tu ropu. Hele v demu když koupím jeden lot skočím nějakých 3500 do mínusu. Když koupím 0,1 lotu skočím 350Kč do mínusu. Někde na začátku vlákna sem četl že na jeden kontrakt s ropou se platí 4800Kč. Liší se tedy nějak demo od realu? Už asi měsíc obchoduju totiž na demu intradeně ropu a ve výsledku jsem spokojenej mám tam profit nějakých 150k. Moje otázka je tedy jestli můžu počítat s těmi částkami jaké jsou u dema nebo bude realita u real učtu uplně jiná a já i když koupím 0,1 lotu zaplatím několik tisíc na spreadu.
Děkuji za odpověď je to pro mě dost důležité.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BananaYoe

V tomto případě se demo od reálu neliší. Spread je započítán v ceně nákupu/prodeje. Znovu upozorňuji na to, že "ostré" obchodování se liší především po psychické stránce. Doporučoval bych začít s 0,1 lotu. Při pozičním obchodování je nutno připočítat náklady na rolování pozic, což se ale intradeního netýká.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 abatis
Děkuji ti za odpověď ohledně scalpingu. Šlo mi především o to, že když vstoupíš do obchodu a jde to tvým směrem, tak je vše OK. Ale šlo mi hlavně o to, že když se otočí trend proti tobě, tak třeba vystoupíš na B/E +3 nebo B/E + 5 díky nastavenému SL. Tak jestli toto nepovažují za scalping.
Jinak možná to brzy okusím na vlastní kůži. Zítra jedu do Prahy na seminář a asi se jim upíši. Ale to ještě neznamená, že s nimi začnu obchodovat.
Turbo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Turbo

Osobně moc neskalpuji, takže nevím, jestli jsem ten povolaný na tohle téma, nicméně několikrát (rozuměj několik dní) jsem si to vyzkoušel, a žádný problém jsem nezaznamenat (vyjma zpráv). Posunutí SL bylo vždy provedeno korektně, klidně na BE, nicméně v tomhle případě musíš mít "rychlou ruku", kolikrát nestíhám sledovat cokoliv jiného a pauza na WC je předem vyloučena. To byl taky jeden z důvodů proč to neobchoduji. Po několikahodinovém scalpingu jsem se cítil dost "opotřebován".

Lucínek

Na scalpingu není špatného nic, bohužel brokeři ho obecně nemají moc rádi. Někteří to mají ošetřeno přímo ve smlouvě. A jako trest následuje zhoršené plnění, rozšiřování spreadu atd...


:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A to je to, co jaksi nechápu. Scalper musí logicky dělat víc obchodů, tudíž zaplatí víc na komisích, takže dá brokerovi víc vydělat. Proč by to mělo někomu vadit? Brokeři by měli skalpery milovat.
Ve své smlouvě u MirusFutures snad nic takového nemám, i když jsem ji zas tak do detailů nestudoval ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pořá se nějak nemůžu dopočítat pomůžete mi? Mám tady pár příkladů.

buy za cenu 44.29 a zavřeno na 44.55. množství 1 lot a profit 10840.96 Kč
buy za cenu 44.40 a zavřeno na 44.50. množství 1 lot a profit 4172 Kč
buy za cenu 47.18 a zavřeno na 45.89. množství 0.1 lot a ztráta 5582.86 Kč

hodnota bodu 0.01
a spread mají psan 8 bodů

můžete mě někdo jeden příklad rozepsat abych věděl jak na to? děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...