Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

WCCI & jiné systémy a nedůvěřivost


Ouklend

Doporučené příspěvky

to pitr77,
jen doplním, aby nedošlo k mýlce, tohle je jen můj názor získaný během času strávených u grafů, knížek a dalších zdrojů o tradingu ... na něm je to skvělé, že existuje mnoho cest k tomu samému cíli a každý si musí najít tu svou, pokud chce uspět a současně jen málokdo dokáže jít po cestě někoho jiného ... pokud ti tento přístup a směr přinesl rostoucí live equity, tak je to super a vše je v nejlepším pořádku ..

mej se fajn,

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To mira_k,

clovek je proste taky, aky je. Chce vidiet aspon nejake dokazy o tom, ze nieco funguje, nad cim bude travit v buducnosti mnoho, mnoho casu a cas su samozrejme peniaze!

Mne tu nejde o kritiku financnika ani kurzov, ide mi len o to, ci sa mam zaoberat obchodnym systemom a clankami, ktore su tu prezentovane. Je rozdiel vidiet Equity autorov za rok 2005, 2006, 2007, 2008 ako nevidiet vobec nic. To mi je uplne jasne, ze by som mal pri systeme FinWin alebo Woodie uplne ine Equity ako autori, lebo ide o vizualne obchodne systemy. Sam som skusal aplikovat tieto systemy podla knihy od Petra a Tomasa a skriptov na Woodieho CCI, a musim povedat, ze sa mi to zda skor viac ako sialene (subjektivny nazor z pohladu backtestu).
Ak tieto systemy obchodujes uspesne, mas dovod zastat sa samozrejme autorov. Ak oni vsak uspesne neobchoduju, je to ako napisal Elder o fararovi.

Pitr77

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pitr77,
k Woodies ... u toho systemu jsem vydrzel asi 2 dny ... nejdriv mi to neslo rozchodit v Sierra a pak jsem byl dost zmatený, z te barevne hudby, kde jsem se ani neorientoval, tak jsem to smazal, ale současně respektuji, že to někomu muze fungovat
dtto Finwin ... nejak jsme si nesedli, tak jsem to nelámal přes koleno, ale opět beru to jako systém nekoho jiného, ktery neni pro mne

me fungují právě S/R urovne a hledání cenových formaci v grafu

... já se nechtel nikoho zastávat, jen spíš, že každý by si měl najít to své a ne přebírat doslova jiné systémy, protože to panu XYZ funguje nebo naopak, pokud me neco nefunguje, tak je spatny system :) taky mi jde o dukazy, ale jako jediny relevantní dukaz pro sebe beru moje statistiky a můj stav účtu (tu)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To mira_k,

ved prave to je ta vec, ze mna zaujma hlavne moj ucet a nie ich! Ich Equity ma zaujma len z informativneho charakteru, ci naberiem na seba nejake nove a uzitocne informacie alebo podradne a vymyslene hluposti za ktore sa stiahne minusova ciastka z mojho uctu. Ak mas detailne prestudovane knihy, tak dobre vies, ze tvoj ucet je prave aj o investiciach do kurzov, knih, platene data z burzy, atd. Mna len toto stalo doteraz 1000 Eur. Prave preto by som ocenil nazor Dynk-a:

"Pokud si půjčíte metody WCCI, Joe Rosse a další, nejen že jste pozadu vůči autorům i půlce světa, která tyto metody zná, ale i vůči sobě, protože tyto pravidla a případné modifikace nikdy nebudou pouze Vaše a budete o nich pochybovat."

Moje backtesty boli doteraz touto formou realizovane a vyzera, ze nie som sam! To ma velmi tesi (tu).

Preco som teda na tychto strankach? Lebo spravny trader musi byt obozretny a mat vsetko pod kontrolou. A do toho vspada samozrejme aj financnik.

Nech sa dari a vela uspechov!

Pitr77

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pitr77 , vysledky woodie prezentoal minuly rok. Pokial bol system v pluse tak to bolo ok, niektore mesiace systemu vyhovuju. Myslim ze minuly rok to bolo od decembra do februara. od marca vsak zacali mat stratove mesiace do juna a potom radcej prestali statistiky zverejnovat. A to boly vysledky este dost skreslene "nahodnym" vynechanim straty alebo branim nezmyselneho signalu len preto ze vysledok bol +1000. Bavil som sa aj s nikolkymi moderatormi a nikto z nich neobchodoval live, a aj staly clenovia klubu obchodovali nieco uplne ine. Vlastne si myslim ze to neobchoduje ani Woodie a zaraba len na marketingu , predaji knih, organizovani seminarov a predaji DVDciek.
alter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...