Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

pirohar

--Môžem sa spýtať keď hovorys že XTB se somarina, tak čo hovorys na PLUS500,
lebo ja na tom obchodujem myslím na REAL nie demo, som s tým spokojný
teraz tam dávajú 25€ bonus na začiatok a s nimi som vyšiel za necely mesiac
na asi 250€ a az potom som si tam poslal peniaze a robym stym vyše mesiaca
z malou vládnuť a uz mám vyše 1500€. Tak ako ja som spokojnejsi z plus500.
Ale znesiem komentáre ;)
A ja obchodujem z EUR/USD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vypada, ze XTB da k dispozici realnym klientum software Pair Trade Finder zadaco, coz beru jako prijemne plus, i kdyz uz s XTB prakticky neobchoduju...


[ital]Vážená paní, vážený pane,

společnost X-Trade Brokers si Vám dovoluje představit novou unikátní analytickou platformu na párové obchodování Pair Finder, kterou nabízíme zdarma pro naše reálné klienty! [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den
Nevím jestli jsem se zařadila do správného tématu. Jsem tu nová a tak se omlouvám za případné spamování. Jsem úplný babytrader. Zkouším dema u plus500 a xtbtrader. Můj dotaz se bude vztahovat na XTB. Nevím totiž jak si mám vyhledat cenu za margin, Sp a TP je pro mě taky dost matoucí nebot se mi tam ukazují jenom procenta. V matice zrovna neexceluji, takže si sama neporadím :-)).
Dále nevím jak dlouho můžu obchodovat určitou komoditu. Např. u Plus500 si lehce najdu od kdy do kdy můžu jakýkoliv instrument obchodovat, cenu za margin a stop loss tam taky najdu velice jednoduše.
U XTB existuje jakási kalkulačka, která by měla být ve skriptech stažené platformy. Já jí tam bohužel nemám, a tak jsem si jí vyhledala na jejich stránkách, stáhla jí a vložila. V platformě jí ale nemám :-((.
Může mi prosím někdo poradit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LukasD Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj chlapy mohl by mě někdo říct co to je ten
> swap? nikde jinde jsem se stim nesetkal...
>
>


Kdyz chlapi tak s tvrdym, takze "chlapy"....nejlip bude kdyz si to najdes primo na webu XTB, ale to jsi uz asi udelal...kdi by cekal ze mu bude nekdo na disk. foru vysvetlovat zakladni veci ktere lehce najde na webu sveho brokera (a dokonce i cesky) :-)

www.xtb.cz/obchodni_podminky/rolovani_pozice/
www.xtb.cz/obchodni_podminky/tabulka_swapovych_bodu/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den mohl by mi tady někdo vysvětlit počítání u xtb. Např. poslední obchod a nesmějte se jsem začátečník. Podle mých výpočtů opravte mne prosím jestli to mám špatně nákup na 652,00 prodej na 652,46 to znamená zisk 46 tiků no to by mělo být 0,46*50(cena za jeden bod)=23*18(kurz dolaru)=414 Kč. No a podle mě jsou všechny výpočty špatně. Třeba 3 obchod měl bych být v mínusu 58 500 Kč. Děkuji

17437

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomu nerozumím v platformě žádná nabídka na koupení 0,1 lotu není je tom jenom 0,05 0,06 0,07 0,08 0,09 1 atd.
Kdy se tedy počítá změna o 12,5 usd. Nevyznám se v těch počtech mohl bys my napsat nějakou pomůcku nebo příklad? Nebo mají trochu jiné podmínky vyčetl jsem na těchto stránkách že kontrakt má 5000bu měl jsem za to že že nákup 5000bu představuje jeden lot který když se pohne o jeden bod má hodnotu 50 usd a minimální pohyb je 1/4 bodu jsem myslel že se to hýbe po 25 ticích to by byl pohyb o 12,5 usd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ako ti to po lopate vysvetlit. Ja totiz nemam pedagogicky talent. :)
- ze ti ponuka nezobrazuje 0.1 lotu nevadi. Proste do okienka velkost pozicie napis 0.1 a uz ju mozes obchodovat
-aby si vedel, aku hodnotu v $ ma 1 tick v tvojej otvorenej pozicii(v pripade cornu je to 0.01), musis vynasobit velkost pozicie x velkost ticku x dolarovu hodnotu z 3 stlpca horeuvedenej tabulky
V pripade 0.1 lotu cornu bude mat 1 tick hodnotu 0.1 x 0.01 x 500$ = 0.5$
Cize narast ceny cornu z 654.28 na 654.29 ti urobi pohyb na ucte o 0.5$.
V horeuvedenej tabulke pisu nie o tickoch ale o bodoch, ale ja som zvyknuty na ticky a pipsy=najmensi mozny pohyb ceny podkladoveho aktiva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Mrzi ma len jedno,ze Cesi aj Slovaci vzdy boli a budu naivni a nechaju sa okradat firmami ako je XTrade Brokers.
Ludia,vy potrebujete kvalitneho brokera,pokial chcete by aspon malinko v zisku a nie cely zisk prerobit na poplatkoch.Ano,oni maju pekne tabulky,pekne sluby,ale tie podmienky u nich dodrzane mat nikdy nebudete.Je to spolocnost ktora dava tisicnasobne viac do marketingu nez do kvality sluzieb (a uz vobec nic do svojich klientov, oni su na poslednom mieste) a je oznacovana ako jednorazovy broker,kde kazdy vlozi peniaze len raz a potom uz nikdy.Chcete obchodovat dlhodobo alebo to len skusit?Ak len skusit tak vam odporucam dat peniaze inym smerom,nieco pekne si kupte.Ak dlhodobo,volte ineho brokera,nie marketingoveho,ale brokera ktory vam zaruci spolahlivost a kvalitu a nie taketo garazove firmy s honosnym marketingom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ferdinand

bol by si velmi prekvapeny ze existuje velke mnozstvo daleko horsich brokerov, ako je XTB. samozrejme niesu ziadna spicka, ale kazdy broker ma svoje plus a minus. aktualne robim analyzu cca 160 retailovych brokerov, a hned v prvej 20tke som nasiel asi 5 ktori su regulovani v jednom s poprednych regulacnych uradov a sluzby maju neporovnatelne horsie ako xtb.

co sa tyka ludi, a naivity, dovolim si opat pozriet sa na vec z ineho uhlu.

fxcm 23% 77% 15,023
ibfx 28% 72% 18,579
alpari 25% 75% 1,563
fx club 29% 71% 4,245
forex.com 23% 77% 11,344
oanda 51% 49% 49,584
fx solutions 24% 76% 5,687
mb trading 24% 76% 4,822
pfg 21% 79% 2,098
gft 33% 67% 10,358
ig markets 20% 80% 464

toto je tabulka profitability u roznych brokerov od NFA. niektori su na svete v objeme najvacsi. vobec by som nepochyboval o tom ze ludia na celom svete su uplne rovnako naivni ako ludia u nas, ked maju otvorene ucty u tychto brokerov. osobne nevidim absolutne ziadny rozdiel medzi XTB a napriklad IBFX. su to uplne porovnatelni brokeri, akurat ze IBFX bude zrejme trosku vacsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pekny, tak co mi doporucite kdyz s obchdoovanim live chci zacit ke konci mesice? Chtel sem zacit u XTB nez se trosku vypracuju a pak prejit na jineho brokera. Ale ted fakt nevim jestli je to dobra volba :). U XTB se mi libi pekne graficke prostredi, ktere sem jinde nevidel... Co by jste zacatecnikovi tedy doporucili? ( par mesicu obchoduju u XTB na demu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bill9195

najprv si musis dopodrobna zanalyzovat, aky druh obchodov budes riesit

pozicne - intradenne - short term - scalping
aky vplyv na tvoj trading ma slip, freezing, stoplose hunting, rozsirovanie spreadov
aky lotsize chces obchodovat
akou frekvenciou budes obchodovat
ake tranzakcne naklady chces mat
chces riesit aj swapy, popripade urocenie ulozenych penazi
aky model matching algorytmu preferujes
aky vplyv na tvoje obchody ma margin politika danej firmy
aku krajnu preferujes, aku regulaciu preferujes.

vsetko su to dost podstatne otazky na zaciatok, aby si po otvoreni uctu nebol prekvapeny
konkretnu odpoved nedostanes, pokial nevies co presne chces robit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...