Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

WCCI & jiné systémy a nedůvěřivost


Ouklend

Doporučené příspěvky

tomnes

Mně bohužel nestačí věřit, potřebuju tomu rozumět a vědět, co dělám. Ne jen bezhlavě následovat nějakýho guru, který mně řekne nech mozek pod polštářem, nemysli, nedívej se na cenu a jen obchoduj ty moje zázračné paterny. Jsem byl tehdy na Woodiem, asi před 1,5 rokem a pořád mi to vrtalo hlavou, co tam říkal. Později po prostudování, co to vlastně je to CCI a ten jeho systém, jsem na to přišel, že to bylo jen takový reklamní přehánění po americku.

Stejně jako vy, jsem viděl spoustu "zázračných" indikátorů. Měl jsem dokonce možnost nahlédnout do asi 20 různých super ultra speciálních systémů v cenách až 100 000 Kč. Ale nikde jsem ten Holy Grail nenašel. Až teprve nedávno, před pár měsíci mi to konečně došlo - stačí vzít jakýkoliv systém nebo indikátor, který se mi líbí a tak dlouho nad ním sedět a pozorovat ho v grafech, až se podle něj naučím vydělávat. Znám nebo jsem se setkal s lidma, kteří vydělávají na všem možným - jedni podle technické analýzy, druzí jen na základě zpráv. Někdo s indikátory, jiní bez nich, jen podle price action. Někdo potřebuje speciálně naprogramované indikátory - třeba Woodieho CCI, někomu stačí jen dva obyčejné klouzavé průměry. Každý používá něco jinýho a přitom všichni vydělávají. Proto se ani neodvažuji říct, že by nějaký systém, indikátor nebo přístup k tradingu byl špatný. Takže dělejte si to jak chcete, hlavně aby vám to vydělávalo (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Neda mi nezareagovat :) ale prave jsem precetl vsechny stranky tehle diskuze a mam k tomu jen jednu jedinou radu pro zacatecniky..prejdete si celou tuhle diskuzi a urcite poznate, ktere prispevky maj opravdu nejakou vahu..podle toho poznate lidi, kteri se tradingu venuji nejakou dobu (samozrejme u kazdeho je to individualni, ale opravdu je potreba pochopit, ze trading, vlastne nic v zivote, nestoji na tom, ze vas nekdo nco nauci, zkusenosti a praxi ziska clovek sam a predstavte, je to jen na nem, jak dlouho to potrva)..tohle je bussines, a skola zivota se vsim vsudy..jen je dobre jsi to cim drive uvedomit a zacit premyslet..potom studovat a casem urcite prijdou i zkusenosti..opravdu vam nikdo nerekne, ted prave ted do toho vstup a vydelas, protoze kazdy jsi casem vytvoril to vlastne ted :)..kazdy si musi prijit na to sve TED! A to nenajdete v diskuzi ale v grafu! vzdyt to tam je zkuste se na to divat porad a porad a porad a ono to prijde :)..nemusite se ptat v diskuzi, nemusite zverejnovat vysledky vsech testu, proste to udelejte, nikdo vam nerekne jo, tvuj system funguje, protoze ten kdo trading dela na urovni ma system svuj! je to slozite? Ne, neni..hlavne se nedivejte na muj statut uzivatele, opravdu jsem cekal na dobu, az se budu moct k necemu fundovane vyjadrit..proto bych poprosil i ostatni kolem, aby nechavali trosku v diskuzich prostor a premysleli driv nez neco 100% zaruceneho zverejnim (ne, opravdu to nejsou vysledky papertradingu ani backtestu..to vsechno je jen soucasti studia..ale takovej rok, dva denodenniho koukani na ziva data, bez nejakeho rozptylovani kolem, udela sve..uvidite, potom bude fungovat kazdy indikator (I WOODIE), vlastne potom zjistite, ze tady neni k tomu, aby za vas rozhodl, ale aby vas podporil ve VASEM ROZHODNUTI!..na to, ze to mela byt jedna jedina rada, tak jsem se docela rozepsal :) btw. je vice nez dobre vedet neco malo o vsem a vsechno o necem..a pridam neco na zamysleni> urcite to kazdy zna, mame system, testuji, jdu zakladat ucty, pripravovat software, shanim penize ale.. ptal jste se nekdo sam sebe? vim opravdu co vlastne delam? Vim kde se vlastne pohybuju? Znam vubec co je to burza? Financnik.cz beru jako opravdu vyborny zdroj informaci a zdroj napadu a vseho kolem tradingu, jenze ani Tomas ani Petr, ani nikdo jinej z vas tradera neudela, to uz je na vas a na osobnim pristupu..ale rady nekoho, kdo se venuje obchodovani 16 let, urcite pomuzou, ale nespasi..kdo potrebuje tohle, musi hledat jinou instituci :) a myslim, ze neni ani vhodne popotahovat vubec nekoho po diskuzich, nedovolil bych si to uz jenom kvuli propastnemu rozdilu v zkusenostech..je dobre upozornit, ze nektere veci, nemusi fungovat i u vas, ale neni to nahodou psano na kazde strance s touto problematikou? Jo ty mala pismenka dole (a ma je tam i wodie, dokonce na celou stranu :))...ale i prodelek patri k studiu a k skole zivota :) drzte se!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Coby nováček byste se měl zaměřit především na studium samotného trhu. Žádný indikátor není svatý grál, úspěch obchodního systému vždy závisí na tom, jak dokáže obchodník interpretovat např. trend. Zejména zmiňované ZLR je třeba hodně filtrovat přes porozumnění např. swingů.
Znám spoustu obchodníkům, který ZLR nefunguje a několik, kteří s ním vydělávají velmi slušné peníze. To však nejsou lidé, kteří by jej testovali týden, ale lidé, kteří se s tímto indikátorem sžijí, sledují jej měsíce a je jim úplně jedno, co se kde píše :)
Tím jakkoliv nehodnotím Mikovu stránku. Jen chci říci, že v tradingu může fungovat cokoliv, čemu člověk věnuje dostatečné úsilí a odhodlání. Pak jsou samozřejmě věci, které fungují snáze a lépe než jiné, ale to je na jinou diskusi.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetoU, to co pise Mplay je pravda. Ale ak si si to lepsie precital ide o to ze Woodie sa snazi presvadcit o tom ze jeho system je celkom automaticky a dokaze ho obchodovat aj opicka, alebo nejaky blackbox. Pravda je taka ako pise Mplay, WCCI brany mechanicky je stratovy system. Vacsina obchodnikov ktory CCI obchoduju ho obchoduju inak, so svojimi pravidlami ktore sa vsak nehodia domarketingu WCCI klubu a preto su nuteny stranku opustit ako pise mplay.
Preto ak testujes zlr , ovela dolezitejsie ako samotny system, alebo ktorykolvek pattern je naucit sa kedy neobchodovat. A potom ti bude fungovat aj ZLR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

můj názor je takový, že pokud někdo profituje na základě ZLR případně jiných patternů WCCI tak ve skutečnosti v podstatě ani tento systém neobchoduje, protože věřím, že záleží na výstupech a ty už má upravené tak k obrazu svému, že samotný člověk ani netuší, že dané ZLR coby nástroj pro vstupy v podstatě nepotřebuje, jeho úspěšnost se odráží spíše ve zvládnutých výstupech a MM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetoU Napsal:
-------------------------------------------------------
> hmm, a co si mam teraz ja ako novacik mysliet ?
> akurat som zacal backtestovat ZLR , sice zatial
> len 52 obchodov, ale percento uspesnosti 50
> percent, zarobok 1600 dollarov za 6 dni :D mam
> dalej pokracovat ? som si precital clanok Mplay-a
> , no nadseny nie som....

Ne nepokračuj dalej. Dle mého názoru si tím ušetříš spoustu času, zklamání a případně i peněz. Vyhoď CCI a podobné indikátory a pozoruj co dělá cena, jak a kdy a proč jde daným směrem, kde se zbrzdí, kde se otáčí atd. Na to ZLR a podobné háky na různých indikátorech, které stejně reagují a zpožděně vycházejí z chování trhu, nepotřebuješ ....

Toť můj názor.

Tak. A teď čekám obrovskou kritiku všech věrných příznivců WCCI a indikátorů vůbec ... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

WCCI byl obrovskej boom,vsude bylo vcetne financnika receno ze se jedna o zcela mechanicky system,drtiva vetsina posleze zjistila ze tomu tak neni a ze wcci dle pravidel Woodiho je ztratove a kazdy si vzal z nej jen par veci a system si upravil dle sebe,je to i muj system ktery z wcci vychazi,ovsem jedine co jsem si z nej vzal jelikoz mam system postaveny na CCI , je barevne provedeni WCCI indikatoru :) ,pravidla ,patterny dle woodiho nepouzivam .

Dnes jsem se dozvedel ze me byl omezen pristup na chat,na kterem jsem zhruba mesic byl ,ktery je jen pro ucastniky kurzu,prijde me to dosti sobecke a rozhodne se uz neda rict ze se jedna o free rady a informace,majitele financniku vsude preferuji ze web delaji protoze je to bavi a povznasi ale toto me prijde jao komercni tah ,jsem zklaman,uz tech omezeni je az az..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jkr - jak typické. Vždyť kopnout je vždycky tak snadné. Že vám není stydno.
Stejně jako vaše další tvrzení - konkrétně na finančníkovi jsme nikdy nepsali, že wcci je mechanický systém. NAOPAK - vždycky a pořád neustále píšeme, že je třeba podobné systémy aplikovat s přihlédnutím k charakteru trhu a že nemá smysl jakýkoliv podobný systém obchodovat mechanicky. Sám jsem to tu psal snad desetkrát, ale jak vido, pořád je to málo:(
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bohuzel je to tak, WCCI ciste mechanicky opravdu nefunguje. Me to stalo peknych par tisic dolaru nez jsem si to byl schopny priznat. A podle toho co pise Mplay a co jsem se docetl na blogu cloveka, ktery delal moderatoru na WCCI klubu ( tradersparadise.blogspot.com/ - stoji za prostudovani, obrazek a zavery at si kazdy udela sam), tak valna vetsina moderatoru taky s timto systemem nikdy nevydelala. A ti co vydelavali, tak si ten system upravili k obrazu svemu, ale bohuzel uz se na strankach klubu neobjevuji, napr. dharma, dr.bob a mnoho dalsich - web a forum Dr.Boba je zde: tradershaven.net/ . Je tam popsany system dr.boba s pouzitim CCI14 a CCI50, i kdyz dnes Dr.Bob CCI uz nepouziva, tak ten system je je velice zajimavy a celkem jednoduchy, tim spis pro cloveka, ktery zna WCCI.
CCI neni lepsi nebo horsi indikator nez jiny, jde s nim urcite vydelavat, ale nejde proste slepe prevzit neci system. Je potreba si udelat testy, zjistit jak se system chova v ruznych trzich a zda mi vyhovuje a zda jsem ho schopny (psychicky) vubec obchodovat live.

Adam


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Ouklend:
dovolím si s Tebou nesouhlasit, myslím, že to nejhorší, co může nováček udělat je skákat od jednoho systému k dalšímu, jen podle toho, co je ted moderní. Třeba Woodieho jsem nikdy neobchodoval, bylo tam na mne moc čar a barev :) ale někomu to zkrátka může sedět, že si časem něco vypustí, někde upraví periodu je skoro jisté, ale musí si na to každý přijít sám a nevzít systém a slepě a mechanicky ho obchodovat. Ted je v mode price action, i tady na Finačníkovi zažívá boom, ale to neni důvod proč zahodit co bactestuji či papertraduji a vychází mi v profitu, neni to realita, ale dobrý základ určitě.
Myslím, že 10 lidí znamená 10 postupů na 3 obchodních systémech a o tom trading je, najít si to svoje. někomu vyhovuje DT, RR někomu překřížení 2x CCI nebo 2x EMA a přesto můžou všichni vydělávat. Ať má člověk v grafu cokoli, tak by měl graf číst jako celek.

to PetoU: pokud jste začal ZLR a vychází vám v backtestu, tak v tom pokračujte, jen ne slepě a mechanicky, najděte si svoji cestu, zkuste papertrading a uvidíte jak jste schopen to aplikovat na živá data, sledujte celý graf, jak se chová v té které situaci, co znamená v ceně, když je platné ZLR apod.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Petr

1. jsem se omluvil
2. i u chatu je napsane ze je " pouze " pro ucastniky seminare ( do emini chatu mohou aktivně přispívat pouze účastníci kurzu intradenního obchodování) chaty nejsou popsane ,netusil jsem ze je jeste nejaky jiny emini chat
3. to ze na financniku nebylo reseno ze wcci lze obchodovat mechanicky neni tak uplne pravda,staci se podivat na video s obchodovani patternu zrl kde slovo " mechanicky" zazni nekolikrat jak er2,ym,nasdaq,ale nechci to dale rozebirat,je to offtopic.
Sam mam system ktery jsem zalozil na mechanicnosti a je jasne ze kazdy system na kazdy trh a na kazdou dobu se chova jinak a je treba ladit

4. kopnout je opravdu snadne a nebylo by to poprve,neplatis mas smulu,to ze jsem se mylil na tomto webu jsem uznal tim to pro me konci hough

drzme se tematu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miro:

Klidně se mnou nesouhlas. Upřímně - je mi to celkem jedno. Já zase nesouhlasím s tebou. :) Každý máme na trading prostě asi jiný pohled, a to se nedá nic dělat.

Na přímou a jednoduchou otázku jsem odpověděl stejně přímo a jednoduše a na svém názoru a doporučení pro Petou trvám. Vychází z mích osobních zkušeností a stejných zkušeností mnoha mích přátel. Já už jsem si tímto prošel a rozhodně bych to znovu zažít nechtěl. Na druhé straně jsem díky této zkušenosti došel k přesvědčení, že WCCI a podobné systémy, jsou slepou cestou k cíli. Pro mě určitě. Na mnohé věci jsem také díky této zkušenosti změnil názor.

Pořád se tu v různé podobě mluví o "přeskakování ze systému na systém" a pro mnohé to vyznívá tak, že pokud si vybrali to či ono, musí u toho stůj co stůj také zůstat, a to je právě to špatně. Proč mě má např. někdo stále nutit k tomu, že když např. začnu testovat a obchodovat WCCI a zjistím, že je to cesta do pekla, že u toho mám zůstat? Není jednodušší udělat radikální řez? Než se týdny a měsíce s nejistým výsledkem před sebou pitvořit a hledat to "pro sebe" správné zalomení bůh ví jakého indikátoru, tak je lepší jej zkrátka úplně zahodit a podívat se jednoduše na to, co trading dělá tradingem, a to je cenový graf ...

Tvou poznámku na modernost nechápu. Jak si se ty dostal k WCCI? Nebylo to zrovna proto, protože to bylo "moderní"? Já teda ano. Já jsem se k WCCI, jako k prvnímu svému systému dostal právě proto, protože byl moderní. Bylo to v době, kdy byl tady na finančníku tento systém podrobně prezentován a popisován. Samozřejmě, že volba byla jen a jen na mě. A co si budeme povídat. Pro začátečníka je to se spoustou podrobných manuálů, které zde nalezneš, a které tě dovedou takřka až na burzu, cesta nejjednodušší.
Vůbec nejde o modernost, ale o logičnost. Vidíš někde kolem sebe, že by prosté obchodování podle cenového grafu bylo nějakým způsobem propagováno, jako nějaký moderní styl obchodování? Není to spíše tak, že nějaká skupina lidí, na základě stejných, nebo podobných zkušeností dospěla k nějakému pro ně logickému závěru? Ulpívat a tvrdošíjně trvat na systému, který je nefunkční, a snažit se z něj pro sebe udělat systém funkční, s odůvodněním, že "přeskakovat se nesmí" je minimálně podivné a kontraproduktivní.

Tvá věta "Ať má člověk v grafu cokoli, tak by měl graf číst jako celek. " je sice pravdivá, ale ve spojení s tvým názorem, a nejen tvým, je pro mě úplně lichá. Jde právě o to, že když máš v grafu "cokoliv", tak sleduješ hlavně to "cokoliv" a mnohdy a často ti uniká to podstatné, a to je právě to "čtení grafu jako celku", o kterém píšeš. A o tom to je. Takhle to přesně u WCCI funguje. Člověk se upíná a fixuje na něco, co je při nejlepším jen opožděným odrazem vývoje trhu a přitom mu unikají souvislosti, které by jinak v trhu mohl časem uvidět atd.atd.

No. Se dívám, že jsem se zase trochu více rozepsal, takže už končím.

Měj se
Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...