Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

> BeowulfX

K tomu prvnimu dotazu - za predpokladu, ze mas ty hodnoty v sloupci A, tak pouzij tuto formuli (bere to v potaz range A1:A1000 - zmen podle potreby):

=INDIRECT("A" & MAX(IF(A1:A10000,ROW(A1:A1000))))

Formuli je potreba potvrdit Ctrl+Shift+Enter, pokud das jenom Enter, nebude to fungovat. Vrati to posledni nenulovou hodnotu ve sloupci.

Ten dalsi dotaz mi prijde jednodussi resit pomoci VBA. Pokud to chces mit pomoci formuli, tak si precti neco o Array formulich - office.microsoft.com/en-us/excel-help/introducing-array-formulas-in-excel-HA001087290.aspx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No vlastně tahle Tvá odpověď byla pro mně více, než přínosná. Dlouhé hodiny jsem se snažil na základé různých doporučení od jiných uživatlů po celém webu tuto funkci dát do kupy, některé mi fungovaly jen na sešitech které nebyly prošpikované funkcema, ale žádná nefungovala na tom mém sloupci s výpočtovou funkci Bankrolu, až tato Tvá jede naprosto bez problémů, akorát jsem ji musel trošku předělat na mou verzi CZ Excel 2010, čili funkční výsledek je tento:

=NEPŘÍMÝ.ODKAZ("A" & MAX(KDYŽ(A1:A10000;ŘÁDEK(A14:A1000))))

- Pro případ, že má někdo stejnou verzi Excel jako já ;)
- Samozřejmě taky potvrdit Ctr + Shift + Enter

Takže ještě jednou díky (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahojte
Ako mate poriesene pridavanie obrazkov do excelovskeho dennika?
zaujima ma sposob pridavania. ci existuje aj nieco ine efektivnejsie ako len napisat nazov do bunky, a priradit mu hypertextovy odkaz na obrazok na disku?

Skor by som chcel ak take nieco existuje nejaky buton prehladavat kde len si vyberiem lubovolny pocet obrazkov a on mi ich pridat sam. pripadne aj s nahladom obrazka.

ovladam excel len na zakladnej urovni a tak ma zaujima ci je aj iny sposob.

Vdaka
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Stranger,

Ja poznam jeden sposob:

Je to taky nahlad obrazka

Kliknes pravim tlacitkom mysi na prazdnu bunku na ktorej chces mat obrazok, trebars na konci riadka v ktorom mas zapisany obchod.
Z menu zadas insert comment alebo vlozit komentar
Otvori sa ti okienko na napisanie komentara, ty vsak nenapises nic
Kliknes pravym tlacitkom mysi na okraj toho okienka komentara, nie do stredu ale na okraj, tam kde je ta pruhovana plocha
Vyberes volbu formatovat komentar
Z ponuknutych kariet si vyberies kartu Colors and lines (farby a linky)
V hornej casti karty zvanej fill (vyplnit) vyberies volbu color (farba), kde sa ti otvori vyskakovacia roletka
Na spodu tejto roletky je volba Fill effects alebo vyplnovacie efekty na ktoru kliknes.
V dalsom okne vyberies kartu picture (obrazok) a vyberies si z tvojho disku obrazok , ktory si tam chces vlozit cez volbu browse.
Das ok a je to. Akonahle prejdes na tu bunku s komentarom vyskoci ti namiesto komentara obrazok, ktory si si tam zadal. Mozes ho zvacsovat a zmensovat ako sa ti paci.

Ja mam anglicky excel tak neviem presne nazvy tych kariet a moznosti po slovensky alebo cesky, pre istotu este raz:
Insert comment
pravy klik na okraj komentara
format comment
karta colors and lines
cast Fill na vrchu moznost Color: vyskakovacia roletka s moznostou fill efects na spodu
karta picture alebo obrazok
vyberies obrazok a 2x ok

Len dodam ze tieto obrazky su ulozene priamo v tvojom denniku a uz nie na hardisku, neviem ako je to s velkostou ci dennik (excel) nebude mat problem s nacitavanim ked tam das 100 obrazkov. vyskusaj uvidis.




(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

t.o.m.
dakujem za typ. Mne ale ani neide tak o nahlad ako o pohodlne a jednoduche pridavanie.
napriklad mam obchod cislo 1
zaznamenavam si:
- ako vyzeral trh pred tym ako som sa rozhodol vstupit
- ako vyzera ked nastane nejaka zvlastna udalost
- ine udalosti
- a ako vyzera ked ukoncim obchod.
teraz mam dennik a su tam vytvorene taktiez 4 stlpce
obchod pred vstupom, zvlastna udalost, ine udalosti, vystupny obrazok.
teraz musim pri kazdom napisat rucne napriklad cislo 1_1, 1_2 1_3 a 1_4 a kazdemu tomu cislu priradit hypertextovy odkaz na obrazok ktory mam na disku ktory som vytvoril k prislusnemu obchodu.

Ale ja sa pytam ci existuje aj jednoduchsi sposob ako pridavat obrazky.
Poznate to, standartne ... bodky napriklad na ktoru ked kliknem otvori mi okienko prehladavat a vyberiem si fotku dam ok a ono mi samo urobi ten nahlad.
A tieto bodky aby boli v kazdom riadku v prislusnom stlpci mojho dennika.

To je ako priklad. mozno navrhnete aj nieco ine a lepsie

Dik Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, bol by mi ochotny niekto pomoct s mojim dennikom? Vytvoril som si dennik ktory chcem dlhodobo pouzivat ale potreboval by som urobit este nejake veci do neho. Neovladam excel na tolko aby som si to co chcem dokazal urobit sam. tak ak by bol niekto ochotny budem velmi rad. potreboval by som nasledovne: urobit jednoduchy controlpanel pre instrumenty kazdy instrument by mal taketo nastavenia: Napriklad pre trh NQ: Hodnota ticku 5 USD 1 bod = 4 tick Komisie 4,80 USD na zaklade toho by dennik vypocitaval hodnoty pri jednotlivych zadanych price v jednotlivych vybranych instrumentov. Neviem ako sa to robi inak ale ja to mam takto urobene. V denniku je urobeny vypocet len pre jeden instrument a ak chcem pridat dalsi instrument napriklad ES ktory ma hodnotu ticku 12,50 tak musim to prepisat v rovnici IF. napriklad pre NQ je rovnica =IF(J3="Long";(AK3-G3)*4*5;(G3-AK3)*4*5) pre ES by bola =IF(J3="Long";(AK3-G3)*4*12,50;(G3-AK3)*4*12,50) A o to ide. cize ja by som si chcel zvolit v ponuke instrumentov trh, napriklad ES, NQ, CL, 6E a podla toho aky by som zvolil podla toho by doslo k prepocitavaniu na zaklade hodnot v Controlpanely. Pre niekoho brnkacka. Takze preto sa pytam ci by bol niekto ochotny, ak nie tak nic :) za opytanie nebiju predsa. Dennik je v prilohe staci len prepisat nazov na xlsx

17133

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, je to jednoduche, staci, kdyz si pridas do deniku jeste jeden sloupec, kam budes psat, jestli se jedna o trh es, nq atd. (coz je stejne vyhodne pro dalsi statistiky).

Potom uz jenom staci trochu rozsirit vzorec: =IF(J3="Long";(AK3-G3)*if("tvujsloupec"="NQ";20;if("tvujspoupec"="es";50;if("tvujspoupec"="6E";100;1000)));to same pro short...

Zkratka jenom za to krat hodis dalsi podminky, kterymi cely vzorec rozsiris..
A pro posledni ne das uz jenom tu posledni hodnotu (zde CL).
Doufam, ze je to trochu srozumitelne, ja to tak v deniku pouzivam..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to tu mas. Jinak ten tvu jdenik neni zrovna dvakrat prehledny. Udaje pro vstup a vystup bys mel mit nekde u sebe, abys do toho mohl v klidu a hlavne rychle zapisovat behem seance.. Ale jestli ti to tak vyhovuje.. A jeste jedna vec, to vazne obchodujes na zacatku tve kariery 6 instrumentu?? To podle me neni idealni zacatek.. Jinak je to .xls

17134

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...