Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

WCCI & jiné systémy a nedůvěřivost


Ouklend

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mira >> ano skákat ze systému na systém není dobré z jedné důležité věci - člověk pak ohledně backtestů má tolik práce a je tak zaneprázděný kopáním se ve Sieře a Excelu a zapisováním si zobáčků, výpočtem bůhví jaké pravděpodobnosti, že mu zbyde malinko (pokud vůbec nějaký) čas na sledování ceny a pochopení některých zákonitostí, které v grafu jsou. Já si taky u několika systémů řekl, že nebudu přeskakovat a kutil do toho do rostrhání těla, aby mi to vycházelo. Toto jsem dělal do ledna. Pak jsem byl zdrcen a znechucen, že tady bohužel cesta nevede a chtěl jsem s tradingem praštit. Po čase jsem se sešel s jedním kamarádem (z důvodu anonymity nebudu jmenovat) a ten mi řekl, že indikátory nepomáhají obchodování ale komplikují, upřímně jsem moc nevěřil, protože podvědomí je silná věc a já měl zaryté v hlavě, že indikátory jsou jediná cesta, že obchodování dle ceny je strašně složité a člověk musí do těch grafů čumět 10,20 let než pozná co kde jak dělat. Někteří mi třeba tvrdili, že je nutné u těch grafů sedět furt a nedělat nic jiného aby člověk profitoval, dokonce i v knize Williamse se to psalo. Tak jsem tomu věřil. Vzpoměl jsme si ale na své začátky, najel jsem si grafy a prostě koukal co trh dělá, jak se pohybuje a není to tak těžké se v té "mapě" orientovat. Podle mě člověk vůbec nepotřebuje nějaké křížení bůh ví čeho aby do trhu vlezl, stačí základní DT, DB, RR s perfektním výstupem a MM a je to. Proto opravdu kdo jede indikátory a je úspěšný tak jsem si jist, že za nějaký čas je vysadí když si uvědomí, že profituje ne kvůli vstupů které generuje indikátor ale právě kvůli výstupům a MM. Jde opravdu o to kdy vystoupit, sakra vědět proč a sakra vědět kdy se pozice co nejrychleji zbavit, snažit se co nejvíce se soustředit na to co trh dělá. A zásadně bych nesouhlasil s tím, že PA je moderní věc, protože tady toto už existovalo dávno před indikátory a věřím že drtivá většina co profituje tak profituje na základě PA, jenom o tom moc nemluví. Indikátory si prostě člověk musí vyzkoušet, protože by mu to prostě jinak nedalo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Ouklend: v pohodě :)
myslím, že na trading máme podobný pohled, oba chceme vydělat :) jen nemám rád takový ty striktní hlášky "ne nepokračuj dále" apod .. ale to je jedno. Jen myslím, že jsem se trochu nepochopili.
WCCI bylo skutečně skoro to první, na co jsem zde narazil, ostatně byl i součástí kurzu. Protože jsem byl naprostý nováček, zkusil jsem to, samozřejmě bez peněz, jen zkusil, jakže to vypadá, ten slavný trading, takže když už se mi to podařilo v SC rozchodit, tak jsem se v tom totálně nevyznal, bylo tam na mne moc barev a čar, tak jsem to zahodil, nikdy jsem to ani nezkusil bactestovat, takže nemůžu hodnotit.
Moderností PA jsem myslel fakt, že když si občas pročtu chat, tak mám pocit, že PA zažívá boom zde na Finančníku. Propagováno to přímo neni, ale myslím, že úspěchy Danka a jkr a dalších, kteří jedou PA jsou lákavé a na druhou stranu zrádné, tam byla mířena poznámka o přeskakování ze systému na systém, jen proto, že XY tím vydělává 1 000 USD na kontrakt za den, tak já budu taky, pokud tohle někdo slepě následuje, tak je to dle mého cesta do pekel.
Osobně jsem taky z grafu postupně vypouštěl indikátory, takže teď tam mám na TF3 pivot points, 2x EMA a Volume + EMA na TF15 pro hlavní trend, ale to je jedno, myslím, že tu jsou lidi, kteří obchodují i podle indikátorů a profitují, tak PA neni jediný cíl a jediná cesta .. určitě nejsem zástánce slepého se držení systému, protože to napsal pan ABC, tak to přece musí fungovat, ale to pro mne platí jako o WCCI, tak o PA. Každý by si měl najít to své, pokud si bude navyšovat účet DT, DB tak super, pokud 2x EMA, tak také a pokud 2X CCI, tak taky no problém :)
Ale prosím, rozhodně nechci nikoho poučovat, na to jsem pořád zelenáč, který ač se snaží jet live, tak mu ještě nedorazil z Chicaga jediný check :) ale je to můj pohled na věc a třeba se to někomu bude hodit, rozhodně nebylo cílem vyvolet flame.

ať se Ti daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono to je taky o tom ze kazdy nedokaze obchodovat PA,nekdo zkratka potrebuje aby mu indikator ukazal jasny vstup na zaklade nejakych predem stanovenych pravidel.
To. Mira_k ja PA neobchoduji ,ikdyz bych mohl a mel jsem s ni profity ale celou dobu jsem se snazil vybudovat system ,ktery bude co nejvice mechanicky,jasne vstupy,jasny SL,jasny PT.
Mozna jsem vyjimka ale pouzivam a profituji na indikatorech
Chtel jsem system ktery me da jasny signal,ktery projedu 7 body pravidel/filtru,dale nic neresim,neimprovizuji v systemu mam i vyjimku kdy se i svezu s trendem ,nicmene PT je u me jasna volba.
Ucet jsem nekolikanasobne zhodnotil a vzorek vice jak 1500 live obchodu me jiz dava jistotu,tot pohled na vec ,opet plati 100 lidi 100 pohledu ,stejne vzdy plati ze at je to WCCI nebo PA nebo tripple screen atd ,tak to kazdemu sedne jinak a je nejlepsi kdyz si to kazdy nakouka a vyladi dle sebe

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Remarque:

Vstupy PA a indikátorov sú často totožné. Rozdiel je z hľadiska psychiky - sledovať indikátor mi pripadá jednoduchšie. PA má historické korene v čase keď neboli dostupné počítače a výpočet indikátorov bola pracná záležitosť. Často prezentovaná nefunkčnosť indikátorov je podla mňa spôsobená ignorovaním prípravy. Vytvoriť funkčný systém, ktorý bude fungovať in-sample, out-sample (a možno aj v reále :) ) je vysoko pracná netriviálna úloha.
Pokiaľ niekto si zoberie in-sample množinu urobí na nej backtest, zoptimalizuje parametre a hurá do reálu tak je jasné asi ako dopadne.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no, ja uz mam vzorku 250 obchodov ZLR, obcasne nejake GB100 ci Famir, a zatial som vsade v pluse :) ale poviem vam ludia, to aby novacik niekedy radsej ani necital forum , lebo viete vytvorit dost kvalitny chaos :D, neviem no nejako mi podvedomie zacina hovorit, ze vsetky tie detaily, cervena farba,zelena, EMA14 ci EMA 24 ? a podobne otazky co sa tu riesia su na nic,asi sa na vec zacnem pozerat z vacsej dialky,popri CCI indikatore stale pozeram uz aj na cenu, sledovat S/R urovne, DT DB a tak no....kazdopadne budem backtestovat dalej, 250 obchodov mi pride stale malo na nejake zavery, takze hor sa na grafy :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Remarque: můžu jen souhlasit .... 100 lidí, 100 názorů a způsobů. Hlavní je jen jedno, aby mi systém seděl, vždy jsem chápal co dělám a proč, ne že někdo někde říkal a zejména aby můj účet rostl :)

to PetoU: vzorek 250 už začíná být z hlediska statistiky zajímavý a spolehlivý, ale ještě záleží, jestli je to 250 obchodů jen ZLR nebo více patternů. Pokud pouze jednoho patternu, tak bys měl mít relevantní obrázek o jeho chování a efektivitě.

ať se daří,
Míra


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...